Sık sorulan: Ytü Endüstri Mühendisliği Nerede?

YTÜ endüstri mühendisliği ne zaman açıldı?

YTÜ Endüstri Mühendisliği. Endüstri Mühendisliği Bölümü, 1983 yılında kurulmuştur. Halen 5 Profesör, 8 Doçent, 9 Yardımcı Doçent, 3 Araştırma Görevlisi Doktor, 17 Araştırma Görevlisi ve 2 Mühendis ile bilimsel ve öğretim faaliyetlerini yürütmektedir.

YTÜ mühendislik hangi kampüste?

Fen Bilimleri Enstitüsü Programlardan 57’si mühendislik, 22’si mimarlık ve 20’si temel bilimler alanları ile ilgilidir.Yıldız Kampüsü Çukursaray Binasında yer almaktadır.

YTÜ ie ne demek?

yıldız teknik üniversitesi endüstri mühendisliği.

Itü endüstri mühendisliği ne zaman kuruldu?

İTÜ, temelleri “Mühendishane-i Bahrihümayün” olarak 1773 yılında atıldıktan sonra bugüne kadar gelişip, ülkemizin en köklü üniversitelerinden biri olmayı başarmıştır.

Endüstri mühendisi ne iş yapar?

Endüstri mühendisliği, makina, iş gücü, hammadde, bilgi, enerji, çevre ve para gibi kısıtlı kaynaklardan oluşan sistemlerin tasarımını, işletilmesini ve yönetilmesini, ve bu sistemlerin üretkenliğinin ve rekabet gücünün geliştirilmesini sağlayan mühendislik dalıdır.

Endüstri mühendisi ne iş yapar ne kadar maaş alır?

Endüstri Mühendisi maaşı ortalama aylık 6900 – TL’dir. En düşük Endüstri Mühendisi maaşı 5100 -TL, En yüksek ise 8900 – TL’dir. Eğitimini tamamlayanlar kamu kurum ve kuruluşlarında çalışıyorlarsa 657 sayılı kanunda belirlenen teknik hizmetler sınıfındaki kadroların derece ve kademesinden maaş alırlar.

Bilkent IE ne demek?

BILKENT | Endüstri Mühendisliği ( IE ) | Q&A.

Işletme mühendisliği ne zaman açıldı?

Türkiye’de şu an İTÜde İşletme Fakültesi bünyesinde bulunmaktadır ve Beykent Üniversitesi’nde 2011 yılında Mühendislik -Mimarlık Fakültesinde açılmış olan program 1977 yılında İTÜ bünyesinde İşletme Mühendisliği adı altında başlanan program 1982 yılından beri mezun vermektedir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Internet Bankacılığı Ile Elektrik Faturası Nasıl Ödenir?

ITÜ işletme ne zaman kuruldu?

1 Ekim 1982 tarihinde kurulmuştur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector