Kalorifer Böceğinden Nasıl Kurtulabilirim?

Kalorifer böceği nasıl yok edilir? Çok hızlı bir çoğalma seyrine sahip olan kalorifer böceklerinin, ev sahibinin kendi imkanları ile tamamen yok edilmesi mümkün değildir. Kalorifer böceğinden kurtulmanın en etkili yolu, böcek ilaçlama konusunda uzman ve güvenilir bir ekip tarafından yardım almaktır.
Böcek ilacından çok daha etkili ve doğal bir yöntem olan pudra şekeri ve karbonatı karıştırıp hamam böceğinin olduğu yerlere koymanız yeterli olacaktır. Kalorifer böcekleri bu karışımı yediğinde yok olacaktır. Bu sayede hem kendinizi hem de doğayı kimyasal ilaçlardan korumuş olacaksınız.
Kalorifer böcekleri nemli, rutubetli ve sıcak bölgeleri sevdiğinden evinizin o bölgelerini zaman zaman kontrol edin ve o bölgedeki delikleri silikon yardımı ile kapatın. Lavaboları sürekli olarak kuru tutun. Karbonat ve pudra şekerini karıştırarak kalorifer böceklerinin bulunduğu yerlere koyarak yemesini sağlarsanız onlardan kurtulmuş olursunuz.

Kalorifer böcekleri doğal yollarla nasıl öldürülür?

Pudra şekeri ve karbonatları karıştırıp kalorifer böceklerinin olduğu alanlara koyup yemesini sağlamalısınız. Daha sonrasında onlardan tamamen kurtulabilirsiniz. Bu sayede hem doğayı hem de kendinizi hiç zehirlemeden mevcut böceklerden kurtulmanız mümkün olacaktır.

Kalorifer böceği yuvası nasıl bulunur?

Evdeki Hamam Böceği Yuvası Nasıl Bulunur?

 1. Hamam böceklerinin en sevdiği alanlar ahşap mobilyalardır.
 2. Su boruları, banyo ve mutfak boruları, bulaşık ve çamaşır makinesi giderindeki çatlaklar, havalandırma girişleri ve ısıtıcılar hamam böceklerinin eve girdiği alanlardır.
You might be interested:  Vestel Maya Buzdolabı Ne Kadar?

Kalorifer böceği neyi sever?

Kalorifer böceği çok sıcak ve nemli ortam sever. Kalorifer böceğinin yuva yapmak için en sevdiği yerler lavabo, banyo, mutfak su borusu etrafıdır. Çok çabuk çoğalabilen kalorifer böceği sıvı, kokulu ve püskürtme yöntemi ilaçlamadan sonra tamamen ölür.

Kalorifer böceğini hangi ilaç öldürür?

En çok satan Kalorifer Böceği İlaçları hangileri?

 • Bayer Maxforce Platin Kalorifer Böceği Jeli (20 Gr)
 • Bayer Kalorifer Böceği Ilaçlama Seti – K-othrine Sc50 Ml + 2 Lt Ilaçlama Pompası (eldiven Hediyeli)
 • Vebi Kalorifer Böceği Ilacı Draker – Kokusuz Ve Konsantre Sprey 400 Ml.
 • Kalorifer böceği nerede yuva yapar?

  Sıcak, nemli, karanlık ve rahatsız edilemeyecekleri yerlerde yuva yaparlar. Kalorifer böcekleri ayrıca elektrikli aletlerin motor kısımlarında, gıda depolarında, duvarlarda yer alan çatlaklarda ve yarıklarda, dolap ve raf arkalarında, mutfak tezgahlarının alt kısımlarında bulunmaktadırlar.

  Kalorifer böceği insana zarar verir mi?

  Kalorifer böcekleri aynı hamam böceklerinde olduğu gibi uygun olan ortamda sadece bir gece de oldukça fazla üreyebilen canlılardır. Hamam böceklerine nazaran daha az zarar veren kalorifer böcekleri, aşırı aç kalmadıkları sürece insana ısırmazlar.

  Böcekler hangi kokuya gelmez?

  Lavanta – lavanta yağı, lavanta kesecikleri gibi çözümler böcekleri evinizden uzak tutacaktır. Nane ve adaçayı – Hamam böceklerinin sevmedikleri kokular arasında bu bitkiler yer alıyor. Uçucu yağları evinizde kullanarak haşereleri uzaklaştırabilirsiniz. Uzaklaştırıcı bir diğer bitki ise melekotudur.

  Evde çıkan böceği nasıl yok edilir?

  Suyla karıştırılmış vanilya özütü, lavanta, limon suyu, serpilmiş tarçın ve nane, evdeki böceklerden kurtulmanın yolları arasındadır. Kullanacağınız yere zarar vermeyeceğini kontrol ettikten sonra suyla karıştırılmış beyaz sirkeyi de sprey şeklinde sıkabilirsiniz.

  Kalorifer böceği ısırır mı?

  Hiçbir hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma, kesinlilkle insanı ısırmaz veya sokmaz.

  You might be interested:  Soba Kurumunu Ne Temizler?

  Böcekler sirkeden kaçar mı?

  Hepimizin mutfağında bulunan bir tüketim malzemesi olan sirke, içerdiği doğal asitler sayesinde böceklerden korumak için mükemmel bir yapıya sahiptir. Spreyleyerek kullanım yapabileceğiniz bir şişeye sirke koyun ve mutfak tezgahlarınıza uygulama yapın. Küçük böcekleri uzak tutmanıza yardımcı olacaktır.

  Kalorifer böceği ne ile beslenir?

  Kalorifer (Alman hamam) böcekleri leşçil hayvanlardır.Kendi türlerininde leşlerini yerler.Bunun dışında insanlardan ve evcil hayvanlardan dökülen kıl,tüy, deri döküntüleri, hayvan dışkıları, diş macunu, ölü böcekler, nişastalı tatlılar, sabun ve kitap ciltleri de dâhil, var olan bütün yiyecek kaynaklarından

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  Adblock
  detector