Tepe Diş Fırçası Nasıl Kullanılır?

– Tepe Implant Orthodontic Diş Fırçası, implantın ön bağlantılarının temizliğinde ve braketlerin temizliğinde kullanılır. – İmplant ve ortodontik bakım için kullanılan bu özel diş fırçası, iki sıra halinde yumuşak fırça kıllarına sahiptir. – Ekstra dar fırça başlığı, uzun ve ince bir boyun kısmına sahiptir.
Yere paralel ve diş arasında uygun bir açıyla dişlerin aralarına yerleştirilmeli. İleri geri hareketi yaparak yaklaşık 10 kez ileri geri hareket ile, ara yüzeylerin temizliği yapılmalıdır. Fırça kullanıldıktan sonra bol su ile temizlenmeli, bir fırça en fazla 2 – 3 gün kullanılmalıdır.

Tepe arayüz fırçası kaç kullanımlık?

– Arayüz fırçaları tek kullanımlık değildir; ancak deformasyon ve eğilmeler oluştuğunda yeni bir arayüz fırçasına geçilmelidir. – Günde bir kez yapılması yeterlidir.

Arayüz diş fırçası ne zaman kullanılır?

Fırçalama sonrası dişlerin ara yüzeylerinin temizlenmesi amacıyla diş ipi ya da arayüz fırçası kullanılmalıdır. Bu ürünlerin günde bir defa kullanımı uygundur.

Tepe diş fırçası ne işe yarar?

Tepe Implant Orthodontic Diş Fırçası: Tepe tarafından geliştirilen diş fırçası, dişleri derinlemesine temizler. Tepe Arayüz Fırçaları Kutusu: Arayüz fırçalarını saklamak için geliştirilen bu ürün oldukça konforludur.

You might be interested:  Şanzımanlı Matkap Ne Işe Yarar?

Kıl diş fırçası nasıl kullanılır?

Diş fırçası, diş ve diş eti birleşimine hafif eğimli yerleştirilmeli ve 10 kere dairesel olarak hareket ettirilmelidir. Fırça daha sonra bir fırça boyu ilerletilmeli ve tüm diş yüzeyleri yanak ve dil tarafında aynı şekilde fırçalanmalıdır. Çiğneme yüzeyleri ise ileri geri hareketlerle fırçalanmalıdır.

Ağız duşu ne sıklıkla kullanılır?

Biz ağız duşunu diş ipinin yerine tam olarak geçemeyeceğini ancak ağız bakımını destekleyici ve ara yüzeylerin temizliğinde etkili bir alternatif olduğunu düşünüyoruz. Ağız duşu hayatımızda günlük birer rutin olmalıdır.

Arayüz fırçası en incesi kaç mm olmalı?

Her bir dişin ve komşu dişlerin en hijyenik şekilde temizlenmesi için önemli bir yeri olan arayüz diş fırçası modelleri birbirinden farklı boyutlarda sunulur. Boyutlar arasında en ince kullanımı sağlayan seçenek ise arayüz diş fırçası 0.4 mm olarak karşımıza çıkar.

Arayüz fırçası diş aralarını açar mı?

Diş teli tedavisi görmüş olan hastalar uygun ebatta ara yüz fırçası kullanabilirler. Diş aralarında boşluklar olanlar bu fırçayı kullanmalıdırlar. Diş eti çekilmesi durumu yaşayanların bu fırçayı kullanmaları önerilir.

Diş fırçası ne kadar zaman kullanılır?

Diş Fırçası Ne Kadar Kullanılmalıdır? Diş fırçası, ortalama 2 veya 3 ay kullanılabilir. Düzenli kullanımda diş fırçası eskir.

TePe diş fırçası hangi ülkenin?

Yüksek Kaliteli İsveçli Ağız Sağlığı Ürünleri | TePe.

Diş fırçalama tekniği nasıl olmalıdır?

Doğru diş fırçalama tekniği nasıl olmalıdır?

 1. Diş macununu bol kullanmaya gerek yoktur.
 2. Fırça uçları diş etlerinize bakacak biçimde 45 derece açıyla diş fırçanızı tutmalısınız.
 3. Dişlerinizi fazla baskı uygulamadan nazikçe dairesel, oval hareketlerle fırçalayınız.

Diş arası fırçası nerede satılır?

 • Getir.
 • Banabi.
 • Migros Hemen.
 • İstegelsin.
 • Getir Büyük.
 • A101 Kapıda.
 • Trendyol Hızlı Market.
 • You might be interested:  Nemlendirici Krem Ne Kadar Sürülmeli?

  Diş fırçası en geç kaç ayda bir değiştirilmeli?

  Uzmanlara göre diş fırçasının ömrü üç aydır. Sağlıklı dişler ve gülüşler için kesinlikle üç ayda bir diş fırçasının değiştirilmesi gerekir. Bir süre sonra diş fırçanızın kıllarının yanlara doğru ayrılmaya başladığını gözlemleyebilirsiniz. Bu durum diş fırçanızın kullanım ömrünün tamamlandığının en önemli sinyalidir.

  En yumuşak diş fırçası hangisi?

  Rocs Pro Brackets & Ortho Ortodonti Diş Fırçası Soft. İnce ve bol fırçalı en iyi yumuşak diş fırçası modellerinden biri olan Rocs Pro Brackets diş fırçası modeli ortodontistlerin en çok önerdiği diş fırçalarından biridir. Hassas dişler ve diş etleri için uygun olan bu fırça diş teli takanlar için de kullanıma uygundur.

  Diş fırçası hangi sertlikte olmalı?

  Diş fırçası ne çok sert ne de çok yumuşak olmalıdır, ancak kişinin çok hassas bir diş eti varsa ya da hastaysa yumuşak kıllı fırçaları tercih etmesi uygundur, normal bir yetişkin tarafından kullanılan diş fırçasının orta sertlikte kıllara sahip olması ve baş kısmının ağza uygun büyüklükte olması gerekmektedir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  Adblock
  detector