Matkap Gücü Nasıl Anlaşılır?

Matkap Dili Volt ne kadar yüksekse şarjlı matkabımız o kadar güçlü demektir. Unutmamamız gereken önemli nokta ise Volt arttıkça matkabın ağırlığının da artacağıdır. WATT (güç): Kablolu matkaplarda Watt gücü ifade eder, Watt değeri yükseldikçe matkabın gücü artar ve ısınma sorunu olmadan daha uzun süre çalışabilir.

Matkap en az kaç watt olmalı?

Amatör, ev tipi işlerde kullanabileceğiniz matkapın en az 500 veya 800 watt aralığında olmasını.

Matkapta ne önemli?

Matkap Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

 • Mandren Tipi: Matkap ucunu tutan parçaya mandren adı veriliyor.
 • Volt: Akülü matkaplarda cihazın gücü Volt ile ifade ediliyor.
 • Watt: Kablolu matkaplarda ise bu güç Watt ile belirtiliyor.
 • Amper: Akülü matkaplarda batarya ömrünü belirtiyor.
 • Matkapta darbeli ne işe yarar?

  Darbeli matkaplar darbe mekanizmasına sahiptir. Bu, çalışırken dönme işlevinin yanında ileri-geri hareketle malzemeye darbe uygulayarak delme işlemini kolaylaştıran bir özelliktir. Eğer delme işlemi gerçekleştireceğiniz zemin dayanıklı bir beton ya da metal malzemeyse darbeli matkap tercih edebilirsiniz.

  Darbeli Matkap en az kaç watt olmalı?

  Kablolu elektrikli matkaplar, watt cinsinden derecelendirilir ve temel modeller için tipik olarak 450 watt ile daha güçlü darbeli matkaplar için yaklaşık 1500 watt arasında değişir. Duvarları delmek için daha yüksek bir watt iyidir, ancak alçı levhayı delmek için daha düşük bir watt yeterli olacaktır.

  You might be interested:  Kireçlenen Kazanlı Ütü Nasıl Temizlenir?

  Matkap kaç watt çeker?

  Çünkü, elektrik bir kez 1000W elektrikli cihaz tarafından bir saat boyunca tüketilen elektriğe atıfta bulunur; Elektrikli matkap 600 watt ise, bir saatlik güç tüketimi: 600/1000 * 1 = 0.6 kWh. Uçlu matkap 1000 watt ise, 1 saat boyunca güç tüketimi: 1000/1000 * 1 = 1d kWh.

  Akülü vidalama kaç volt olmalı?

  Voltaj Değeri

  Peki, sizin alacağınız akülü vidalama kaç Volt olmalı? Eğer ev işlerinde kullanacaksanız, vidalamanın yanında ahşap, ince metal gibi materyallerde delme işlemi yapmayı da planlıyorsanız bu durumda 10.8 Volt gücündeki akülü vidalamalar sizin için yeterli olacaktır.

  Şarjlı matkap en iyisi kaç volt olmalı?

  Önerimiz en az 10.8 volt gücündeki cihazlar.

  Kırıcı delici neye dikkat edilir?

  Asfaltta kullanılan kırıcı delici hiltilerin diğer kırıcı delicilerden farkı pnömatik olmalarıdır, yani basınçlı hava kullanarak kırma işlemini gerçekleştirmeleridir. Kırıcı delici matkap alırken başka matkaplarla karışmaması için ürünün kırıcı delici özelliğinin kesinlikle belirtilmiş olmasına dikkat edin.

  Darbeli matkap nerelerde kullanılır?

  Matkap tercihi kullanım amacınızla ilgilidir. Günlük hayatta basit düzeyde, fazla güç gerektirmeyen işlemlerde darbesiz matkap size hitap edebilirken; beton, tuğla gibi sert yüzeyleri delme ve yüksek güce ihtiyaç duyulan tadilat işlerinde darbeli matkabı tercih edebilirsiniz.

  Darbeli matkap ile darbesiz matkap arasındaki fark nedir?

  Delinecek yüzey beton veya metal gibi sert, dayanıklı bir malzemeden ise darbeli matkabı tercih etmek uygun olacaktır. Darbesiz matkaplar, isminden de belli olduğu gibi delme işlemi yapılacak malzemeye bir darbe uygulamaz, sadece dönerek delme işlemini gerçekleştirir.

  Darbeli vidalama ne işe yarar?

  Darbeli elektrikli vidalama matkabı

  İnşaat ve marangozluk gibi zorlu işler yapıyorsanız, darbeli bir vidalamaya ihtiyacınız olacaktır. Bu elektrikli vidalama, yüksek yoğunluklu malzemeler (ahşap ve kalın çelik) üzerinde çalışmak için ağır ve uzun faaliyetler için kullanılabilir.

  You might be interested:  Matkap Kömürü Biterse Ne Olur?

  Hangi marka matkap iyidir?

  En İyi Matkap Markaları 2020

 • BOSCH MATKAP:
 • ATTLAS MATKAP:
 • BLACK DECKER MATKAP:
 • EINHELL MATKAP:
 • DEWALT MATKAP:
 • Torklu matkap ne demek?

  Bu cihazın yardımıyla bağlantı elemanını istenilen tork değerinde sıkmamızı sağlar. Bu aletin yardımıyla cıvatanızı önceden belirlediğiniz tork değerine kadar sıkabilirsiniz. Böylece öngörülmeyen veya tahmin edilmeyen herhangi bir olaydan ve cıvata kırılmasını önlemiş olursunuz.

  En iyi şarjlı matkap hangisi?

  Akülü vidalama tavsiye listemizde yer alan Bosch Gsb 180-Ll ürün, dakikada 1900 devire kadar çalışabiliyor. Orta segment olan ürün, en çok satan modeller arasında bulunuyor. Rahat kullanımı sayesinde tercih edilen Bosch, ergonomik tasarımıyla çok yer kaplamıyor. Çok kaliteli, tüm ekipmanları orjinal olarak geldi.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  Adblock
  detector