Epilatör Nasıl Temizlenir?

Epilatör kullanırken herhangi temizleyici madde kullanılmaz. Aparat epilatörden çıkarılarak suyla temizlenir. Epilasyon başlığı da epilatörden çıkarılarak epilatör fırçasıyla temizlenir.
Epilatör içinde biriken kılları, dökülen derileri ve tozları fırça ile dışarı çıkartmanız gerekir. Bunun için epilatörün kendi fırçasını, yoksa bir diş fırçasını, bezi veya mendili kullanabilirsiniz. Diş fırçası veya bez üzerine hafifçe dezenfektan sprey sıkarak da epilatörünüzü temizleyebilirsiniz.

Philips epilatör nasıl kullanılır?

3. Tüyleri almaya başlamak için uygun başlığı takın ve cihazı cildinizle 75 derece açı yapacak şekilde tutun. Tüylerin büyüme yönünün tersine doğru ilerleyin. İlk kez epilatör kullananlar için makineyle bacak alma veya epilasyon aleti ile kol alma daha doğru bir başlangıç olabilir.

Lazer aleti nasıl temizlenir?

Lazer başlıkları her uygulamadan sonra alkol ile dezenfekte edilir. Bu şekilde uygulama esnasında kullanılan jelin artıkları da başlık yüzeyinden giderilmiş olur. Alkol tamamen uçtuktan ve başlık yüzeyi kuruduktan sonra bir diğer uygulamaya geçilir.

Epilasyon aleti nasil sarj edilir?

Epilatörü her kullanımdan sonra şarj etmenizi öneririz. Philips Epilatörünüzü şarj etmek için şarj kablosunun küçük fişini epilatörünüzün alt kısmındaki sokete, şarj cihazını çalışan bir elektrik prizine takın. Epilatörünüzdeki şarj göstergesi, cihazın şarj olduğunu belirtmek için beyaz renkte yanıp söner.

You might be interested:  Araç Yıkama Nasıl Yapılır?

Epilasyon aleti başlıkları nasıl kullanılır?

Bazı aparatlar, epilatör başlığının üzerine yerleştirilebilir. Diğerleri için öncelikle epilatör başlığını çıkarmanız ve ardından yeni başlığı epilatörün gövdesine takmanız gerekir. ‘Klik’ sesi duyana kadar epilatörün gövdesine takmanız yeterlidir.

Epilatör kaç günde çıkar?

Epilatör ile alınan tüyler kaç gün sonra çıkar? Tüylerin epilatör ile güçlü şekilde kökünden alınması sayesinde, tüylerin yeniden çıkması 3 haftadan uzun sürer.

Epilatör hangi yönde kullanılır?

Epilasyon işlemini yaparken epilatörü tüylerinizin tersi yönünde tutarak yukarı doğru gezdirmeniz gerekir. Tersini yaptığınız durumda tüyleriniz kırılır ve bu da batık oluşumuna sebep olabilir.

Philips lumea temizliği nasıl yapılır?

Philips Lumea için temizleme talimatları

  1. Lumea’nızı kapatıp cihazın fişini çekin.
  2. Mümkünse aparatı ışık penceresinden çıkarın.
  3. Yumuşak, nemli bir bezle aşağıdaki parçaları temizleyin.
  4. Işık penceresi.
  5. Aparatların dış yüzeyi.
  6. Aparatların içindeki yansıtıcı
  7. Aparatların içindeki cam.

Lazer başlığı silikon nasıl temizlenir?

* silikon doğası gereği deterjan kullanılmadan da kaynar suya birkaç dakika tutulduğunda kolayca temizlenebilen ürünlerdir.

Epilasyon aleti kaç saatte şarj olur?

50 dakikalık kullanım² için sadece 2 saatte şarj olur.

Epilatörle tüyler nasıl alınır?

Kılların çıkış yönünün tersi istikametinde yavaşça sürün. Çok acele ederseniz veya jilet gibi yukarı aşağı hareket ettirirseniz, tüyleri kökünden almak yerine yüzeyde kırarak alır ve birkaç gün içinde yeniden uzar. Bu cihazlar küçük olmasına rağmen oldukça gürültülüdür.

Epilatorden sonra ne yapilmali?

Epilasyondan sonra

Duş alın ve epilasyon uyguladığınız bölgeye çok bastırmadan kese veya lif sürün. Böylece batık tüy çıkma ihtimalini azaltırsınız. Duştan sonra epilasyon bölgesini nemlendirin. Ayrıca su içmek de iyi gelcektir.

Braun Silk Epil 7 başlıkları ne işe yarıyor?

Bikini bölgesi için düzeltici tüyleri nazikçe alır, tahrişi ve kırmızı kabarıklıkları önler. Ağda olmaksızın mükemmel bikini bölgesi için. Döner başlık Braun Silk-épil 7’nin daha iyi ciltle temas ve hatta daha nazik performans için vücudunuzun her hattını izlemesine olanak tanır.

You might be interested:  Kumaştaki Ütü Izi Nasıl Çıkar?

Epilasyon aleti batık yapar mı?

Batıklar genellikle epilasyon işlemi sırasında yapılan hatalardan kaynaklanabilir çünkü elektrikli epilatörler kılları dağınık bir şekilde alır ve batık tüylere zemin hazırlarlar.

Epilasyon aleti cilde zarar verir mi?

İstenmeyen kıllardan kalıcı olarak kurtulmak için bir epilasyon aleti kullanarak yapılan epilasyon bir dizi işlem gerektirir ve bu da bazı kullanıcılarda cilt tahrişine neden olabilir. Epilasyon çok nadiren de olsa göz yaralanmalarına neden olabileceğinden, işlem sırasında gözleri uygun gözlükle korumak önemlidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector