Sharp Buzdolabı Nerede Üretiliyor?

Polonya, İngiltere, Fransa’da Ar – Ge tesisleri olan Sharp günümüzün en yenilikçi teknolojilerini kullanan ve teknoloji üreten firmaları arasında yer alır.
SHARP Buzdolapları nerede üretiliyor? Vestelde 5 yıl çalışan bir arkadaşım 2007-8 yıllarında Manisa’da Sharp buzdolabı ürettiklerini söyledi? Başka bir forumda Tayland üretimi olduğunu okumuştum. Ancak belki alt modelleri Türk üretimi oluyordur bilmiyorum.

Sharp hangi ülkeye ait?

Sharp, 1912 yılında Tokyo, Japonya’da kurulan elektronik ürünler üreticisidir. Şirket adını kurucusunun ilk icatlarından birinin adından almıştır.

Sharp nasıl bir marka?

Uzakdoğu ülkelerinden Japonya’nın dünya piyasasına sunduğu şöhretli bir markadır. Bu marka, Japonya’nın en önde gelen markaları arasında yer alıp, çok uluslu bir şirket olarak da dikkati çeker. Japonların teknoloji alanında neredeyse rakipsiz oldukları bilinir.

Sharp çamaşır makinesi nerede üretiliyor?

Sharp Corporation, 2016 yılında Tayvan merkezli Foxconn Group’a satıldı. Foxconn’un Malezya, Brezilya, Macaristan ve Çek Cumhuriyeti gibi dünyanın birçok ülkesinde ve Türkiye’de Çorlu’da 14 bin metrekarelik üretim fabrikası bulunuyor.

Sharp sahibi kim?

İşte beklendiği üzere bugün itibarı ile Sharp’ı artık Foxconn şemsiyesi altına sokan imzalar atıldı. WSJ’nin aktardığı habere göre, 3.5 milyar dolar karşılığında gerçekleşen anlaşmayla birlikte Foxconn Sharp’ın %66’sının, yani diğer bir deyişle üçte ikisinin, sahibi oldu.

Si Sharp nedir?

C# yani diğer adıyla C Sharp nedir? C#, Microsoft tarafından geliştirilen bir programlama dilidir. Programlama dilleri arasında en çok tercih edilen C ve C++ ile etkileşimli şekilde geliştirilen ve modern bir kodlama sahip olan C#, birçok platform destekleyen Java dili ile de oldukça fazla benzerlik gösteriyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector