Epilatör Nasıl Daha Az Acıtır?

Epilatör kullanımı ne kadar acıtır? Acı oranı kişiden kişiye değişir. Ancak yaparken cildi germek, tüylerin çok uzun olmadığından emin olmak, eğer cihaz uygunsa duşta kullanmak acı ve tahrişi azaltacaktır.

Epilatör acısını azaltmak için ne yapmalı?

Uzmanınız uygulamadan önce ağrı hissini azaltacak kremler sürebilir. Sonrasında en az 2 gün güneşe çıkmayarak ya da güneşten koruyucu kremler kullanarak acı riskini azaltabilirsiniz. Uygulamanın ardından ağrı ve tahriş hissini azaltan kremler kullanabilirsiniz.

Epilatör kaç günde çıkar?

Epilatör ile alınan tüyler kaç gün sonra çıkar? Tüylerin epilatör ile güçlü şekilde kökünden alınması sayesinde, tüylerin yeniden çıkması 3 haftadan uzun sürer.

Epilatör ne kadar etkili?

Epilasyon ile, 4 haftaya kadar süren pürüzsüz bir cilt elde edersiniz. Bunun nedeni, kökten tüy almanın, tıraş ve krem gibi yüzeysel yöntemlerle alıma nazaran tüyün büyümek için daha uzun süreye ihtiyaç duyduğu anlamına gelmesidir. Artı, tekrar büyüdüğünde, öncekinden daha yumuşak ve daha ince olur.

Epilatörle tüyler nasıl alınır?

Kılların çıkış yönünün tersi istikametinde yavaşça sürün. Çok acele ederseniz veya jilet gibi yukarı aşağı hareket ettirirseniz, tüyleri kökünden almak yerine yüzeyde kırarak alır ve birkaç gün içinde yeniden uzar. Bu cihazlar küçük olmasına rağmen oldukça gürültülüdür.

You might be interested:  Jilet Izi Nasıl Geçer Krem?

Epilatör kullandıktan sonra ne yapılmalı?

Aynı bölgeye tek seferde tekrar tekrar epilasyon yapmayın. Islak kullanımdan sonra cildinizi ovmak yerine kurulayın. Kullanım sonrası bakım için alkolsüz aloe veralı bir krem veya losyon uygulayın. Soğutma özellikleri olduğundan güneş sonrası krem de kullanabilirsiniz.

Istenmeyen tüyler acısız nasıl alınır?

Tıraşı tercih ettiğinizde dikkat edip kendinizi kesmediğiniz ve tıraş işlemini tüylerin büyüme yönüne doğru yaptığınız sürece acı hissetmez, tahrişi de minimumda tutabilirsiniz. Fakat bunu 1-2 günde bir tekrarlamaya hazır olun. Çünkü bu yöntemde tüyler kökünden alınmaz.

Epilatör ne zaman yapılmalı?

Seans aralıkları vücut bölgesi için ortalama 6-8 hafta arası değişirken, yüz bölgesi için ortalama 4-6 hafta arasıdır. İlk bir kaç seanstan sonra bu süreler daha da uzayabilir. Bir sonraki seans için en uygun zaman, tüyün tekrar büyüyüp ten üzerinden fark edilebildiği zamandır.

Makineyle alınan tüyler çoğalır mı?

makine sertleştirir ama jilet kadar değil. Makine parçalayarak kestiğinden kılların ters çıkma ihtimali çok yüksek.

Epilasyon aleti cilde zarar verir mi?

İstenmeyen kıllardan kalıcı olarak kurtulmak için bir epilasyon aleti kullanarak yapılan epilasyon bir dizi işlem gerektirir ve bu da bazı kullanıcılarda cilt tahrişine neden olabilir. Epilasyon çok nadiren de olsa göz yaralanmalarına neden olabileceğinden, işlem sırasında gözleri uygun gözlükle korumak önemlidir.

Hangi epilatör markası daha iyi?

Karşılaştırma Tablosu

Ürün En İyi Yanı
Philips Bre 720/05 Islak Ve Kuru Epilatör Islak ve Kuru Kullanım
Braun Silk-epil 9 9720 Sensosmart Epilatör Kaliteli
Braun Se810 Yüz İçin Epilatör Cihazı Yüz Epilasyon Aleti
Braun Silk-epil 5 5780 Epilatör Benim Tercihim

Epilatör kararma yapar mi?

Lazer epilasyon cilt rengine uygun olmayan dalga boylarıyla, hatalı dozlarla uygulandığında ciltte yanık gelişebilir. Ve yanıktan sonra ciltte renk değişimleri gözlenebilir. Ancak güvenli cihazlarla, uzman kişiler tarafından uygulandığında lazer epilasyon ciltte kararma yapmaz.

You might be interested:  Aspiratör Motoru Nasıl Temizlenir?

Epilatör hangi yönde kullanılır?

Epilasyon işlemini yaparken epilatörü tüylerinizin tersi yönünde tutarak yukarı doğru gezdirmeniz gerekir. Tersini yaptığınız durumda tüyleriniz kırılır ve bu da batık oluşumuna sebep olabilir.

Epilatör kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Tüyleri almadan önce ölü deri hücrelerini uzaklaştırmak diğer yöntemler gibi epilatör kullanırken de iyi bir fikirdir.

 • – Tüylerin büyüme yönünün tersine doğru ilerleyin.
 • – Özellikle koltuk altı ve bikini bölgesi gibi daha zorlu bölgelerde döner disklerin cildinizi kapmaması için derinizi germeyi ihmal etmeyin.
 • Epilatör ile koltuk altı nasıl alınır?

  Yeni epilatör modellerinin özel başlıkları koltuk altı gibi hassas ve daha dar alanda tüy çıkan bölgelerde tüy alabilecek biçimde az cımbıza sahiptir. Epilatörü tüylerinizin çıktığı yönün tersine sürerek kullanmalısınız. Böylece koltuk altınızda oluşabilecek olan batıkları ve kıl dönmelerini önlemiş olacaksınız.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  Adblock
  detector