Matkap Uçlu Vida Nasıl Kullanılır?

Metal talaş, ucun içine yerleştirilmişse, matkap tetiğini tutarken vidanın delme ucunu altıgen kafanın boşluğuna yerleştirin. Altıgen başlı adaptöre matkap uçlu bir vida yerleştirin. Vidanın sondaj ucu metale dayanırken matkabı yavaşça bastırın. Vida merkezini bulduğunda matkabın hızını arttırın.
MATKAP UÇLU VİDA NEDİR NASIL KULLANILIR: Matkap uçlu vida kullanılırken vida baş kısmından tornavidayla tutulmalı uç kısmı belli bir devirle çevirilerek delme işlemi yapılmalıdır delme işelemi yapılınca yiv kısmı bu boşluğa kanal açacak ve kendini sıkıştıracaktır.

Akıllı vida neleri deler?

Akıllı vidalar farklı kalınlıklardaki metalleri matkap uçları sayesinde farklı çaplarda delik açarak yapısındaki kılavuz sayesinde sıkışır ve malzemelerin sabitlenmesinde kullanılmış olur. 6 mm ve 12mm gibi farklı delme kapasitelerine sahip olan akıllı vidalar, (matkap uçlu vidalar) sandviç panel ve trapezlerin gibi

Akıllı vida betona girer mi?

akıllı vida. Buldeks vidalar, dübel gerektirmeden beton, gaz beton, taş, tuğla ve benzeri malzemelere güvenli ve hızlı sabitleme imkanı verir. Buldeks vidalar, dübel gerektirmeden beton, gaz beton, taş, tuğla ve benzeri malzemelere güvenli ve hızlı sabitleme imkanı verir.

Trifon vida nasıl takılır?

Trifon vidanın montajı çok kolaydır, direkt olarak kullanılacak yüzeye matkap ile monte edilmesi yeterlidir. Öncelikle montaj yapılacak alanın yabancı cisimlerden ve tozlardan arındırılması gerekir. Sonrasında matkap ile asfalt delme işlemi yapılır. Plastik dubel deliğe yerleştirilir.

You might be interested:  Ütü Geçmişte Nasıl Çalışırdı?

Ahşap için hangi vida kullanılır?

Ağaç vidası, ahşap konstrüksiyon işlerinde parçaların birleştirilmesinde en elverişli vida türüdür. Çok yoğun basınç altında sıkıştırılmış talaş ve yongadan yapılan doğrama, mobilya, inşaat sektöründe; doğramacılıkta kereste olarak kullanılan yapay tahtaya uygulanan vidadır.

Akıllı vida ahşapta kullanılır mı?

Bunun için ahşap, MDF ve sunta montajlarında kullanılır.

Betona vida girer mi?

Dübelsiz Montaj (Buldeks) Vida Özellikleri

Dübel ile de kullanılabilen bu vidalar betona direk sıkılabilir. Dübelsiz montaj buldeks vidalar PVC, alüminyum, ağaç malzemelerin (pencere ve kapıların) dübelsiz olarak beton ve benzeri malzemelere montajında kullanılır.

Torx vida nedir?

yüksek torkla sıkılabilen vida çeşididir. altıgen (allen) vidalara göre daha yüksek torkla vidayı/tornavidayı bozmadan sıkılabilirler.

Duvara dübel nasıl takılır?

Dübel Nasıl Çakılır? Duvarda delik açıldıktan sonra dübel deliğe yerleştirilmeli ve yavaşça çakılmalıdır. Dübelin hızlı bir şekilde çakılması durumunda dübel kırılabilir veya ezilebilir. Ayrıca dübelin deliğe tam olarak girmesine dikkat edilmeli, eğer dışarıda kalan kısım varsa da maket bıçağı ile kesilmelidir.

Trifon ne işe yarar?

Trifon vidalar çok güçlü ve büyük oldukları için kiriş gibi ağır ahşap malzemelerin çatıya monte edilmesinde, otopark ve yollarda hız düşürücü kasislerin zemine sabitlenmesinde kullanılırlar. Bunun yanında ahşap ve beton malzemelerin metal yüzeylere monte edilmesinde de kullanılırlar.

Buldex vida nerede kullanılır?

 • Buldex Vidalar.
 • Her türlü yapı malzemesinden malül profil ve kasaların bağlantısında kullanılabilir.
 • Beton, gaz beton, taş, tuğla ve benzeri malzemeye güvenli ve hızlı sabitleme imkanı verir.
 • Ayrıca dübel gerektirmez.
 • Trapez vida ne işe yarar?

  Trapez vidaların diş biçimi kesik üçgen şeklindedir. Bu yüzden vida ve somun dişleri birbirine boşluksuz olarak kavrar. Bu özelliğinden dolayı trapez vidalar genellikle hareket vidası olarak kullanılır.

  You might be interested:  Zemin Sınıflandırması Nasıl Yapılır?

  Sunta vidası ölçüleri nedir?

  Sunta Vidası Kullanışlı ve Sağlam

  Çinko sarı ve Çinko siyah seçenekleriyle satışa sunulan sunta vidaları 2,5×16 mm ile 3,5×25 mm boyutları arasında da üretilmektedir.

  Bits Uç Ph2 ne demek?

  1) Ph1 Bits Uç; İnce uçlu bits ucudur. Saç vidaları, elektrikli ev aletleri gibi 3 mm’den kısa vidalarda kullanılmaktadır. 2) Ph2 Bits Uç; Genel kullanım için uygun bits uçlarıdır. YHB – YSB vidalar, alçıpan vidaları, saç vidaları gibi tüm vida çeşitlerinde kullanılır.

  MDF için hangi vida?

  Sunta Vidası

  Sunta vidalarının normları gereği hatvesi ve diş yükseklikleri diğer vidalara göre oldukça farklıdır. Bunun için ahşap, MDF ve sunta montajlarında kullanılır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  Adblock
  detector