Nasıl Bir Matkap Almalıyım?

Ev işlerinde kullanılacak matkaplarda 500-800 W arasında seçenekler yeterli olabiliyor. Eğer zımparalama işlemi de yapılacaksa 900 W ve üzeri ürünler tercih edilebilir. Amper: Akülü matkaplarda batarya ömrünü belirtiyor. Amper değeri ne kadar yüksekse matkabı bir şarj sonrasında o kadar uzun süre kullanabilirsiniz.

Hangi marka matkap iyidir?

En İyi Matkap Markaları 2020

 • BOSCH MATKAP:
 • ATTLAS MATKAP:
 • BLACK DECKER MATKAP:
 • EINHELL MATKAP:
 • DEWALT MATKAP:
 • Matkapta darbeli ne işe yarar?

  Darbeli matkaplar darbe mekanizmasına sahiptir. Bu, çalışırken dönme işlevinin yanında ileri-geri hareketle malzemeye darbe uygulayarak delme işlemini kolaylaştıran bir özelliktir. Eğer delme işlemi gerçekleştireceğiniz zemin dayanıklı bir beton ya da metal malzemeyse darbeli matkap tercih edebilirsiniz.

  Darbeli Matkap en az kaç watt olmalı?

  Kablolu elektrikli matkaplar, watt cinsinden derecelendirilir ve temel modeller için tipik olarak 450 watt ile daha güçlü darbeli matkaplar için yaklaşık 1500 watt arasında değişir. Duvarları delmek için daha yüksek bir watt iyidir, ancak alçı levhayı delmek için daha düşük bir watt yeterli olacaktır.

  Akülü mü elektrikli matkap mı?

  Akülü matkaplar bir batarya ve şarj cihazı ile şarj edilerek kullanılırken elektriğin olmadığı noktalarda da şarjı sayesinde rahatlıkla kullanılması açısından daha pratiktir. Elektrikli matkaplar ise akülü matkaplara göre daha fazla güç sarfiyatının olduğu yerlerde tercih ediliyor.

  You might be interested:  Husqvarna Motorlu Testere Ne Malı?

  En iyi matkap markası hangisi?

  Bosch EasyImpact 570 Darbeli Matkap

  Amatör kullanıcılara hitap eden en iyi darbeli matkap Bosch Easylmpact 570’dir. Kompakt ve hafif tasarımı ile hafif ve rahat bir kullanım sağlıyor. Auto-Lock özelliği ile kolayca alet değişimi yapabilirsiniz.

  En iyi vidalama matkap hangisi?

  Akülü vidalama tavsiye listemizde yer alan Bosch Gsb 180-Ll ürün, dakikada 1900 devire kadar çalışabiliyor. Orta segment olan ürün, en çok satan modeller arasında bulunuyor. Rahat kullanımı sayesinde tercih edilen Bosch, ergonomik tasarımıyla çok yer kaplamıyor. Çok kaliteli, tüm ekipmanları orjinal olarak geldi.

  Darbeli matkap nerelerde kullanılır?

  Matkap tercihi kullanım amacınızla ilgilidir. Günlük hayatta basit düzeyde, fazla güç gerektirmeyen işlemlerde darbesiz matkap size hitap edebilirken; beton, tuğla gibi sert yüzeyleri delme ve yüksek güce ihtiyaç duyulan tadilat işlerinde darbeli matkabı tercih edebilirsiniz.

  Darbeli matkap ile darbesiz matkap arasındaki fark nedir?

  Delinecek yüzey beton veya metal gibi sert, dayanıklı bir malzemeden ise darbeli matkabı tercih etmek uygun olacaktır. Darbesiz matkaplar, isminden de belli olduğu gibi delme işlemi yapılacak malzemeye bir darbe uygulamaz, sadece dönerek delme işlemini gerçekleştirir.

  Darbeli vidalama ne işe yarar?

  Darbeli elektrikli vidalama matkabı

  İnşaat ve marangozluk gibi zorlu işler yapıyorsanız, darbeli bir vidalamaya ihtiyacınız olacaktır. Bu elektrikli vidalama, yüksek yoğunluklu malzemeler (ahşap ve kalın çelik) üzerinde çalışmak için ağır ve uzun faaliyetler için kullanılabilir.

  Matkapta watt nedir?

  WATT (güç): Kablolu matkaplarda Watt gücü ifade eder, Watt değeri yükseldikçe matkabın gücü artar ve ısınma sorunu olmadan daha uzun süre çalışabilir. Ah(Amper-saat): Ah(Amper-saat) Şarjlı matkaplarda akü kapasitesini tanımlar. Ne kadar Yüksek Ah, O kadar uzun şarj ömrü demektir.

  You might be interested:  Dudak Nemlendirici Nasıl Yapılır?

  Matkap kaç watt çeker?

  Çünkü, elektrik bir kez 1000W elektrikli cihaz tarafından bir saat boyunca tüketilen elektriğe atıfta bulunur; Elektrikli matkap 600 watt ise, bir saatlik güç tüketimi: 600/1000 * 1 = 0.6 kWh. Uçlu matkap 1000 watt ise, 1 saat boyunca güç tüketimi: 1000/1000 * 1 = 1d kWh.

  Şarjlı matkap en iyisi kaç volt olmalı?

  Önerimiz en az 10.8 volt gücündeki cihazlar.

  Şarjlı matkap beton deler mi?

  Akülü matkap beton delemez arkadaşlar.Beton ile sıvayı, yutongu ile karıştırmayın.Beton delinmesi için darbe şart.

  Şarjlı matkap alırken nelere dikkat edilmeli?

  Amper seçimi, şarjlı matkaplarda voltajdan sonraki en önemli konulardan biridir. Amperden de kısaca bahsetmek gerekirse; araçlardaki yakıt deposunu amper olarak düşünebiliriz. Amper ne kadar büyükse yakıt deponuz o kadar büyük demektir. Şunu da belirtelim amper kesinlikle makinanın gücüne etki etmez.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  Adblock
  detector