Epilatör Ne Kadar Etkili?

Epilatör oldukça etkilidir ve 3 haftaya kadar pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar. Bu süreçte tekrar epilasyon yapmanıza gerek yoktur. Epilasyon sırasında tüylerinizi kökten çekerken kıl köklerinize ister istemez zarar verirsiniz.
Epilasyon ile, 4 haftaya kadar süren pürüzsüz bir cilt elde edersiniz. Bunun nedeni, kökten tüy almanın, tıraş ve krem gibi yüzeysel yöntemlerle alıma nazaran tüyün büyümek için daha uzun süreye ihtiyaç duyduğu anlamına gelmesidir. Artı, tekrar büyüdüğünde, öncekinden daha yumuşak ve daha ince olur.

Epilatör kaç günde çıkar?

Epilatör ile alınan tüyler kaç gün sonra çıkar? Tüylerin epilatör ile güçlü şekilde kökünden alınması sayesinde, tüylerin yeniden çıkması 3 haftadan uzun sürer.

Epilatör tüyleri Azaltir mı?

Epilasyon aleti tüyleri azaltır mı? Epilatörler tüyleri azaltmaz ancak kökünden alınan tüyler genellikle daha ince ve yumuşak uzarlar.

Epilatörle tüyler nasıl alınır?

Kılların çıkış yönünün tersi istikametinde yavaşça sürün. Çok acele ederseniz veya jilet gibi yukarı aşağı hareket ettirirseniz, tüyleri kökünden almak yerine yüzeyde kırarak alır ve birkaç gün içinde yeniden uzar. Bu cihazlar küçük olmasına rağmen oldukça gürültülüdür.

Epilatör aleti can acıtır mı?

“Epilasyon aleti acıtır mı?” diye soruyorsanız cevap ağda kadar olmasa da evettir. Bu yöntemde de birçok tüy bir anda kökünden alındığından bir miktar acıya dayanmanız gerekecektir.

You might be interested:  Tansiyon Aleti Manuel Ölçüm Nasıl Yapılır?

Epilatör ne zaman yapılmalı?

Seans aralıkları vücut bölgesi için ortalama 6-8 hafta arası değişirken, yüz bölgesi için ortalama 4-6 hafta arasıdır. İlk bir kaç seanstan sonra bu süreler daha da uzayabilir. Bir sonraki seans için en uygun zaman, tüyün tekrar büyüyüp ten üzerinden fark edilebildiği zamandır.

Makineyle alınan tüyler çoğalır mı?

makine sertleştirir ama jilet kadar değil. Makine parçalayarak kestiğinden kılların ters çıkma ihtimali çok yüksek.

Epilasyon aleti batık yapar mı?

Batıklar genellikle epilasyon işlemi sırasında yapılan hatalardan kaynaklanabilir çünkü elektrikli epilatörler kılları dağınık bir şekilde alır ve batık tüylere zemin hazırlarlar.

Epilasyon batık yapar mı?

Batık oluşumunun en önemli sebebi, epilasyon işlemi esnasında yapılan hatalardır. Ayrıca elektrikli epilatör kullanımı da batık oluşumuna sebep olabilir. Çünkü elektrikli epilatörler kılları her yöne çekerek alırlar. Üst üste jilet kullanımı da cildi tahriş ederek batık oluşumuna zemin hazırlayabilir.

Tüyler neden batık çıkar?

Kıl folikülü, deri hücreleri tarafından engellendiğinde tüyler yüzeye ulaşamaz ve deri altında, yanlara doğru uzamaya başlarlar. Bu da kılların deri altında kalarak büyümesine neden olur.

Epilatör hangi yönde kullanılır?

Epilasyon işlemini yaparken epilatörü tüylerinizin tersi yönünde tutarak yukarı doğru gezdirmeniz gerekir. Tersini yaptığınız durumda tüyleriniz kırılır ve bu da batık oluşumuna sebep olabilir.

Epilatör kullandıktan sonra ne yapılmalı?

Aynı bölgeye tek seferde tekrar tekrar epilasyon yapmayın. Islak kullanımdan sonra cildinizi ovmak yerine kurulayın. Kullanım sonrası bakım için alkolsüz aloe veralı bir krem veya losyon uygulayın. Soğutma özellikleri olduğundan güneş sonrası krem de kullanabilirsiniz.

Epilatör kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Tüyleri almadan önce ölü deri hücrelerini uzaklaştırmak diğer yöntemler gibi epilatör kullanırken de iyi bir fikirdir.

You might be interested:  Ön Yıkama Nasıl Yapılır?
 • – Tüylerin büyüme yönünün tersine doğru ilerleyin.
 • – Özellikle koltuk altı ve bikini bölgesi gibi daha zorlu bölgelerde döner disklerin cildinizi kapmaması için derinizi germeyi ihmal etmeyin.
 • Epilasyon yaparken acımaması için neler yapılabilir?

  Bacakların alt tarafları çoğu kadın için en az ağrılı bölgedir. Daha da azaltmak için epilasyon uygulayacağınız bölgeyi eliniz ile gerginleştirin. Bu alanlardan başladığınızda ağrı eşiğiniz yükselecektir ve bu sayede daha çok acıması beklenen yerlerde fazla ağrı hissetmeyeceksiniz.

  Epilatör aleti ne işe yarar?

  Epilatörler vücuttaki tüyleri kopararak uzaklaştıran aletlere deniyor. Yani herhangi bir şekilde kalıcı çözüm sunmuyorlar. Ancak lazer epilasyon aletleri tüyleri azaltmaya yönelik kalıcı çözüm sunuyor. İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en etkili çözümlerinden biridir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  Adblock
  detector