FAQ: Bilişim Sistemleri Mühendisliği Hangi Üniversitelerde Var?

Bilişim Sistemleri Mühendisliği kaç yıl?

Bilişim Sistemleri Mühendisliği, üniversitelerde Mühendislik Fakültesi kapsamında yer alan 4 yıllık bir lisans bölümüdür. Bu bölüm her mühendislik bölümünde olduğu gibi yalnızca Sayısal puan türüne göre öğrenci kabul etmektedir.

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bilişim Sistemleri Mühendisliği Programı Bulunan Tüm

 • İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İngilizce) (UOLP-SUNY Binghamton) (Ücretli)
 • KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ
 • KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ (KKTC Uyruklu)
 • MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ
 • SAKARYA ÜNİVERSİTESİ
 • ATILIM ÜNİVERSİTESİ (İngilizce) (Burslu)

Bilişim Teknolojileri bölümünden mezun olan ne iş yapar?

Bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü mezunu olan kişiler şirketlerde, kamu kuruluşlarında ve çeşitli devlet memurluğunda ya da özel sektörde çalışabilirler. Bu bölümden mezun olan kişiler web tasarımı işi veya ağ geliştirme işinde de çalışabilirler.

Bilişim Sistemleri Mühendisliği Nedir maaş?

Yeni mezun bir bilişim sistemleri mühendisi özel sektörde 2.500 – 2.900 TL arası maaş alır. Kamu sektöründe çalışan bir yeni mezun bir bilişim sistemleri mühendisi ise 3.500 TL brüt ücret alır. 7/2 derecesine sahip bekar bir bilişim sistemleri mühendisi 5.792 TL maaş alır.

You might be interested:  Sık sorulan: Elektrik Ampulü Kim Icat Etti?

Bilişim sisteminin amacı nedir?

Bir şirkette karar verme sürecini destekleyen, bilginin yayınlanmasını sağlayan, verileri toplayan, istendiğinden geri sunan ve işleyen genel sistemdir. Bilişim sistemi bir detayı girdi olarak alır, onu işler ve karar verme işlemiyle birlikte bir çıktı olarak çıkarır.

Bilişim sistemleri ve teknolojileri ne kadar maaş alır?

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri maaşları kamuda farklı, özel sektörde farklıdır. Devlet kurumlarında çalışan Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri mezunu maaşı 3000-3500 lira civarında iken özel sektör için Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri maaşları asgari ücret ile 2500-3000 lira arasında değişmektedir.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri ne kadar maaş alır?

Devlet kurumlarında çalışan Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri mezunu maaşı 3000-3500 lira civarında iken özel sektör için Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri maaşları asgari ücret ile 2500-3000 lira arasında değişmektedir.

Bilişim Teknolojileri Bölümü Nedir?

Bilişim Teknolojileri Alanı, bilgisayar sistemlerinin yazılım ve donanım kurulumu yanında Ağ İşletmenliği, Bilgisayar Teknik Servisi, Veri tabanı Programcılığı ve Web Programcılığı dallarına yönelik eğitim ve öğretim verilen alandır.

Lisede bilişim bölümü okuyanlar üniversitede hangi bölümlere gidebilir?

Bilişim Teknolojileri alanından mezun olan bir öğrencinin LYS de MF-4 puanına göre öncelikli olarak yerleşebileceği 4 yıllık MTOK bölümleri aşağıda verilmiştir.

 • Adli Bilişim Mühendisliği.
 • Bilgisayar Mühendisliği.
 • Bilişim Sistemleri Mühendisliği.
 • Biyomedikal Mühendisliği.
 • Elektrik Elektronik Mühendisliği.
 • Yazılım Mühendisliği.

Lise Bilişim mezunu ne iş yapabilir?

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

 • Yazılım Şirketlerinde,
 • Özel ve Devlet Bankalarında,
 • Kurumsal Ağ Sağlayıcı Firmaları,
 • Yapay Zeka Şirketleri,
 • Oyun Firmaları,
 • Kurumsal Şirketlerde.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü ne iş yapar?

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü mezunlarının çalışma alanları web tasarlama / programlama / yönetimi, veri tabanı tasarımı / yönetimi, yazılım mühendisi / uzmanı, sistem mimarlığı, sistem mühendisi / analizi / tasarımı, bilgisayar programcılığı, sistem denetimi, proje ekip yönetimi, bilgisayar

You might be interested:  FAQ: Dijital Elektrik Sayacı Nasıl Sıfırlanır?

Yönetim bilişim sistemleri nedir ne is yapar maaşı?

Yönetim bilişim sistemleri doğru kararlar vermek ve mevcut bilgilerin kontrolü, analizi ve görüntülenmesi için kullanılan bir bilgi sistemidir. Kariyer.net verilerine göre ortalama aylık maaşı 5.330 TL’dir.

Boğaziçi Yönetim Bilişim Sistemleri kaç puan?

Lisans Programı: Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’ne her yıl ÖSYM Sınavı ile 65 öğrenci (+2 lise birincisi) alınır. 2018-2019 öğretim yılından itibaren eşit ağırlık (EA) puanı ile öğrenci alınmaktadır. 2018 yılı YKS sonuçlarına göre bölümün EA taban puanı 420.234, tavan puanı ise 468.304’dür.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector