Epilatör Başlıkları Ne Işe Yarar?

Epilatör Başlıkları Ne İşe Yarar? Epilatör başlıkları, epilatör aletini vücudunuzun farklı bölgelerinde kullanmanızı sağlar. Bu başlıklar sayesinde tek bir Braun epilasyon aleti ile vücudunuzun tüm bölgelerini rahat bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Epilasyon aleti başlığı yıkanır mı?

Cihazı elektrik bağlantısından ayırıp kapatın. Ardından başlıklarını çıkararak, akan ılık su altında güzelce yıkamaya başlayabilirsiniz. Makinenin tüm başlıklarını tek tek temizleyin. Bu esnada fırça ve bezleri kullanarak temizliğinizi daha rahat yapabilirsiniz.

Epilasyon başlıkları ne işe yarar?

Verimlilik başlığı veya cilt germe aparatı, acıyı azaltmak için epilasyon sırasında cildinizin gergin kalmasına yardımcı olur.

Epilasyon aleti başlıkları hangi bölgelerde kullanılır?

Epilasyon aleti hangi bölgelerde kullanılır? Satinelle Prestige gibi uygun başlıklara sahip bir ürünü yüz, koltuk altı, kol, bikini bölgesi ve bacaklar gibi tüm vücut bölgelerinde kullanabilirsiniz.

Epilatörle tüyler nasıl alınır?

Kılların çıkış yönünün tersi istikametinde yavaşça sürün. Çok acele ederseniz veya jilet gibi yukarı aşağı hareket ettirirseniz, tüyleri kökünden almak yerine yüzeyde kırarak alır ve birkaç gün içinde yeniden uzar. Bu cihazlar küçük olmasına rağmen oldukça gürültülüdür.

You might be interested:  Homm Nemlendirici Krem Ne Işe Yarar?

Lazer epilasyon başlığı nasıl temizlenir?

Lazer başlıkları her uygulamadan sonra alkol ile dezenfekte edilir. Bu şekilde uygulama esnasında kullanılan jelin artıkları da başlık yüzeyinden giderilmiş olur. Alkol tamamen uçtuktan ve başlık yüzeyi kuruduktan sonra bir diğer uygulamaya geçilir.

Braun Silk Epil 7 başlıkları ne işe yarıyor?

Bikini bölgesi için düzeltici tüyleri nazikçe alır, tahrişi ve kırmızı kabarıklıkları önler. Ağda olmaksızın mükemmel bikini bölgesi için. Döner başlık Braun Silk-épil 7’nin daha iyi ciltle temas ve hatta daha nazik performans için vücudunuzun her hattını izlemesine olanak tanır.

Epilasyon aleti cilde zarar verir mi?

İstenmeyen kıllardan kalıcı olarak kurtulmak için bir epilasyon aleti kullanarak yapılan epilasyon bir dizi işlem gerektirir ve bu da bazı kullanıcılarda cilt tahrişine neden olabilir. Epilasyon çok nadiren de olsa göz yaralanmalarına neden olabileceğinden, işlem sırasında gözleri uygun gözlükle korumak önemlidir.

Epilasyon kaç yaşında yapılmalı?

Ergenlik döneminin devam ettiği 12-16 (veya 18) yaşlarda hormonal üretim ve kıl köklerinin bu hormonlara duyarlılığı ise fazla oluyor. Bu yaşlarda uygulanacak lazer epilasyon, kılların dökülmesinde çok etkili olmamakla birlikte yanıt da geç alınıyor. 16 yaş ve altına lazer epilasyon önerilmiyor.

Epilatör kısa tüyleri alır mı?

Tıraş veya tüylerin uzamasını beklemek gibi hazırlıklara gerek yok – Braun epilatörünüz, bir kum tanesi (0,5 mm) kadar kısa olan tüyleri bile güvenle alır ve size anında pürüzsüz bir cilt sunar – hem de 4 haftaya kadar.

Epilatör ile kol alınır mı?

Kol kılları epilatörle alınır mı? Evet, alınabilir. Ancak, kol kıllarını epilatör aletiyle almak bacaklara nazaran daha acı verici olabilir. İyi haber, ağda yönteminde olduğu gibi kılların yeniden çıkma süresi neredeyse bir ayı bulur ve zamanla kollarınız epilatöre alıştıkça daha az canınız yanar.

You might be interested:  Nivea Yüz Yıkama Köpüğü Nasıl Kullanılır?

Braun Silk-Epil 3 nerelerde kullanılır?

Tercih ettiğinizde yalnızca tıraş başlığını takın. Veya koltuk altı ya da bikini bölgesinde hassas bölge başlığını kullanın. Cildinizde olduğu kadar elinizde de yumuşak. The Braun Silk-épil 3 epilator ergonomik şeklin, yuvarlatılmış tasarımın ve nazik performansın uyumlu füzyonudur.

Epilatör hangi yönde kullanılır?

Epilasyon işlemini yaparken epilatörü tüylerinizin tersi yönünde tutarak yukarı doğru gezdirmeniz gerekir. Tersini yaptığınız durumda tüyleriniz kırılır ve bu da batık oluşumuna sebep olabilir.

Lazer epilasyon çeşitleri nelerdir?

Bunlar: Diode Lazer Epilasyon. Alexandrite Lazer Epilasyon. Nd:Yag Lazer Epilasyon.

Epilasyon aleti batık yapar mı?

Batıklar genellikle epilasyon işlemi sırasında yapılan hatalardan kaynaklanabilir çünkü elektrikli epilatörler kılları dağınık bir şekilde alır ve batık tüylere zemin hazırlarlar.

Ne işe yarar epilasyona yeni başlayanlar için?

Epilasyon ilk kullanıcılar için korkutucu görünebilir. Bu nedenle, Braun, estetik salonu pürüzsüzlüğünde cilde kavuşmak isteyen, epilasyona yeni başlayanlar için mükemmel cihazı tasarladı: iki aşamada rahatça kullanılan, yeni başlayanlar için ideal kit. Nasıl çalıştığı burada verilmektedir. Epilatörün ilk kez kullanımına dair yöntem.

Ne kadar iyi bir epilasyon fırçasını kullanabilirsiniz?

Bu işlem için eksfoliye edici eldiven, kese ya da kuru bir havlu kullanabilirsiniz. Alternatif olarak Braun Silk-épil 9 SkinSpa, manuel fırçalamadan 4 kat daha iyi sonuç veren yenilikçi bir eksfoliasyon fırçasına sahiptir. 2. Epilasyon yaparken 1. Acı korkusu yaşamanıza gerek yok.

Neredeyse epilasyon işlemi nasıl yapılır?

Sıcak bir duş alın, cildinizi rahatlatın ve batık tüyleri engellemek için epilasyon yapılacak bölgeye eksfoliasyon işlemi uygulayın. Bu işlem için eksfoliye edici eldiven, kese ya da kuru bir havlu kullanabilirsiniz.

Niçin epilasyon aletini tutmak gerekir?

Epilasyon aletini nasıl tutacağınızla ilgili strese girmenize gerek yok. Doğal şeklinizi koruyun ve bacaklarınıza 90 derecelik açıyla tutun. Ayrıca diğer elinizle cildinizi sabitleyip epilatörün ciltte kolay hareket etmesini sağlayabilirsiniz. Epilatörü cildinize bastırmanıza gerek yok, hafifçe temas ettirmeniz yeterli.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector