Oralbi Diş Fırçası Şarjlı Nasıl Kullanılır?

Şarjlı diş fırçası nasıl kullanılır? Diş yapınıza göre bir fırçalama modu seçerek diş macununu fırçaya sürün ve diş fırçanızı her dişin ön ve arka yüzeyinde fiziksel kuvvet uygulamadan gezdirin. Toplamda 2 dakika fırçalayın.
Şarj edilebilir diş fırçası kullanmak için, diş macununu fırça başlığına sürün ve fırçayı, tıpkı manuel diş fırçasında olduğu gibi, 45 derecelik açıyla tutun. Daha sonra fırçayı çalıştırın ve bir dişten diğerine hareket edin.

Oral-B Şarjlı diş fırçası kaç saatte şarj olur?

Eğer ürünü ilk kullanışınız ise kullanmadan önce pili tamamen şarj etmelisiniz, bu süre 16 saate kadar olabilir. Şarjlı diş fırçanızın sapı tamamen şarj olduğunda şarjlı diş fırçanızı şarjı bitene kadar kullanmaya devam edin.

Oral-B diş arası fırçası nasıl kullanılır?

Arayüz Fırçası Kullanımı

Yere paralel ve diş arasında uygun bir açıyla dişlerin aralarına yerleştirilmeli. İleri geri hareketi yaparak yaklaşık 10 kez ileri geri hareket ile, ara yüzeylerin temizliği yapılmalıdır. Fırça kullanıldıktan sonra bol su ile temizlenmeli, bir fırça en fazla 2 – 3 gün kullanılmalıdır.

Silikon diş fırçası nasıl kullanılır?

Kullanım Şekli:

You might be interested:  Testere Necmi Hangi Bölümde Öldü?

Parmak fırçayı işaret parmağınıza takın, fırça yüzü ile dişlerini fırçalayabilir, kaşıma yüzü ile damaklarını rahatlatmak için masaj yapabilirsiniz. Buzdolabında soğutulmaya uygundur, 4-5 derece olan dolap bölümünde soğutarak bebeğinizin damaklarını rahatlatabilirsiniz.

Şarjlı diş fırçasına diş macunu sürülür mü?

Diş macunu kullanmasanız da, dişlerinizde aynı ölçüde temizlik sağlayabilirsiniz. Şarjlı diş fırçasına geçiş yaptıktan ve alıştıktan bir süre sonraysa, dişleriniz yabancı maddelerden korunmasına ve çürüklerin engellenmesine yardımcı olan florür maddesini içeren diş macununuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Şarjlı diş fırçası ne kadar sürede değiştirilmeli?

Şarjlı diş fırçası dişlerinizi oldukça iyi temizleyen önemli bir fırça çeşididir. Ellerinizi yormanıza gerek kalmadan sizin yerinize diş temizliğini yapan bu fırçanın da başlığının 3 ayda bir değişmesi gerekir. Özellikler gribal bir enfeksiyon sonrasında diş fırçası başlığını mutlaka değiştirmeniz gerekir.

Pilli diş fırçası mı şarjlı mı?

Bu en yaygın kullanılan diş fırçası tipidir ve kullanılması için herhangi bir enerji kaynağı gerekmez. Pilli Diş Fırçası: Diş fırçasında bir şekilde motor olmasını isteyen ancak şarj edilebilir diş fırçası kullanmak istemeyenler pilli diş fırçası tercih edilebilir.

Diş arası fırçası kaç defa kullanılır?

– Arayüz fırçaları tek kullanımlık değildir; ancak deformasyon ve eğilmeler oluştuğunda yeni bir arayüz fırçasına geçilmelidir. – Günde bir kez yapılması yeterlidir.

Diş arayüz fırçası günde kaç defa kullanılır?

Fırçalama sonrası dişlerin ara yüzeylerinin temizlenmesi amacıyla diş ipi ya da arayüz fırçası kullanılmalıdır. Bu ürünlerin günde bir defa kullanımı uygundur. Ağız bakımını desteklemek için gargaralar da kullanılabilir.

Diş fırçalama tekniği nasıl olmalıdır?

Doğru diş fırçalama tekniği nasıl olmalıdır?

 1. Diş macununu bol kullanmaya gerek yoktur.
 2. Fırça uçları diş etlerinize bakacak biçimde 45 derece açıyla diş fırçanızı tutmalısınız.
 3. Dişlerinizi fazla baskı uygulamadan nazikçe dairesel, oval hareketlerle fırçalayınız.
You might be interested:  Kazanlı Ütü Buhar Vermiyor Ne Yapabilirim?

Silikon parmak diş fırçası nasıl kullanılır?

Kullanımı Şekli:

Parmak fırçayı işaret parmağınıza takın, fırça yüzü ile dişlerini fırçalayabilir, kaşıma yüzü ile damaklarını rahatlatmak için masaj yapabilirsiniz. Buzdolabında soğutulmaya uygundur, 4-5 derece olan dolap bölümünde soğutarak bebeğinizin damaklarını rahatlatabilirsiniz.

Silikon diş fırçası nasıl temizlenir?

1 çay kaşığı veya yüzde 3 oranında hidrojen peroksiti 1 bardak suda seyreltin ve fırçalamadan önce diş fırçası kıllarını solüsyonda ıslatın. Kılları haftada bir kez sirkeye batırın. Protez temizleme tabletini etiketin üzerindeki talimatlara göre çözün ve diş fırçası kıllarını solüsyona batırın.

Silikon diş kaşıyıcı nasıl temizlenir?

Diş kaşıyıcı ürünün özelliğine göre bir temizleme yapılmalı.

 1. Sulu bebek diş kaşıma ürünlerini ılık su altında bebek bulaşık deterjanları ile temizleyin ve temiz bir kağıt havlu üzerinde kurumaya bırakın.
 2. Kumaş diş kaşıma oyuncaklarını yüksek sıkcaklıkta ve çamaşır makinesinde deterjansız olarak yıkayın.

Şarjlı diş fırçası dişe zarar verir mi?

Nazik ve doğru şekilde kullandığınızda elektrikli diş fırçası ağız ve diş sağlığınıza bir zarar vermeyecektir.

Hangi Şarjlı diş fırçası alınmalı?

Sağlıklı ve Beyaz Dişler için En İyi 5 Elektrikli Diş Fırçası

 • Oral-B Genius 9000 Black Cross Action.
 • Foreo ISSA 2 Toothbrush.
 • Philips Sonicare DiamondClean Smart.
 • Bruzzoni Electric Toothbrush.
 • Colgate Omron ProClinical Pocket-Pro.
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  Adblock
  detector