Epilatör Hangi Yöne?

Epilatörü tüylerin uzadığı yönün tam tersi yönde uygulayın. Böylece daha kısa tüyler de epilasyon aleti tarafından yakalanır ve uygulama sonunda daha pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz.

Epilatör hangi yönde kullanılır?

Epilasyon işlemini yaparken epilatörü tüylerinizin tersi yönünde tutarak yukarı doğru gezdirmeniz gerekir. Tersini yaptığınız durumda tüyleriniz kırılır ve bu da batık oluşumuna sebep olabilir.

Epilatör ile kol alınır mı?

Kol kılları epilatörle alınır mı? Evet, alınabilir. Ancak, kol kıllarını epilatör aletiyle almak bacaklara nazaran daha acı verici olabilir. İyi haber, ağda yönteminde olduğu gibi kılların yeniden çıkma süresi neredeyse bir ayı bulur ve zamanla kollarınız epilatöre alıştıkça daha az canınız yanar.

Epilatör kullandıktan sonra ne yapılmalı?

Aynı bölgeye tek seferde tekrar tekrar epilasyon yapmayın. Islak kullanımdan sonra cildinizi ovmak yerine kurulayın. Kullanım sonrası bakım için alkolsüz aloe veralı bir krem veya losyon uygulayın. Soğutma özellikleri olduğundan güneş sonrası krem de kullanabilirsiniz.

Epilatör kaç günde çıkar?

Epilatör ile alınan tüyler kaç gün sonra çıkar? Tüylerin epilatör ile güçlü şekilde kökünden alınması sayesinde, tüylerin yeniden çıkması 3 haftadan uzun sürer.

Epilasyon aleti kullanımı nasıl yapılır?

Hafif bir tutuş yeterli olmalıdır. Bir elinizle cildinizi gerdirirken diğer elinizle epilatörü sürün. Cildi gerdirme işlemi, hem daha az canınızın yanması hem de aletin cildinizi kapmaması için önemli! Kılların çıkış yönünün tersi istikametinde yavaşça sürün.

You might be interested:  Maxstar Matkap Hangi Ülkenin?

Epilasyon nereye yapılır?

Lazer Epilasyon Uygulama Bölgeleri

 • Koltuk Altı Lazer Epilasyonu. Geleneksel ve hijyenik nedenlerden dolayı genelde koltuk altı kılları istenmeyen kıllardır.
 • Genital Bölge Lazer Epilasyonu.
 • Bacak Lazer Epilasyonu.
 • Göğüs Lazer Epilasyonu.
 • Sakal Üstü Lazer Epilasyonu.
 • Kol tüyleri ne ile alınmalı?

  Lazer epilasyon tüyleri yok etmekte kullanılan en etkili yöntemdir. Ancak bunun dışında ağda ve sarartma da çokça tercih edilmektedir. Sarartma yöntemi daha çok, papatya suyu yada oksijen ile uygulanmaktadır. Oksijenli suya batırılan bir pamukla kollar silinir ve bir süre bekletilir.

  Kol kılları neyle alınmalı kadın?

  Kol bölgesindeki tüylerin uzun süre çıkmaması için en etkili yöntem kola ağda yapmaktır. Soğuk ağda ve sir ağda bantları kollardaki kıllardan kurtulmak için ideal ağda türüdür. Kola yapılan ağda ile yaklaşık 2 ay tüylerin çıkması engellenmiş olur.

  Epilatör ile koltuk altı nasıl alınır?

  Yeni epilatör modellerinin özel başlıkları koltuk altı gibi hassas ve daha dar alanda tüy çıkan bölgelerde tüy alabilecek biçimde az cımbıza sahiptir. Epilatörü tüylerinizin çıktığı yönün tersine sürerek kullanmalısınız. Böylece koltuk altınızda oluşabilecek olan batıkları ve kıl dönmelerini önlemiş olacaksınız.

  Epilatör duştan önce mi sonra mı?

  Duş alın ve epilasyon uyguladığınız bölgeye çok bastırmadan kese veya lif sürün. Böylece batık tüy çıkma ihtimalini azaltırsınız. Duştan sonra epilasyon bölgesini nemlendirin. Ayrıca su içmek de iyi gelcektir.

  Makineyle alınan tüyler ne zaman çıkar?

  Kişiden kişiye değişse de yaklaşık 3 hafta sonra tüyler yeniden belli olmaya başlayacaktır.

  Epilatör ne zaman yapılmalı?

  Seans aralıkları vücut bölgesi için ortalama 6-8 hafta arası değişirken, yüz bölgesi için ortalama 4-6 hafta arasıdır. İlk bir kaç seanstan sonra bu süreler daha da uzayabilir. Bir sonraki seans için en uygun zaman, tüyün tekrar büyüyüp ten üzerinden fark edilebildiği zamandır.

  You might be interested:  Ütü Tabanları Nasıl Olmalı?

  Epilatör ne kadar etkili?

  Epilasyon ile, 4 haftaya kadar süren pürüzsüz bir cilt elde edersiniz. Bunun nedeni, kökten tüy almanın, tıraş ve krem gibi yüzeysel yöntemlerle alıma nazaran tüyün büyümek için daha uzun süreye ihtiyaç duyduğu anlamına gelmesidir. Artı, tekrar büyüdüğünde, öncekinden daha yumuşak ve daha ince olur.

  Makineyle alınan tüyler çoğalır mı?

  makine sertleştirir ama jilet kadar değil. Makine parçalayarak kestiğinden kılların ters çıkma ihtimali çok yüksek.

  Epilatör öncesi ne yapılmalı?

  Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekenler

  1. En az 3 hafta öncesine kadar ağda, cımbız veya epilatör ile kılları kökünden alma işlemleri yapılmamış olmalıdır.
  2. Tüyler isterseniz kısaltma makinesi ya da makas yardımı ile kısaltılabilir.
  3. Uygulama bölgesi güneş ve solaryumla bronzlaşmamış olmalıdır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  Adblock
  detector