Soru: Elektrik Dağıtım Şirketi Nereye Şikayet Edilir?

Elektrik dağıtım şirketleri Hangi Bakanlığa Bağlı?

Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

Aydemi nereye şikayet edebilirim?

Aydem Elektrik çağrı merkezi numarası 0850 800 0 186 olup, 7/24 hizmet vermektedir.

Elektrik için nereyi arıyoruz?

Elektrik kesintisi ya da arıza durumlarında 186 numaralı elektrik arıza hattından ilinizdeki dağıtım şirketine telefon edebilirsiniz. Arıza hattı 7 gün 24 saat boyunca hizmet verir.

Gediz elektrik nereye şikayet edilir?

Gediz Elektrik iletişim numarası 0850 800 0 186’dır.

Elektrik dağıtım şirketlerini kim denetler?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, elektrik dağıtım şirketlerinin denetiminde ihtisas sahibi kamu kurum ve kuruluşlarına ayrı ayrı yetki devri yapabilecek. Bakanlığın, Elektrik Dağıtım Şirketleri Denetim Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Istanbul hangi elektrik sirketi?

Genellikle İstanbul bölgesinde abonelik ve fatura ödeme işlemlerinde elektrik satış şirketi olan CK Boğaziçi Elektrik hizmet verirken, arıza ve kesinti gibi daha teknik konularda elektrik dağıtım şirketi BEDAŞ hizmet vermektedir.

Başkent elektrik nereye şikayet edilir?

Başkent EDAŞ telefon numarası 186’dır.

ADM ile Aydem aynı mı?

Aydem Elektrik Dağıtım A.Ş., kısaca Aydem 27.03.20015 tarihinde Resmi Gazete’ de yayınlanan karar ile ticari unvanını ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak değiştirmiştir.

You might be interested:  Sık sorulan: Basit Elektrik Devresi Anahtar Nasıl Bağlanır?

186 numara kime ait?

Sabit hatlardan da bu numara aranabilir. Bulunulan bölgenin belediyelerine ait olan bu çağrı merkezi numaraları su, elektrik, doğal gaz gibi alanlara da ait olabilmektedir. 186 da elektrik arızanın çağrı merkezi numarasıdır.

Elektrik kesintisi nasıl öğrenilir?

Enerjisa Mobil uygulamasının yanı sıra; Dağıtım Şirketlerine ait Mobil 186 uygulaması, 186 Çağrı Merkezi ve dağıtım bölgesine ait web sitesi üzerinden anlık ve gelecek planlı bakım çalışmalarını takip edebilirsiniz.

Evinizde elektrik kesintisi yaşadığınızda önereceğiniz en etkili çözümler nelerdir?

Evinizde elektrik kesintisi yaşadığımızda önereceğiniz en etkili çözümler aşağıdaki gibidir; – Elektrik gittiğinde basit devre elemanları ile ışık elde edilebilir.2 pil, bir ampul,anahtar ve pil yatağı ile basit devre oluşturulabilir. – Telefon ve tabletler için powerbank kullanılabilir.

Elektrik kesintisi kaç saat olabilir?

Kesinti önceden bildirilse de bunun bir limiti bulunuyor. Bildirimli dahi olsa günlük kesinti süresi azami 12 saati geçemiyor.

Yanmayan Sokak Lambaları nereye bildirilir?

1. Sokak aydınlatmam yanmıyor. Ne yapmalıyım? Sokak aydınlatma arızalarını ALO 186 BEDAŞ Çağrı Merkezi’ni arayarak, BEDAŞ Destek Twitter hesabımızdan, BEDAŞ 186 mobil uygulamasından yazarak ve www.bedas.com.tr Aydınlatma Şikayet Formu’nu doldurarak iletebilirsiniz.

Kaçak elektrik kullanan kişiyi nasıl ihbar edebiliriz?

Kaçak elektrik kullanımı ile ilgili olarak ihbarda bulunmak için ne yapmalıyım? Bedas.com.tr’de bulunan Kaçak İhbar Formu’nu doldurarak, ALO 186 BEDAŞ Çağrı Merkezi’mizi arayarak, Twitter BEDAŞ Destek hesabı ve BEDAŞ 186 mobil uygulamasından kaçak elektrik kullanımı ile ilgili ihbarda bulunabilirsiniz.

Gediz Genel Müdürü kim?

ANKARA (AA) – Türkiye’nin öncü enerji şirketlerinden Aydem ve Gediz Elektrik’te genel müdürlük görevine Çağdaş Demirağ getirildi. Şirketten yapılan açıklamaya göre, görevli elektrik tedarik şirketleri olarak yaklaşık 5 milyon müşteriye hizmet veren Aydem ve Gediz Elektrik şirketlerinin genel müdürü Çağdaş Demirağ oldu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector