Profilo No Frost Buzdolabı Soğutma Ayarı Nasıl Yapılır?

Isı derecesi +2 °C ile +8 °C arasında ayarlanabilir. 1. P tuşu ile soğutma bölmesini seçin. 2. İstediğiniz sıcaklık gösterilene dek +/- tuşlarına basın.

No Frost buzdolabı kaç derece olmalı?

Buzdolaplarınızın üst kısmı yani dondurucu dediğimiz alan en az -18 derece sıcaklığa sahip olmalıdır.

Profilo buzdolabının derecesi kaç olması lazım?

Buzdolabı ayarı + 4 derece ve – 18 derece arasında bulunması gerekmektedir. Kullanımdan kullanıma fark olmasının yanında artı 2 dereceye göre de ayarlama yapılabilmektedir. Yaz aylarında soğutma derecesinin arttırılması ihtiyacından dolayı +2 ve – 20 aralığında ayar yapılması önerilmektedir.

No Frost buzdolabı kışın kaç derece olmalı?

Buzdolabı için ideal soğutma derecesi yaz aylarında 2-5 derece arasında, kış aylarında 5-8 derece arasında olmalı. Bakteri oluşumu düşük derecelerde yavaşlar ve yiyecekler daha sağlıklı korunur.

Buzdolabında 2 mi soğuk 4 mü?

Buzdolabınızın soğutucu kısmının kapağını açtığınızda yan ya da arka tarafta bir termostat (sıcaklık kontrol aracı) düğmesini ve etrafında derece göstergelerini görürsünüz. Ortalama bir soğukluk tercih ediyorsanız düğmeyi 4 dereceye; en soğuk konumu tercih ediyorsanız 2 Santigrat dereceye ayarlayın.

Bosch buzdolabı Buzluk kaç derece olmalı?

Buzdolabınızın buzluk bölmesi -20 derece, soğuk meyve sebze bölümü ise +4 derece olarak ayarlamalısınız.

Beko buzdolabı kış ayarı kaç olmalı?

Beko Kış Ayarı

You might be interested:  Soba Akması Nasıl Temizlenir?

Yani yazın +2 ila -20 derece şeklinde ayarlamak daha iyi olacaktır. Fakat bazı uzman kişiler +6 ile – 18 derecelerin daha verimli çalışacağını söylemektedirler.

Min ve Max ne demek?

Soğutma gücünü belirten Min ve Max değerleri arasında bir seviyede soğutma gücü seçebilirsiniz. Ortalama bir soğukluk tercih ediyorsanız düğmeyi Min ile Max değerlerinin tam ortasına gelecek şekilde ayarlayın. Daha az soğutmasını istiyorsanız düğmeyi Min değerine doğru çevirin.

Profilo derin dondurucu derecesi kaç olmalı?

Fabrika ayarı olarak dondurucu bölmesi için -18 °C ayarlamanızı tavsiye ediyoruz. Devreye sokma işleminden sonra, ayarlanmış ısı derecelerine ulaşılıncaya kadar birkaç saat geçebilir. Bu süreden önce cihaza besin koymayınız.

Siemens buzdolabı kış ayarı kaç olmalı?

Siemens Buzdolabı Ayarı; kışın buzdolabınızın ayarı 1-2 seviye arasında olmalıdır. Eğer bu ayar yeterli gelmiyorsa yarınızı 1 seviye artırabilirsiniz. Yani buzdolabınızın ayarı 1 ise 3 seviyesine çıkartabilirsiniz, yazın ise ayarı 2. Seviyeye getirmelisiniz.

Samsung buzdolabında 1 mi soğuk 5 mi?

En soğuk değer 5, en sıcak değer 1’dir.

Yazin buzdolabı Ayari Kacta olmali arcelik?

Kışın bu sıcaklıklar yeterli olmayacaktır, ama yazın havanın sıcak olmasından dolayı bu ayarlarda biraz değişiklik yapılmalıdır ki soğutma derecesi artmalıdır. Yani yazın +2 ila -20 derece şeklinde ayarlamak daha iyi olacaktır. Fakat bazı uzman kişiler +6 ile – 18 derecelerin daha verimli çalışacağını söylemektedirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector