Kuzine Soba Nasıl Temizlenir?

Kuzine sobanın temizlenmesi için öncelikle sobanın sönmesini ve soğumasını beklemek gerekir. Daha sonra sabunlu bir suda ıslatılmış olan mikro fiber bezi alın ve sobanın içini nazikçe silmeye başlayın. Cam ile yapılmış kuzine sobanın silinmesi için ise amonyaklı bir bez temin edilmesi gerekir.
Sobanız sönükken ve soğuduğunda sobayı kalıp sabunlu suyla ıslatılmış mikro fiber bez ile silebilirsiniz. Eğer sobada cam bölümler var ise bu alanları amonyaklı bezlerle silmeniz gerekecektir. Soba kullanan kişiler ayda 1 kere soba borularını çıkartıp iç kısımlarını temizlemeli ve baca temizliği yapmalıdırlar.
Kovalı kuzine sobayı temizlemenin yolu kovası sayesinde daha kolay şekilde gerçekleşmektedir. Her kullanımdan sonra kova içerisine belirli ölçüde kül birikimi olmaktadır. Sobanın daha sağlıklı ve uzun ömürlü çalışabilmesi için küllerin temizlenmesi gerekmektedir.

Sobanın ustundeki pas lekesi nasil cikar?

Sobadaki pas nasıl sökülür

Soba üzerinde oluşan pası sökebilmek için OK-151 pas sökücü ürünümüzü kullanabilirsiniz. OK-151 pası %100 etkili bir şekilde metale zarar vermeden söken bir kimyasaldır. Daldırma ya da püskürtme yöntemi ile sobanın üzerinde oluşan pas OK-151 kullanılarak sökülebilmektedir.

Kömür sobası borusu nasıl temizlenir?

Boruların ve bacanın temizlenmesi için ayda bir kez kömürlerin iyice tutuştuğu anda bir kalıp sabunu sobaya atarsanız borular ve baca temizlenecektir.

You might be interested:  Madeleb Intim Yıkama Jeli Nasıl Kullanılır?

Kuzine soba üzerindeki delikler ne ise yarar?

Kuzinelerin yakılmasında dikkat edilecekler şu şekilde sıralanır: İlk defa yakılan sobalarda havalandırma deliklerinin açık olmasına özen gösterilmelidir. Havalandırma delikleri sayesinde yüksek basınca karşı önlem alınmaktadır. Sobaların üstten yakılması ve kullanım talimatlarına uyulması gerekir.

Soba karası nasıl geçer?

Bir bez ile birlikte Arap sabunu karıştırılmış su hazırlayın. İs lekesinin olduğu duvarı silin. Lekenin çok kolay bir şekilde çıktığını göreceksiniz. Bulaşık deterjanı ve beyaz sirkenin olduğu su karışımı ile de duvarı silebilirsiniz.

Pas lekesi nasıl çıkar?

Pas lekesi olan kumaşın üzerine beyaz sirke dökün ve emmesini sağlayın. Limon da olduğu gibi aynı şekilde kuruyunca soğuk su ile yıkayın. Özellikle gömleklerinizde oluşan pas lekelerini gidermek için lekenin olduğu bölgeye biraz limon sıkın ve bir miktar tuz ilave ederek gömleğinizin kurumasını bekleyin.

Paslı Yüzey nasıl temizlenir?

Tek yapmanız gereken paslı alana bol miktarda karbonat serpmek ve sonrasında birkaç saat beklemek. Birkaç saat geçtikten sonra sodayı ovalayarak çıkarın. Temizlemeye çalıştığınız alette ulaşması zor alanlar varsa diş fırçası ya da herhangi bir sert fırçayla sodayı çıkarabilirsiniz.

Sobaya ne atılır?

kömür sobasında ise yine ilk baş bir kaç tane normal boyutlarda odun atılır ardından sobanın yarısını geçecek kadar kömür dökün. en üst kısma hemen tutuşlanacak türde odun parçaları koymalısınız. sobayı yakarken gazete yerine çıra kullanın.

Duvara akan zift lekesi nasıl çıkar?

Duvardan Zift Nasıl Çıkar?

  1. Ziftin kabasını spatula ile alın.
  2. Az miktarda ise, kolonya, arap sabunu veya sentetik tiner ile silin.
  3. Eğer çok miktarda ise, kabasını spatula ile alın ve duvarı zımpara yapın. Leke çıkmadıysa, örtücü artar uygulayın duvarı boyayın.
You might be interested:  Kalorifer Bakımı Ne Kadar?

Soba çekmesi için ne yapmalı?

Soba bacam çekmiyor

İyi bir hava çekişi için,düzgün boru bağlantısı çok önemlidir. Soba bacasının en büyük çekmeme nedeni sobadan duvardaki bağlantı yerine kadar yukarı yönlü hafif bir eğim olmamasıdır. Eğim yoksa %10-15 arasında tatlı bir eğimle boru bağlantılarını yapabilirsiniz.

Soba akması neden olur?

soba borularındaki terlemelerin sebebi borulardaki oluşan ısı değişikliğinden kaynaklanır. Ayrıca çift cidarlı soba boruları mızın mekanın dış cephe sinde kullanılması soba bacasının çekişini artır. Klasik elektriksiz sobaların baca çekişini artırmaktadır.

Rüzgarlı havada soba yakılır mı?

Kayseri Valiliği, dün iki kişinin sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetmesi sonrasında vatandaşları soba zehirlenmelerine karşı uyararak, rüzgarlı havalarda sobaların yakılmaması veya tam söndürülerek yatılması gerektiği uyarısında bulundu.

Kararan duvarlar nasıl temizlenir?

Kir birikintileri ile kararan duvar için sirke, arap sabunu ve bulaşık deterjanını 5 litre suya karıştırın. Karışıma batırdığınız yumuşak ve temiz bir bezi lekeli alanlara sürerek temizleyin. Sildiğiniz alanı durulamayı unutmayın. Daha sonra kuru bir bez ile iyice silin.

Yaş cevizin eldeki lekesi nasıl çıkar?

Elinize ceviz lekesi bulaştıysa hiç vakit kaybetmeden su ile sirkeyi karıştırın. Bir parça bezi hazırladığınız bu karışıma batırın ve bu bezle lekeli bölgeyi nazikçe silin. Son olarak elinizi soğuk suyla iyice yıkayın. Hepsi bu kadar!

Is olmuş duvar nasıl temizlenir?

İsli duvar için sirke, su arap sabunu ve bulaşık deterjanı karışımını kullanabilirsin. Karışımı temiz bir bez yardımıyla isli duvar üzerine uygulayarak bu sorunu çözebilirsin. Bu işlem sonrasında da durulama yapılması gerekir. Son aşamada ise duvarlarını kuru birbez ile bir kez daha silmen gerekiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector