Darbeli Matkap Nasıl Anlaşılır?

Darbeli matkap diğerine kıyasla daha fazla baskı uygular. Darbeli matkabı kullanan kişi sert malzemeye uyguladığında delme işleminin daha hızlı olduğunu hisseder. Ayrıca çok fazla ses çıkarır, ileri geri hareketle titreşim sağlar ve çok fazla kuvvet uygulanmaya gerek olmayan debriyaja sahiptir.

Matkapta darbeli ne işe yarar?

Darbeli matkaplar darbe mekanizmasına sahiptir. Bu, çalışırken dönme işlevinin yanında ileri-geri hareketle malzemeye darbe uygulayarak delme işlemini kolaylaştıran bir özelliktir. Eğer delme işlemi gerçekleştireceğiniz zemin dayanıklı bir beton ya da metal malzemeyse darbeli matkap tercih edebilirsiniz.

Darbeli Matkap alırken nelere dikkat edilmeli?

Matkap Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

  1. Mandren Tipi: Matkap ucunu tutan parçaya mandren adı veriliyor.
  2. Volt: Akülü matkaplarda cihazın gücü Volt ile ifade ediliyor.
  3. Watt: Kablolu matkaplarda ise bu güç Watt ile belirtiliyor.
  4. Amper: Akülü matkaplarda batarya ömrünü belirtiyor.

Torklu matkap ne demek?

Bu cihazın yardımıyla bağlantı elemanını istenilen tork değerinde sıkmamızı sağlar. Bu aletin yardımıyla cıvatanızı önceden belirlediğiniz tork değerine kadar sıkabilirsiniz. Böylece öngörülmeyen veya tahmin edilmeyen herhangi bir olaydan ve cıvata kırılmasını önlemiş olursunuz.

Matkapta L ve R ne demek?

Matkap ucunun dönme yönünü, sağ için R ve sola için L gösterir.

You might be interested:  Jilet Acısını Ne Geçirir?

Darbeli vidalama ne işe yarar?

Darbeli elektrikli vidalama matkabı

İnşaat ve marangozluk gibi zorlu işler yapıyorsanız, darbeli bir vidalamaya ihtiyacınız olacaktır. Bu elektrikli vidalama, yüksek yoğunluklu malzemeler (ahşap ve kalın çelik) üzerinde çalışmak için ağır ve uzun faaliyetler için kullanılabilir.

Darbeli matkap ile darbesiz matkap arasındaki fark nedir?

Delinecek yüzey beton veya metal gibi sert, dayanıklı bir malzemeden ise darbeli matkabı tercih etmek uygun olacaktır. Darbesiz matkaplar, isminden de belli olduğu gibi delme işlemi yapılacak malzemeye bir darbe uygulamaz, sadece dönerek delme işlemini gerçekleştirir.

En iyi matkap markası hangisi?

Bosch EasyImpact 570 Darbeli Matkap

Amatör kullanıcılara hitap eden en iyi darbeli matkap Bosch Easylmpact 570’dir. Kompakt ve hafif tasarımı ile hafif ve rahat bir kullanım sağlıyor. Auto-Lock özelliği ile kolayca alet değişimi yapabilirsiniz.

Vidalama matkabı kaç volt olmalı?

Amatör kullanıcılar için en az 10.8 volt gücündeki makineleri öneriyoruz çünkü makinenizle sadece vidalama değil metal-ahşap delme işlerinde de kullanmak isteyeceksiniz bu durumda 10.8 voltun altındaki makineler yetersiz gelecek.

Akülü mü elektrikli matkap mı?

Akülü matkaplar bir batarya ve şarj cihazı ile şarj edilerek kullanılırken elektriğin olmadığı noktalarda da şarjı sayesinde rahatlıkla kullanılması açısından daha pratiktir. Elektrikli matkaplar ise akülü matkaplara göre daha fazla güç sarfiyatının olduğu yerlerde tercih ediliyor.

Torklu vidalama ne demek?

Tork (tork halkası üzerindeki sayı) ne kadar yüksek olursa, delme vidalama makinesi o kadar fazla ‘güç’ üretir ve vida, iş parçasının üzerinde o kadar derine vidalanabilir. Ayrıca delme için özel bir ayar vardır.

Torklu vidalama ne işe yarar?

Tork Değeri

Tam da bu noktada “Akülü vidalama vites ne işe yarar?” sorusunun da yanıtını verebiliriz: Vites, tork ayarı yapıp cihazın hızını değiştirmenizi sağlar ve alana uygun hızda çalışmanıza yardımcı olur.

You might be interested:  Tornavida Nasıl Yapılır?

Matkap tork ayarı nedir?

Tork ayarı matkabın gövdesinde yer alan genel olarak 1 ile 10 veya 1 ile 20 arasında değişen rakamlardan oluşan bir halka veya düğme sistemidir. Matkabın dönüş hızı ile karıştırılmamalıdır, tork matkabın uyguladığı gücü ayarlamak için kullanılır.

L ve R ne demek?

Her bir kulaklık ucu L veya R harfiyle işaretlidir. Sol kulaklık ucunu (L) sol kulaklığa, ve sağ kulaklık ucunu (R) sağ kulaklığa taktığınızdan emin olun.

L ve R ne demek pantolon?

Model özelliğine bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte etek ve pantolonlarda normal boy(R) ve uzun boy(U/L) arasında ortalama 5 cm fark vardır.

L sağ mı sol mu?

r=right=sağ –> sağ kulağınıza takınız. l=left=sol –> sol kulağınıza takınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector