Vestel Buzdolabı Vacation Ne Demek?

Eğer uzun süreli tatile gidecekseniz ve soğutucu bölmeyi boşaltmak istiyorsanız bu modu kullanabilirsiniz. Nasıl kullanılır ; VACATION butonuna dokununuz. VACATION yazısı yanıp sönmeye başlayacaktır.

Buzdolabı Vacation ne demek?

Vacation (Tatil) modunu aktif hale getirmek için kadranı saat yönünün tersine çeviriniz. Böylece buzdolabı çalışmayacak, ancak derin dondurucu çalışmasına devam edecektir.

Buzdolabı ayarı kaçta olmalı Vestel?

Buzdolabı ayarı + 4 derece ve – 18 derece arasında bulunması gerekmektedir.

Vestel buzdolabı SF modu nedir?

SF yanıp sönerken 5 sn hiçbir tuşa basılmadan beklenirse SF harfleri sabitlenir ve Hızlı Dondurma Modu Aktif hale gelir.

Bosch buzdolabı Vacation mode ne demek?

Tatil Modu ile buzdolabının soğutucu bölmesinde 2 derecelik, dondurucu bölmesinde – 18 derecelik sıcaklık koşulları sağlanır. Tatil modu dondurulmuş gıdaları koruma ve enerji israfını önlemede önemli rol oynar.

Vacation modu ne demek?

Yeni özelliklere baktığımızda Tatil Modu (Vacation Mode) isimli özellik dikkat çekiyor. Tatil modu aktif edildiğinde, arşivlenen sohbetler mesaj geldiği zaman ana ekrana geri dönmeyecek. Bazı kullanıcılar çok sayıda gruba dahil olup bu grupları arşive alıyor. Bu grupları hem sessize alıp hem de arşive alıyor.

Buzdolabı Focus cool ne demek?

Focus cool fonksiyonu butonu: Soğutucu bölmenin otomatik olarak hızlı soğutulması içindir.

You might be interested:  Buzdolabı Motorları Ne Kadar?

Buzdolabında 2 mi soğuk 4 mü?

Buzdolabınızın soğutucu kısmının kapağını açtığınızda yan ya da arka tarafta bir termostat (sıcaklık kontrol aracı) düğmesini ve etrafında derece göstergelerini görürsünüz. Ortalama bir soğukluk tercih ediyorsanız düğmeyi 4 dereceye; en soğuk konumu tercih ediyorsanız 2 Santigrat dereceye ayarlayın.

Buzdolabı hangi derecede daha soğuk olur?

Buzdolabı hangi sıcaklıkta olmalıdır? ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), önerilen buzdolabı sıcaklığının 4,4°C’nin altında olduğunu söylüyor; ideal dondurucu sıcaklığı -17,7°C’nin altındadır. Bununla birlikte, ideal buzdolabı sıcaklığı aslında daha düşüktür: 1,7 ila 3,3°C arasında kalmayı hedefleyin.

Buzdolapları yazın kaç derece olmalı?

Buzdolabı için ideal soğutma derecesi yaz aylarında 2-5 derece arasında, kış aylarında 5-8 derece arasında olmalı. Bakteri oluşumu düşük derecelerde yavaşlar ve yiyecekler daha sağlıklı korunur.

Vestel buzdolabı ekonomi modu nedir?

EKONOMİ – TATİL – PARTİ MODLARI

Tatil modu Buzdolabınızı olması gereken minimum soğukluk derecesinde tutarak yiyeceklerinizi bıraktığınız tazelikte bulmanızı sağlar. Üstelik bu modda kompresör sürekli devreye girmediği için enerjiden de tasarruf edersiniz.

Vestel buzdolabı SR arızası ne demek?

Buzdolabınıza fazla miktarda taze yiyecek konulduğunda ve kapağı uzun süre açık kaldığında iç ortam soğukluğu düşecektir. Ürününüz yeterli soğukluğa ulaştığında SR/Ünlem uyarısı kaybolacaktır.

Buzdolabı Sogutmuyor neden?

Buzdolabında su kanalları mevcuttur. Bu su kanalları tıkandı ise böyle bir sorun meydana gelebilir. Uzun süre buzdolabının açık kalmış olması buzdolabının soğutmama nedenleri arasındadır. Uzun süre elektriklerin gitmiş ve gelmemiş olması da soğutmayı engellemektedir.

Bosch buzdolabı Mode ayarları nasıl yapılır?

Buzdolabınızın dondurucu kısmı -15 derce, soğutucu meyve sebze yeri ise +4 derece olarak ayarlanmalıdır. Isı derecesini +2 ile +8 derece arasında ayar yapabilirsiniz. Soğutucu yerinde istediğiniz ısı ayarını ayarlayıncaya kadar soğutucu bölmesine ait alan ayar tuşuna 7 kez arka arkaya basmalısınız.

You might be interested:  Sebamed Intim Yıkama Ne Işe Yarar?

Bottle Timer ne demek?

Buzdolabı şu bosch un çıkardığı dondurucu altta olan model. Cevabını bilmiyorum ama bottle timer İng. kelime anlamı ile tahminime göre buzdolabındaki şişelerin içerisindeki sıvılar soğumuş bir şekilde hazır olduğunda buzdolabı uyarı veriyordur.

Bosch Freshness mode ne demek?

Taze modu sayesinde besinler daha uzun bir süre taze kalır. Açılması: freshness mode göstergesi gösterilene dek mode tuşuna basın. Kapatılması: freshness mode göstergesi kapanana dek mode tuşuna basın. eco modu ile cihazı enerji tasarruflu çalışma moduna alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector