Epilatör Aleti Nasıl Kullanılır?

Epilatör aleti kullanılırken dik konumda tutulmalı ve yavaş hareketler ile uygulanmalıdır. Hızlı hareket ettirmeniz ve cihazı bastırarak kullanmanız tahrişe ve kılların kopmasına neden olur. Epilatör aletini kullandıktan sonra bölümde kızarıklık oluşabilir.
Hafif bir tutuş yeterli olmalıdır. Bir elinizle cildinizi gerdirirken diğer elinizle epilatörü sürün. Cildi gerdirme işlemi, hem daha az canınızın yanması hem de aletin cildinizi kapmaması için önemli! Kılların çıkış yönünün tersi istikametinde yavaşça sürün.

Epilatör ile alınan kıllar ne zaman çıkar?

Kişiden kişiye değişse de yaklaşık 3 hafta sonra tüyler yeniden belli olmaya başlayacaktır.

Epilatör makinesi acıtır mı?

“Epilasyon aleti acıtır mı?” diye soruyorsanız cevap ağda kadar olmasa da evettir. Bu yöntemde de birçok tüy bir anda kökünden alındığından bir miktar acıya dayanmanız gerekecektir.

Epilatör hangi yönde kullanılır?

Epilasyon işlemini yaparken epilatörü tüylerinizin tersi yönünde tutarak yukarı doğru gezdirmeniz gerekir. Tersini yaptığınız durumda tüyleriniz kırılır ve bu da batık oluşumuna sebep olabilir.

Epilatör kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Tüyleri almadan önce ölü deri hücrelerini uzaklaştırmak diğer yöntemler gibi epilatör kullanırken de iyi bir fikirdir.

 • – Tüylerin büyüme yönünün tersine doğru ilerleyin.
 • – Özellikle koltuk altı ve bikini bölgesi gibi daha zorlu bölgelerde döner disklerin cildinizi kapmaması için derinizi germeyi ihmal etmeyin.
 • You might be interested:  Nemlendirici Jel Nasıl Kullanılır?

  Tüyler alındıktan sonra ne zaman çıkar?

  Vücudunuza ağda yaptığınızda öncelikle bölgeye sıcak ağda uygularsınız. Daha sonra bunu bir bez ile kapatır, daha sonra bezi hızlıca çekerek bölgedeki kılları alırsınız. Kıllar alındığında bölge 3 ila 6 hafta boyunca pürüzsüz bir şekilde kalır.

  Epilatör ne kadar etkili?

  Epilasyon ile, 4 haftaya kadar süren pürüzsüz bir cilt elde edersiniz. Bunun nedeni, kökten tüy almanın, tıraş ve krem gibi yüzeysel yöntemlerle alıma nazaran tüyün büyümek için daha uzun süreye ihtiyaç duyduğu anlamına gelmesidir. Artı, tekrar büyüdüğünde, öncekinden daha yumuşak ve daha ince olur.

  Epilatör zararlı mı?

  Epilasyon sağlık açısından bir problem teşkil etmeyen bir yöntemdir. Zarar vermesi ancak bazı önemli detaylara dikkat edilmemesi hâlinde gerçekleşir. Bunların başında yapılan yerin hijyenik olmaması ve yapan kişinin konusunda uzman olmamasıdır. Hijyen çok önemlidir zira enfeksiyon kapma riski çok fazladır.

  Epilasyon aleti kaç günde bir kullanılır?

  Teniniz tamamen siyah olacağı için kalıcı cilt lekelerinin oluşmasına neden olabiliyor. Evde lazer epilasyon kaç haftada bir yapılmalı dediğimizde, Lazer epilasyon cihazını ilk kez kullanmaya başlıyorsanız ilk seanslarınızı iki haftada bir gerçekleştiriyorsunuz. İki haftalık seansları 3 ya da 4 kez tekrarlıyorsunuz.

  Epilasyon nereye yapılır?

  Lazer Epilasyon Uygulama Bölgeleri

 • Koltuk Altı Lazer Epilasyonu. Geleneksel ve hijyenik nedenlerden dolayı genelde koltuk altı kılları istenmeyen kıllardır.
 • Genital Bölge Lazer Epilasyonu.
 • Bacak Lazer Epilasyonu.
 • Göğüs Lazer Epilasyonu.
 • Sakal Üstü Lazer Epilasyonu.
 • Epilatör ile koltuk altı nasıl alınır?

  Yeni epilatör modellerinin özel başlıkları koltuk altı gibi hassas ve daha dar alanda tüy çıkan bölgelerde tüy alabilecek biçimde az cımbıza sahiptir. Epilatörü tüylerinizin çıktığı yönün tersine sürerek kullanmalısınız. Böylece koltuk altınızda oluşabilecek olan batıkları ve kıl dönmelerini önlemiş olacaksınız.

  You might be interested:  Jilet Sivilceleri Nasıl Geçer?

  Epilasyon aleti batık yapar mı?

  Batıklar genellikle epilasyon işlemi sırasında yapılan hatalardan kaynaklanabilir çünkü elektrikli epilatörler kılları dağınık bir şekilde alır ve batık tüylere zemin hazırlarlar.

  Epilasyon aleti ne tavsiye edersiniz?

  6 En İyi Epilasyon Aleti Tavsiye 2021

 • Arzum Rosy Epilatör.
 • Philips Lumea Prestige IPL Tüy Alma Cihazı
 • Philips Bre 720/05 Islak Ve Kuru Epilatör.
 • Braun Silk-epil 9 9720 Sensosmart Epilatör.
 • Braun Se810 Yüz İçin Epilatör Cihazı
 • Braun Silk-epil 5 5780 Epilatör.
 • En İyi Epilasyon Aleti Nasıl Seçilir?
 • Satın Alma Kriterleri.
 • Epilatör ile kol alınır mı?

  Kol kılları epilatörle alınır mı? Evet, alınabilir. Ancak, kol kıllarını epilatör aletiyle almak bacaklara nazaran daha acı verici olabilir. İyi haber, ağda yönteminde olduğu gibi kılların yeniden çıkma süresi neredeyse bir ayı bulur ve zamanla kollarınız epilatöre alıştıkça daha az canınız yanar.

  Epilatorden sonra ne yapilmali?

  Epilasyondan sonra

  Duş alın ve epilasyon uyguladığınız bölgeye çok bastırmadan kese veya lif sürün. Böylece batık tüy çıkma ihtimalini azaltırsınız. Duştan sonra epilasyon bölgesini nemlendirin. Ayrıca su içmek de iyi gelcektir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  Adblock
  detector