Vestel Buzdolabı Sf Ne Demek?

Bu arızadan dolabınız yeterli soğutmuyor veya hiç soğutmuyor demektir.

Vestel buzdolabı derecesi kaç olmalı?

Buzdolabı ayarı + 4 derece ve – 18 derece arasında bulunması gerekmektedir.

S Saver ne demek?

Ekran koruma (S.SAVER) butonununa basıldığında bu mod aktif hale gelecektir. Mod aktif iken, 5 sn süresince herhangi bir tuşa basılmazsa kontrol paneli ışıkları söner.

Buzdolabı Eko ne demek?

Eco Mode ile buzdolabınız ekonomik koşullarda çalışmaya başlar. Tek düğmeye basılarak etkin hale gelen Eco Mode sayesinde buzdolabınız daha düşük enerji ile yüksek performans sergiler. No Frost özelliği buzdolabında karlanma ve buzlanma sorunlarına fırsat vermez.

Vestel buzdolabı ECO modu nedir?

eco modu yanar. Bu mod seçildiğinde, tatil modu devreye girer. Sadece tatil modu yanar. Dondurma modu yanar ve soğutucu barı ayarlanmış sıcaklık değerini gösterir.

Vestel Buzdolabında 1 mı soğuk 5 mı?

Buzdolabınızın soğutucu ve dondurucu bölümlerindeki sıcaklık ayarlarının otomatik olarak yapılmasını sağlar. Ayar düğmesini 1’den 5’e doğru çevirdikçe soğutma derecesi artar. Kış aylarında enerji tasarufu sağlamak amacıyla buzdolabınızı daha düşük konumda çalıştıra- bilirsiniz.

Kışın ayında buzdolabı derecesi kaç olmalı?

Buzdolabı için ideal soğutma derecesi yaz aylarında 2-5 derece arasında, kış aylarında 5-8 derece arasında olmalı. Bakteri oluşumu düşük derecelerde yavaşlar ve yiyecekler daha sağlıklı korunur.

You might be interested:  Samsung Çamaşır Makinesi Eko Temiz Kazan Ne Demek?

Eco Fuzzy ne ise yarar?

Eco-Fuzzy fonksiyonu, buzdolabının kapıları uzunca bir süre açılmadığında ve çalışma ayarları değiştirilmediğinde otomatik olarak enerji tasarruf moduna geçilmesini sağlar. Bu sayede önemli miktarlarda enerji tasarrufu elde etmek, mümkün hâle gelir.

Buz dolabında Med ne demek?

Dondurucu bölmesi isi ayari Isi dereceleri MIN (en az), MED (orta), MAX (en yuksek) ve WINTER (kiş) ‘dir. Isi ayarlama Günlük kullanim için, ortam sicakliği 10 derecenin üzerindeyken MED (orta) Buzdolabi bölümünün isi ayari seviyeyi seçiniz.

Freshness mode ne demek?

Taze modu sayesinde besinler daha uzun bir süre taze kalır. Açılması: freshness mode göstergesi gösterilene dek mode tuşuna basın. Kapatılması: freshness mode göstergesi kapanana dek mode tuşuna basın. Eco modu ile cihazı enerji tasarruflu çalışma moduna alabilirsiniz.

Profilo buzdolabı eko ayarı ne demek?

”eco” fonksiyonu ile, cihazı enerji tasarruf moduna alabilirsiniz. 1. Seçme tuşları ile soğutucu veya dondurucu bölmesini seçiniz. 2. “eco” göstergesi yanıncaya kadar, + tuşuna peş peşe basınız.

Bosch buzdolabı Süper modu nedir?

– Süper Soğutma Tuşu nedir? * Süper Soğutma Tuşu ile soğutucu kısmındaki ısı hızlı bir şekilde +2° C’ye düşürülür. Bu özellikle büyük miktarlarda yeni yiyecek maddeleri buzdolabına yükleneceği zaman istenmeyen ısı düşüşlerini ve böylelikle yiyeceklerin vitaminlerini kaybetmelerini engelleyen koruyucu bir sistemdir.

ECO ayar ne demek?

Eco modu tasarruf anlamına gelmektedir. Kombinin ekranında ECO Yazıyor ise tasarruf konumunuz açıktır. Tasarruf modundan çıkmak için kombi üzerindeki Eco düğmesine basılarak ECO yani tasarruf modunu kapatırsınız.

Vestel buzdolabı içindeki kırmızı düğme ne ise yarar?

Yaz-Kış anahtarının kış konumu, ortam sıcaklığının 10-16 °C nin arasında olması durumunda, kullanılmalıdır. Buzdolabınızın 10°C den daha soğuk ortamlarda çalıştırılması verimliliği açısından tavsiye edilmez. Termostat düğmesinin üstünde bulunan bu anahtar, aşağı doğru basılı iken ( konumunda), kırmızı ışık yanar.

You might be interested:  Klima Kumandasında Dry Ne Demek?

Buzdolabına nasıl reset atılır?

· Buzdolabının açma/kapama düğmesi kapatılmalı ve 3 ile 4 dakika kadar beklenmelidir. · Bekleme süresi dolduktan sonra buzdolabının “alarm” düğmesi 20 saniye basılı tutulmalıdır. Söz konusu işlemlerin doğru şekilde uygulanması halinde buzdolabı gösterge paneli resetleme işlemi etkin biçimde tamamlanır.

Vestel buzdolabı Super Freeze ne demek?

Süper Soğutma sıcaklığı ve soğutucu ayarlanabilir. Bu durumda Süper Dondurma modu devam eder. Ekonomi ve Tatil modları seçilebilir. Süper Dondurma Modu iptal edilecektir ve seçilen mod etkinleştirilir. ‘Süper Dondurucu’ etkinken F butonuna basılarak SF yeniden seçilebilir ve iptal edilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector