Matkap Renkleri Ne Anlama Gelir?

Bosch kullanıcılarına iki ayrı kategoride ürünler sunmaktadır. Profesyonel kullanıcılarına ‘Mavi’ renkli alet ve makinalarıyla, amatör ve yarı profesyonel kullanıcılarına ise ‘Yeşil’ renk alet ve makinalarla hizmet vermektedir.

Bosch matkap renkleri ne anlama gelir?

Bosch kullandığı iki farklı renkle aslında iki farklı çağrışım alanı yaratmıştır. Mavi renkli ürünler profesyonel, yeşil renkliler ise amatör kullanıma uygun ürünleri gösterir. Bosch Mavi ve Yeşil Seri arasındaki farkı biliyor muydunuz?

Matkapta darbeli ne işe yarar?

Darbeli matkaplar darbe mekanizmasına sahiptir. Bu, çalışırken dönme işlevinin yanında ileri-geri hareketle malzemeye darbe uygulayarak delme işlemini kolaylaştıran bir özelliktir. Eğer delme işlemi gerçekleştireceğiniz zemin dayanıklı bir beton ya da metal malzemeyse darbeli matkap tercih edebilirsiniz.

Matkabın darbeli olduğunu nasıl anlarız?

Darbeli matkap diğerine kıyasla daha fazla baskı uygular. Darbeli matkabı kullanan kişi sert malzemeye uyguladığında delme işleminin daha hızlı olduğunu hisseder. Ayrıca çok fazla ses çıkarır, ileri geri hareketle titreşim sağlar ve çok fazla kuvvet uygulanmaya gerek olmayan debriyaja sahiptir.

Şarjlı Matkapta neye dikkat edilmeli?

Evde kullanılacak bir şarjlı matkap için 10 Volt yeterli olabilir. Watt: Kablolu matkaplarda ise bu güç Watt ile belirtiliyor. Ev işlerinde kullanılacak matkaplarda 500-800 W arasında seçenekler yeterli olabiliyor. Eğer zımparalama işlemi de yapılacaksa 900 W ve üzeri ürünler tercih edilebilir.

You might be interested:  Nemlendirici Ne Zaman Kullanılır?

Bosch orjinal ürünleri nasıl anlaşılır?

– Ürünlerin üzerinde kesinlikle seri numaraları bulunmalıdır. Kopyalarında genellikle seri numarası yerine yıl yazısı bulunmaktadır. Ürünü aldıktan sonra Bosch resmi web sitesinden seri numaralarını karşılaştırabilirsiniz.

Darbeli matkap ile darbesiz matkap arasındaki fark nedir?

Delinecek yüzey beton veya metal gibi sert, dayanıklı bir malzemeden ise darbeli matkabı tercih etmek uygun olacaktır. Darbesiz matkaplar, isminden de belli olduğu gibi delme işlemi yapılacak malzemeye bir darbe uygulamaz, sadece dönerek delme işlemini gerçekleştirir.

Darbeli vidalama ne işe yarar?

Darbeli elektrikli vidalama matkabı

İnşaat ve marangozluk gibi zorlu işler yapıyorsanız, darbeli bir vidalamaya ihtiyacınız olacaktır. Bu elektrikli vidalama, yüksek yoğunluklu malzemeler (ahşap ve kalın çelik) üzerinde çalışmak için ağır ve uzun faaliyetler için kullanılabilir.

Darbeli matkap nerede kullanılır?

Darbeli matkaplar daha çok beton, ytong, tuğla, fayans, duvar gibi malzemelerde delik delmek için kullanılır.

Torklu matkap ne demek?

Bu cihazın yardımıyla bağlantı elemanını istenilen tork değerinde sıkmamızı sağlar. Bu aletin yardımıyla cıvatanızı önceden belirlediğiniz tork değerine kadar sıkabilirsiniz. Böylece öngörülmeyen veya tahmin edilmeyen herhangi bir olaydan ve cıvata kırılmasını önlemiş olursunuz.

Elektropnömatik kırıcı nedir?

Makita HR2470 Elektro Pnömatik Kırıcı Delici Matkap, beton yüzeylerde demirli yada demirsiz kırma delme işleriniz için kolay kullanım sağlamaktadır. Sıkıştırılan hava, piston sayesinde Makita HR2470 Elektro Pnömatik Kırıcı Delici uca yüksek darbeleme imkânı sunar.

Matkapta mandren ne demek?

Matkap mandren modelleri, matkapların uç kısımlarına takılarak kullanılan oldukça işlevsel bir araçtır. Mandrelerin bir ucunda açılan ve kapanan çene bölgesi yer alıyor. Kullanmak istediğiniz matkap ve taşınabilir el aletinin uçlarını bu çene bölgesi arasına yerleştirilerek çene bölgesi sıkıca sabitleniyor.

You might be interested:  Zımba Nasıl Kullanılır?

Şarjlı matkap en iyisi kaç volt olmalı?

Önerimiz en az 10.8 volt gücündeki cihazlar.

Hangi şarjlı matkap iyi?

İşte yüksek devir gücüne sahip en iyi şarjlı matkap önerileri

  1. Dewalt DCD996P2-QW Şarjlı Matkap.
  2. Makita DHP453SFE3 Şarjlı Matkap.
  3. 3. Bosch Gsb 180-LI Darbeli Şarjlı Matkap.
  4. Black & Decker BDCDD12BAFC-QW Şarjlı Matkap.
  5. 5. Stanley SCD201D2K-TR Şarjlı Matkap.
  6. 6. Einhell Te-Cd 18/2 Li Kit Lityum Şarjlı Matkap.

Linsmann ne malı?

Kuva-i̇ Milliye içindeki Alman malı linsman marka şarjlı mat.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector