Arayüz Diş Fırçası Ne Işe Yarar?

Arayüz fırçası, diş telinin arka kısmında kalan bakterilerin temizlenmesine yardımcı olur. Bazı kişilerin yapısı gereği dişlerinin arasında fazla boşluk bulunur. Diş arasında boşlukların fazla olması, diş ara yüzlerinde yemek artığı yahut bakteri birikmesine yol açar. Arayüz fırçası diş ara yüzlerini temizler.
Arayüz fırçası, diş fırçalarının ulaşamadığı noktalara ulaşmak ve o bölgeleri temizlemek için kullanılması gereken bir ağız bakımı aparatıdır. Bazı dişlerin araları, diş ipinin bile temizlemekte yeterli olamayacağı şekilde geniş olabilir.

Arayüz fırçası ne kadar süre kullanılır?

Arayüz fırçaları bir kaç defa tekrar kullanılabilir, dikkatli kullanılmaları ve temizlenmeleri halinde bir kaç gün hizmet edebilmektedirler. Yıpranma ve eğilmeler belirginleştiğinde yeni bir arayüz fırçasına geçilmelidir. Kapaklı olan küçük arayüz fırçalarını yanınızda taşıyabilirsiniz.

Arayüz fırçasını kimler kullanabilir?

Arayüz fırçası herkes tarafından kullanılabilir. Peki kimler arayüz fırçalarını kullanmak zorundadır? Özellikle ortodontik tedavi görenler, arayüz fırça kullanımına özen göstermelidir. Diş teli tedavisi sırasında, ağızda bulunan braketlerde yemek artığı birikimi sıkça meydana gelir.

En ince arayüz fırçası kaç mm?

Her bir dişin ve komşu dişlerin en hijyenik şekilde temizlenmesi için önemli bir yeri olan arayüz diş fırçası modelleri birbirinden farklı boyutlarda sunulur. Boyutlar arasında en ince kullanımı sağlayan seçenek ise arayüz diş fırçası 0.4 mm olarak karşımıza çıkar.

You might be interested:  Simple Su Bazlı Nemlendirici Ne Ise Yarar?

Arayüz fırçası diş aralarını açar mı?

Diş teli tedavisi görmüş olan hastalar uygun ebatta ara yüz fırçası kullanabilirler. Diş aralarında boşluklar olanlar bu fırçayı kullanmalıdırlar. Diş eti çekilmesi durumu yaşayanların bu fırçayı kullanmaları önerilir.

Ağız duşu ne sıklıkla kullanılır?

Biz ağız duşunu diş ipinin yerine tam olarak geçemeyeceğini ancak ağız bakımını destekleyici ve ara yüzeylerin temizliğinde etkili bir alternatif olduğunu düşünüyoruz. Ağız duşu hayatımızda günlük birer rutin olmalıdır.

Diş teli fırçası nasıl olmalı?

Ortodonti tedavisi görenler diş tellerine zarar vermemek için kesinlikle yumuşak uçlu, küçük başlı ve düz diş fırçası kullanmalıdır. Elektrikli (şarjlı) diş fırçaları da orta hızda kullanıldığında diş telleri için güvenlidir. Sadece fırçanın sert kısımlarının braketlere çarpmamasına dikkat edilmelidir.

Diş arası fırçası nerede satılır?

 • Getir.
 • Banabi.
 • Migros Hemen.
 • İstegelsin.
 • Getir Büyük.
 • A101 Kapıda.
 • Trendyol Hızlı Market.
 • Arayüz fırçası tek kullanımlık mı?

  – Arayüz fırçaları tek kullanımlık değildir; ancak deformasyon ve eğilmeler oluştuğunda yeni bir arayüz fırçasına geçilmelidir. – Günde bir kez yapılması yeterlidir.

  Diş teli olanlar hangi fırçayı kullanmalı?

  Diş teli kullananlar için diş fırçası önerisi:

  Fırça kılları eşit uzunlukta olan, arka dişlere rahat ulaşabileceğiniz minik başlıklı bir fırça edinin. Manuel fırça yerine şarjlı diş fırçası ile daha hızlı ve etkili temizlik yapabilirsiniz.

  Diş teli takıldıktan sonra nasıl fırçalanır?

  Ortodonti tedavisi görenler diş tellerine zarar vermemek için kesinlikle yumuşak uçlu, küçük başlı ve düz diş fırçası kullanmalıdır. Elektrikli (şarjlı) diş fırçaları da orta hızda kullanıldığında diş telleri için güvenlidir. Sadece fırçanın sert kısımlarının braketlere çarpmamasına dikkat edilmelidir.

  Diş fırçalama tekniği nasıl olmalıdır?

  Doğru diş fırçalama tekniği nasıl olmalıdır?

  1. Diş macununu bol kullanmaya gerek yoktur.
  2. Fırça uçları diş etlerinize bakacak biçimde 45 derece açıyla diş fırçanızı tutmalısınız.
  3. Dişlerinizi fazla baskı uygulamadan nazikçe dairesel, oval hareketlerle fırçalayınız.
  You might be interested:  Kıyafetteki Ütü Yanığı Nasıl Geçer?

  Diş teli ne kadar sürede etkisini gösterir?

  Tel süresini diş yapısı belirler. Ortalama 8 ay-2 yıl arası süren tedavi sadece alt ya da sadece üst dişlere uygulanabilir. Hatta sadece birkaç dişte problem varsa onlara tel takılarak 3-4 ay süren tedaviler bile mevcut. Lastik de sadece ihtiyacı olan hastalara verilir.

  Arasında boşluk olan dişlerin temizliğinde ne kullanılır?

  Arayüz fırçası: Dişlerinin arasında boşluk bulunan bireyler, yan yüz bölgesi iç bükey olan dişler ve arka bölgede diş eti çekilmiş dişlerin kök arasını temizlemek için kullanımı uygundur.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  Adblock
  detector