Iyi Bir Matkap Nasıl Olmalı?

Ev işlerinde kullanılacak matkaplarda 500-800 W arasında seçenekler yeterli olabiliyor. Eğer zımparalama işlemi de yapılacaksa 900 W ve üzeri ürünler tercih edilebilir. Amper: Akülü matkaplarda batarya ömrünü belirtiyor. Amper değeri ne kadar yüksekse matkabı bir şarj sonrasında o kadar uzun süre kullanabilirsiniz.

Hangi marka matkap iyidir?

En İyi Matkap Markaları 2020

 • BOSCH MATKAP:
 • ATTLAS MATKAP:
 • BLACK DECKER MATKAP:
 • EINHELL MATKAP:
 • DEWALT MATKAP:
 • Matkapta darbeli ne işe yarar?

  Darbeli matkaplar darbe mekanizmasına sahiptir. Bu, çalışırken dönme işlevinin yanında ileri-geri hareketle malzemeye darbe uygulayarak delme işlemini kolaylaştıran bir özelliktir. Eğer delme işlemi gerçekleştireceğiniz zemin dayanıklı bir beton ya da metal malzemeyse darbeli matkap tercih edebilirsiniz.

  Vidalama matkabı kaç volt olmalı?

  Amatör kullanıcılar için en az 10.8 volt gücündeki makineleri öneriyoruz çünkü makinenizle sadece vidalama değil metal-ahşap delme işlerinde de kullanmak isteyeceksiniz bu durumda 10.8 voltun altındaki makineler yetersiz gelecek.

  Darbeli Matkap en az kaç watt olmalı?

  Kablolu elektrikli matkaplar, watt cinsinden derecelendirilir ve temel modeller için tipik olarak 450 watt ile daha güçlü darbeli matkaplar için yaklaşık 1500 watt arasında değişir. Duvarları delmek için daha yüksek bir watt iyidir, ancak alçı levhayı delmek için daha düşük bir watt yeterli olacaktır.

  You might be interested:  Hızlı Yıkama Ne Kadar Sürer?

  En iyi vidalama matkap hangisi?

  Akülü vidalama tavsiye listemizde yer alan Bosch Gsb 180-Ll ürün, dakikada 1900 devire kadar çalışabiliyor. Orta segment olan ürün, en çok satan modeller arasında bulunuyor. Rahat kullanımı sayesinde tercih edilen Bosch, ergonomik tasarımıyla çok yer kaplamıyor. Çok kaliteli, tüm ekipmanları orjinal olarak geldi.

  Darbeli matkap nerelerde kullanılır?

  Matkap tercihi kullanım amacınızla ilgilidir. Günlük hayatta basit düzeyde, fazla güç gerektirmeyen işlemlerde darbesiz matkap size hitap edebilirken; beton, tuğla gibi sert yüzeyleri delme ve yüksek güce ihtiyaç duyulan tadilat işlerinde darbeli matkabı tercih edebilirsiniz.

  Darbeli matkap ile darbesiz matkap arasındaki fark nedir?

  Delinecek yüzey beton veya metal gibi sert, dayanıklı bir malzemeden ise darbeli matkabı tercih etmek uygun olacaktır. Darbesiz matkaplar, isminden de belli olduğu gibi delme işlemi yapılacak malzemeye bir darbe uygulamaz, sadece dönerek delme işlemini gerçekleştirir.

  Darbeli vidalama ne işe yarar?

  Darbeli elektrikli vidalama matkabı

  İnşaat ve marangozluk gibi zorlu işler yapıyorsanız, darbeli bir vidalamaya ihtiyacınız olacaktır. Bu elektrikli vidalama, yüksek yoğunluklu malzemeler (ahşap ve kalın çelik) üzerinde çalışmak için ağır ve uzun faaliyetler için kullanılabilir.

  Akülü vidalama kaç volt olmalı?

  Voltaj Değeri

  Peki, sizin alacağınız akülü vidalama kaç Volt olmalı? Eğer ev işlerinde kullanacaksanız, vidalamanın yanında ahşap, ince metal gibi materyallerde delme işlemi yapmayı da planlıyorsanız bu durumda 10.8 Volt gücündeki akülü vidalamalar sizin için yeterli olacaktır.

  Şarjlı Tornavida kaç volt olmalı?

  Önerimiz en az 10.8 volt gücündeki cihazlar.

  Matkapta tork ne demek?

  Tork (torque): Tork bize döndürme gücümüzü ifade eder. Torkun birimi Nm’dir. Nm değeri arttıkça matkabımızın döndürmesi de artar. BPM(vuruntu sayısı): Darbeli matkaplarda geçerli bir veridir.

  You might be interested:  Jilet Izleri Için Hangi Doktora Gidilir?

  Matkap kaç watt çeker?

  Çünkü, elektrik bir kez 1000W elektrikli cihaz tarafından bir saat boyunca tüketilen elektriğe atıfta bulunur; Elektrikli matkap 600 watt ise, bir saatlik güç tüketimi: 600/1000 * 1 = 0.6 kWh. Uçlu matkap 1000 watt ise, 1 saat boyunca güç tüketimi: 1000/1000 * 1 = 1d kWh.

  13 mm matkap ne demek?

  3 – Matkaplarda Mandren Tipi

  Piyasada üretilen darbeli matkapların çoğunun mandren ölçüsü 13 mm’dir ve 13 mm ölçüde temel işleriniz için oldukça idealdir. gereksinim yoktur, sadece ucu yerleştirerek mandreni elinizle sıkabilirsiniz.

  Duvar delmek için hangi matkap kullanılır?

  3) Beton matkap uçları

  Bu uçlar, bir darbeli matkap ya da döner delici/kırıcı ile birlikte duvarlarda ve betonda delme için kullanılır (betonda delme için bir döner delici/kırıcı gereklidir).

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  Adblock
  detector