Soru: Odtü Makina Mühendisliği Mezunları Nerede Çalışıyor?

Odtü makine Mühendisliği mezunları ne iş yapar?

Makina Mühendisliği bölümünden mezun olduğunda yurt içi ve yurt dışında proje-tasarım, araştırma-geliştirme, üretim, yapım-montaj, yönetim, organizasyon, bilgisayar uygulamaları, işletme ve bakım-onarım konularında çalışma olanağı yakalarsın.

Odtü mezunları nerede çalışıyor?

ODTÜ mezunları sadece Türkiye’de değil dünyanın her yerinde sektörlerinin öncüsü uluslararası şirketlerde çalışıyor. Nitelikli çalışanların çalışmayı en çok arzu ettiği sekiz şirket olarak değerlendirilen Google, Microsoft, IBM, Apple, Facebook, GE, Amazon ve Intel’de toplam 278 ODTÜ mezunu çalışıyor.

Odtü makina mühendisliği kaç yıl?

Makina Mühendisliği ‘nde lisans derecesi ile sonuçlanan lisans müfredatı dört yılda sekiz yarıyıla yayılmıştır. Müfredattaki bazı dersler, öğrencilerin ders yükünü dağıtabilmeleri, programa yetişebilmeleri ve ayrıca programı ilgilendikleri ek derslerle güçlendirebilmeleri için yaz okullarında da verilmektedir.

Odtü Makina ingilizce mi?

ODTÜ ‘de eğitim dili %100 İngilizcedir.

Odtü işletme mezunlarımız neler yapıyor?

Birkaç örnek olarak mezunlarımızı uluslararası ve ulusal büyük şirketlerde üst düzey yönetici ya da yatırım bankalarında finans uzmanı ya da büyük şirketlerde insan kaynakları uzmanı ya da restoran zinciri çalıştıran bir girişimci ya da özelliği olan tarım ürünleri yetiştiren bir girişimci ya da üst sınıf moda ürünleri

You might be interested:  Sık sorulan: Elektrik Olmadan Nasil Isinilir?

Odtü uluslararası ilişkiler mezunları ne iş yapıyor?

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunu olarak bakanlık ve müsteşarlıklarda, bankalarda, sigorta şirketlerinde, ulusal ve uluslararası şirketlerde, ulusal ve uluslararası sivil toplum örgütleri ve yazılı ve görsel basın kuruluşlarında geniş kariyer olanaklarına sahip olursun.

Boğaziçi Bilgisayar Mühendisliği mezunları nerede çalışıyor?

Oracle, Google, Logosoft, Veripark gibi sektördeki firmalarda ve büyük yazılımevlerinde ulaşımdan, tıp sektörüne, restoranlardan, hukuk bürolarına, akıllı tarımdan, bankacılığa kadar her sektör için yazılım çözümleri üretilmesi için çalışabilirler.

Odtü yılda kaç mezun veriyor?

Toplam mezun sayısı ise 120.000’in üzerindedir.

Makine mühendisleri ne kadar maaş alıyor?

Ortalama olarak makine mühendislerinin maaşı aylık 4.350 TL olarak belirlenmiştir. Tecrübesi olan ve belli bir süredir aynı sektörde makine mühendisliği yapan kişiler için ortalama maaş bu şekildedir. Alanında uzman olan mühendisler ise en yüksek maaş 6.350 TL olmaktadır.

Türkiyede kaç tane mühendis var?

31 Aralık 2020 itibari ile TMMOB’ye bağlı 24 meslek odasına kayıtlı toplam mimar ve mühendis sayısı 598.437 oldu yani geçtiğimiz yıl 579.868 olan sayı 2020 yılı içinde %3.2 arttı. 2021 itibari ile İnşaat Mühendisi sayısı %5.5 artarak 130.760 oldu.

Odtü makina mühendisliği ne zaman kuruldu?

15 Kasım 1956 tarihinde Orta Doğu Yüksek Teknoloji Enstitüsü adıyla eğitime başlayan Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Mühendislik Fakültesi 1957-58 eğitim-öğretim yılı başında kurulmuştur. Fakültenin kuruluşundan önce Makina Mühendisliği Bölümü Şubat 1957 tarihinde eğitimine başlamıştır.

ODTÜ dersler ingilizce mi?

ODTÜ ‘nün lisansüstü programlarında eğitim öğretim dili İngilizcedir. Türkçe veya başka bir dilde yapılması zorunlu olan dersler Senato tarafından belirlenir. İngilizce dil yeterliği İYS ile tespit edilir.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi paralı mı?

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusunda eğitim-öğretim ücretlidir. 2021-2022 Eğitim ve öğretim yılında yıllık öğrenim ücreti, TC uyruklular için KDV dahil 45.100 TL’dir. 2021-2022 eğitim öğretim yılında dönemlik kayıt harcı KDV dahil 315 TL olarak belirlenmiştir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Elektrik Elektronik Mühendisliği Hangi Alana Yönelmeliyim?

ODTÜ iyi bir üniversite mi?

1. ODTÜ ‘nün Dünyanın En İyi 100 Üniversitesi Arasında Olması ODTÜ, uluslararası üniversite sıralamalarında çok önemli bir başarıya daha ulaştı. Bu sonuçla ODTÜ, dünyanın en başarılı 100 üniversitesi arasına giren ilk ve tek Türk üniversitesi oldu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector