Soba Fiyatları Ne Kadar?

Peki soba fiyatları ne kadar? Sobacılar çarşısında bin liradan başlayan fiyatlar 5 bin liraya kadar çıkabiliyor. Sobanın özelliği ve kalitesine göre fiyat değişebiliyor. Aynı çarşıda Ankara’da üretilen sac sobalar var ki; fiyatları son derece uygun. Ankara Sobacılar Çarşısı’nda 150-200 liraya soba bulmak mümkün.

Uyuyan soba fiyatları ne kadar?

 • Süsler SS-5311 Modern Kuzine Fırınlı Döküm Soba 2.710,16 TLEn ucuz fiyat8 satıcıKarşılaştır Süsler Mat Siyah Döküm Kuzine Soba + Fırınlı Soba + Döküm Soba Uyuyan Soba Kömür Sobası Odun Sobası 2.859,90 TLEn ucuz fiyat4 satıcı
 • Süsler SS-5311 Modern Kuzine Fırınlı Döküm Soba 2.710.
 • Silver soba fiyatları ne kadar?

  Marka Silver

  İlan Başlığı Fiyat İl / İlçe
  SİLVER SOBA 1.500 TL Hatay İskenderun
  Demirdöküm uyuyan soba 580 TL Karabük Safranbolu
  silver marka büyük döküm soba 1.700 TL Bartın Merkez
  Silver Soba Büyük 1.200 TL Kastamonu Merkez

  Ikinci el soba fiyatları ne kadar?

  ‘Isıtma > Soba & Şömine’

  İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi
  İKİNCİ EL KOVALI ÇOK AZ KULLANILMIŞ ODUN KÖMÜR SOBASI 700 TL 16 Şubat 2022
  KOVALI EMAYE ODUN KÖMÜR SOBASI SIFIR 380 TL 16 Şubat 2022
  EROĞLU TUĞLALI İÇİ DÖKÜM İKİNCİ EL Tertemiz ODUN KÖMÜR SOBAsı 1.250 TL 16 Şubat 2022
  Kovalı soba borular dahil 600 TL 16 Şubat 2022
  You might be interested:  Buzdolabı Tamiri Nasıl Yapılır?

  Soba çeşitleri nelerdir?

  Sobalar genel anlamda, odunlu kuzine sobası ve kömürlü kuzine sobası olarak 2 gruba ayrılmaktadır. Bu sınıflandırmada odun kuzine sobası ifadesinde, kullanılan ateş haznesi ile kömür kuzine sobası ifadesinde kullanılan ateş haznesi arasında, farklılıklar bulunmaktadır.

  Uyuyan soba nasıl uyur?

  Üst kapağı kapatıp üst kapağın ortasında küçük kapaktan elinizi sobanın içine sokarak kuzine sobanızı yakabilirsiniz. Sobanın alt havalandırmasının ve üst havalandırmasını açmayı unutmayınız. Soba çok yandığında alt ve üst havalandırma hafif kapatarak sobanın uyumasını sağlayabilirsiniz.

  Kömür sobası kaç kilo?

  Kuzinenin yerden yüksekliği 60 cm dir. Genişliği 80 cm derinliği ise yakaşık 45 cm civarındadır. Ortalama ağırlığı 50 kg civarındadır.

  Turbo Soba ne demek?

  Turbo Şömine Hazneleri, genellikle mevcut açık bir şömineye monte edilmiş bir odun brülörüdür. Bu verimli, çevre dostu sistem sayesinde açık şömine sisteminiz, kapalı bir ocağa dönüşecektir. Bu basit değişiklik performansı çok artıracak ve ayrıca dumanın atmosfere salınmasını azaltacaktır.

  Konya Karatay sobaları kaç para?

  Adres Konya

  İlan Başlığı Fiyat İlçe / Semt
  THERMALL DŞK Dikey Şömine Fırınlı Kal Kaz.(Pompa, İmb.Nak.ve KDV) 13.566,20 TL Karatay Mevlana
  THERMALL YŞK Yatay Şömine Fırınlı Kal. Kaz.(Pompa,İmb.Nak.veKDV) 14.880,71 TL Karatay Mevlana
  soba borusu 20 TL Karatay Selimiye
  Ateş cukuru ateş ocagı barbekü 200 TL Karatay Mevlana

  Odun sobası tehlikeli mi?

  Soba zehirlenmesi; odun, kömür gibi ısınma aracı olarak kullanılan maddelerin yanması ile ortaya çıkan karbonmonoksit ( CO ) gazından kaynaklanır. Bu gaz solunduğunda, akciğerlerden kana karışarak kanda oksijen taşıyan moleküllere bağlanarak oksijenin dokulara taşınmasını engeller.

  Soba alırken nelere dikkat edilmeli?

  Kuzine soba alırken nelere dikkat etmeli sorusuna verilecek yanıtlardan ilki sobada kullanılan döküm kalitesi ısıtma fonksiyonu ve diğer malzemelerin kalitesine işçiliğine bakılmalıdır. Yanan odunla birlikte oluşan yüksek sıcaklıktan olumsuz etkilenmemesi için sobanın döküm kalitesi standartlara uygun olması gerekiyor.

  You might be interested:  Minecrafta Nasıl Buzdolabı Yapılır?

  Tuğlalı soba ne demek?

  3-TUĞLALI SAC SOBALAR : Yuvarlak veya dört köşe olabilir. Gövdeyi direkt alev tesirinden korumak için iç kısmında ateş tuğlası kullanılmıştır. Ateş tuğlasının diğer bir avantajı da soba söndükten sonra bile akümüle ettiği ısıyı vermek suretiyle ortamın aniden soğumasını engellemesidir.

  Kovalı soba mı Tuğlalı mı?

  Tuğlalı modeller geç ısınır ve geç soğurlar. Tuğlaların ısı tutma kapasitesi yüksek olduğu için ortamı uzun bir süre boyunca sıcak tutarlar. Tuğlalı Kuzineler kovalı modellere göre daha ağırdırlar bu yüzden taşıması biraz daha zordur. Kovalı Fırınlı Sobalar ise tuğla içermediği için daha hafif ve pratik ürünlerdir.

  En iyi doğalgaz sobası hangisi?

  En iyi 10 doğalgaz sobası ve fiyatları aşağıdaki gibidir: Hoşseven HDU-10 Hermetik Doğalgaz Sobası: Ortalama 1600 TL. Fujiyama FHS 12000 K Klasik Doğalgaz Sobası: Ortalama 2200 TL. Fujiyama FHS 12000 MFC Hermetik Doğalgaz Sobası: Ortalama 2600 TL.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  Adblock
  detector