Epilatör Nasıl Kullanılmalı?

Epilatör aleti nasıl kullanılmalı? Epilatör aleti, tüylerin çıkış yönünün tersine doğru cilde temas ettirilmelidir. Dikkat etmeniz gereken diğer nokta ise kullanacağınız bölgenin gergin olması gerekiyor. Eğer cildiniz gergin değil ise makine etinizi sıkıştırabilir.
Hafif bir tutuş yeterli olmalıdır. Bir elinizle cildinizi gerdirirken diğer elinizle epilatörü sürün. Cildi gerdirme işlemi, hem daha az canınızın yanması hem de aletin cildinizi kapmaması için önemli! Kılların çıkış yönünün tersi istikametinde yavaşça sürün.

Epilatör ile alınan kıllar ne zaman çıkar?

Kişiden kişiye değişse de yaklaşık 3 hafta sonra tüyler yeniden belli olmaya başlayacaktır.

Epilatör kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Tüyleri almadan önce ölü deri hücrelerini uzaklaştırmak diğer yöntemler gibi epilatör kullanırken de iyi bir fikirdir.

 • – Tüylerin büyüme yönünün tersine doğru ilerleyin.
 • – Özellikle koltuk altı ve bikini bölgesi gibi daha zorlu bölgelerde döner disklerin cildinizi kapmaması için derinizi germeyi ihmal etmeyin.
 • Epilatör hangi yönde kullanılır?

  Epilasyon işlemini yaparken epilatörü tüylerinizin tersi yönünde tutarak yukarı doğru gezdirmeniz gerekir. Tersini yaptığınız durumda tüyleriniz kırılır ve bu da batık oluşumuna sebep olabilir.

  Epilasyon aleti kaç günde bir kullanılır?

  Teniniz tamamen siyah olacağı için kalıcı cilt lekelerinin oluşmasına neden olabiliyor. Evde lazer epilasyon kaç haftada bir yapılmalı dediğimizde, Lazer epilasyon cihazını ilk kez kullanmaya başlıyorsanız ilk seanslarınızı iki haftada bir gerçekleştiriyorsunuz. İki haftalık seansları 3 ya da 4 kez tekrarlıyorsunuz.

  You might be interested:  Jilet Izi Nasil Gecer?

  Tüyler alındıktan sonra ne zaman çıkar?

  Vücudunuza ağda yaptığınızda öncelikle bölgeye sıcak ağda uygularsınız. Daha sonra bunu bir bez ile kapatır, daha sonra bezi hızlıca çekerek bölgedeki kılları alırsınız. Kıllar alındığında bölge 3 ila 6 hafta boyunca pürüzsüz bir şekilde kalır.

  Epilatör ne kadar etkili?

  Epilasyon ile, 4 haftaya kadar süren pürüzsüz bir cilt elde edersiniz. Bunun nedeni, kökten tüy almanın, tıraş ve krem gibi yüzeysel yöntemlerle alıma nazaran tüyün büyümek için daha uzun süreye ihtiyaç duyduğu anlamına gelmesidir. Artı, tekrar büyüdüğünde, öncekinden daha yumuşak ve daha ince olur.

  Epilatör makinesi acıtır mı?

  “Epilasyon aleti acıtır mı?” diye soruyorsanız cevap ağda kadar olmasa da evettir. Bu yöntemde de birçok tüy bir anda kökünden alındığından bir miktar acıya dayanmanız gerekecektir.

  Epilasyon aleti ne tavsiye edersiniz?

  6 En İyi Epilasyon Aleti Tavsiye 2021

 • Arzum Rosy Epilatör.
 • Philips Lumea Prestige IPL Tüy Alma Cihazı
 • Philips Bre 720/05 Islak Ve Kuru Epilatör.
 • Braun Silk-epil 9 9720 Sensosmart Epilatör.
 • Braun Se810 Yüz İçin Epilatör Cihazı
 • Braun Silk-epil 5 5780 Epilatör.
 • En İyi Epilasyon Aleti Nasıl Seçilir?
 • Satın Alma Kriterleri.
 • Epilasyon nereye yapılır?

  Lazer Epilasyon Uygulama Bölgeleri

 • Koltuk Altı Lazer Epilasyonu. Geleneksel ve hijyenik nedenlerden dolayı genelde koltuk altı kılları istenmeyen kıllardır.
 • Genital Bölge Lazer Epilasyonu.
 • Bacak Lazer Epilasyonu.
 • Göğüs Lazer Epilasyonu.
 • Sakal Üstü Lazer Epilasyonu.
 • Epilatör ile koltuk altı nasıl alınır?

  Yeni epilatör modellerinin özel başlıkları koltuk altı gibi hassas ve daha dar alanda tüy çıkan bölgelerde tüy alabilecek biçimde az cımbıza sahiptir. Epilatörü tüylerinizin çıktığı yönün tersine sürerek kullanmalısınız. Böylece koltuk altınızda oluşabilecek olan batıkları ve kıl dönmelerini önlemiş olacaksınız.

  You might be interested:  Evde Kokulu Ütü Suyu Nasıl Hazırlanır?

  Epilasyon aleti batık yapar mı?

  Batıklar genellikle epilasyon işlemi sırasında yapılan hatalardan kaynaklanabilir çünkü elektrikli epilatörler kılları dağınık bir şekilde alır ve batık tüylere zemin hazırlarlar.

  10 günde bir lazer yapılır mi?

  Kişilerin vücut yapıları ve lazer epilasyon yapılacak bölgeye göre seanslar 4-6, yüz bölgesi için ise ortalama 8-10 seans civarında sürmektedir. Kaç günde bir yapılması sorusuna ise ortalama bir yanıt vermek gerekirse seans aralıkları yüz bölgesi için 4 hafta vücut bölgeleri için ise 6-8 hafta aralığında yapılmaktadır.

  Lazerde tüyler neden bitmez?

  Merhabalar, Lazer epilasyonun etki mekanizması kıla rengini veren melanin pigmentinın lazer ışınları tarafından emilimi sonucu gerçekleşir. Dolayısıyla kılda hiç renk yoksa yani kıl hiç melanin pigmenti bulundurmuyor ise lazer ışınının emilimi gerçekleşmeyecek demektir.

  20 günde bir lazer yapılır mı?

  Lazer epilasyonu iki hafta-20 gün ara ile yapan bazı merkezlerden özellikle uzak durulması gerekir. Çünkü, kıl döngüsünün tamamlanması için minimum 4 haftalık bir süreye ihtiyaç vardır. Bu nedenle lazer epilasyon seans aralığı yüz için en erken 4 hafta, vücut içinse 6 hafta olmalıdır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  Adblock
  detector