Kalorifer Böceği Ilacı Nasıl Yapılır?

Evde kalorifer böceği mücadelesi hem kokulu ilaçlar, hemde kokusuz yöntemler olan jel böcek ilaçlama ve kokusuz ilaçlar ile yapılabilmektedir. Bilinmesi gereken bazı böcekler zor ölür ve kokusuz ilaçlar etkisiz kalır ayrıca jel ilaç sadece hamam böceği ve karafatma, kalorifer böceği üzerinde etkili olur.
Pudra şekeri ve karbonatları karıştırıp kalorifer böceklerinin olduğu alanlara koyup yemesini sağlamalısınız. Daha sonrasında onlardan tamamen kurtulabilirsiniz. Bu sayede hem doğayı hem de kendinizi hiç zehirlemeden mevcut böceklerden kurtulmanız mümkün olacaktır.
Kalorifer böcekleri nemli, rutubetli ve sıcak bölgeleri sevdiğinden evinizin o bölgelerini zaman zaman kontrol edin ve o bölgedeki delikleri silikon yardımı ile kapatın. Lavaboları sürekli olarak kuru tutun. Karbonat ve pudra şekerini karıştırarak kalorifer böceklerinin bulunduğu yerlere koyarak yemesini sağlarsanız onlardan kurtulmuş olursunuz.

Kalorifer böceğini hangi ilaç öldürür?

En çok satan Kalorifer Böceği İlaçları hangileri?

 • Bayer Maxforce Platin Kalorifer Böceği Jeli (20 Gr)
 • Bayer Kalorifer Böceği Ilaçlama Seti – K-othrine Sc50 Ml + 2 Lt Ilaçlama Pompası (eldiven Hediyeli)
 • Vebi Kalorifer Böceği Ilacı Draker – Kokusuz Ve Konsantre Sprey 400 Ml.
 • Kalorifer böceği yuvası nasıl bulunur?

  Evdeki Hamam Böceği Yuvası Nasıl Bulunur?

  1. Hamam böceklerinin en sevdiği alanlar ahşap mobilyalardır.
  2. Su boruları, banyo ve mutfak boruları, bulaşık ve çamaşır makinesi giderindeki çatlaklar, havalandırma girişleri ve ısıtıcılar hamam böceklerinin eve girdiği alanlardır.
  You might be interested:  24 Lük Inverter Klima Ne Kadar Yakar?

  Kokusuz ilaçlamadan kaç saat sonra eve girilir?

  Kokulu ilaçlama sırasında mutlaka ilaçlanan alan 6 saat terk edilmeli ve ilaçlama esnasında asla ilaçlar solunmamalı. Aksi takdirde insanı zehirliyebilir. Kokulu ilaçların yapıldığı ortamda kalan her ne canlı olursa olsun mutlaka ölür. Bu canlı ister hayvan ister insan isterse haşere olsun fark etmez.

  Kalorifer böcekleri nereden çıkar?

  Evlerin mutfakları, banyoları, restoranlar ve gemiler en çok sevdikleri mekânlar arasında yer alır. Elektrikli cihazların motor bölümlerinde, dolap içlerinde, mutfak tezgâhlarının altında, duvarlardaki yarık ve çatlaklarda kalorifer böceklerine rastlayabilirsiniz.

  Kalorifer böceği neyi sever?

  Kalorifer böceği çok sıcak ve nemli ortam sever. Kalorifer böceğinin yuva yapmak için en sevdiği yerler lavabo, banyo, mutfak su borusu etrafıdır. Çok çabuk çoğalabilen kalorifer böceği sıvı, kokulu ve püskürtme yöntemi ilaçlamadan sonra tamamen ölür.

  Böcekler hangi kokuya gelmez?

  Lavanta – lavanta yağı, lavanta kesecikleri gibi çözümler böcekleri evinizden uzak tutacaktır. Nane ve adaçayı – Hamam böceklerinin sevmedikleri kokular arasında bu bitkiler yer alıyor. Uçucu yağları evinizde kullanarak haşereleri uzaklaştırabilirsiniz. Uzaklaştırıcı bir diğer bitki ise melekotudur.

  Kalorifer böceği nerede yuva yapar?

  Sıcak, nemli, karanlık ve rahatsız edilemeyecekleri yerlerde yuva yaparlar. Kalorifer böcekleri ayrıca elektrikli aletlerin motor kısımlarında, gıda depolarında, duvarlarda yer alan çatlaklarda ve yarıklarda, dolap ve raf arkalarında, mutfak tezgahlarının alt kısımlarında bulunmaktadırlar.

  Evde kalorifer böceği nasıl yok edilir?

  Böcek ilacından çok daha etkili ve doğal bir yöntem olan pudra şekeri ve karbonatı karıştırıp hamam böceğinin olduğu yerlere koymanız yeterli olacaktır. Kalorifer böcekleri bu karışımı yediğinde yok olacaktır. Bu sayede hem kendinizi hem de doğayı kimyasal ilaçlardan korumuş olacaksınız.

  Kalorifer böceği insana zarar verir mi?

  Kalorifer böcekleri aynı hamam böceklerinde olduğu gibi uygun olan ortamda sadece bir gece de oldukça fazla üreyebilen canlılardır. Hamam böceklerine nazaran daha az zarar veren kalorifer böcekleri, aşırı aç kalmadıkları sürece insana ısırmazlar.

  You might be interested:  Fakir Climax Klima Temizleyici Nasıl Kullanılır?

  Ev Ilaçlandıktan sonra evde durulur mu?

  İlaçlama sırasında evi veya işyerini terk etmem gerekiyor mu? Cevap: Kokusuz İlaçlama yapılırken veya ilaçlama bittikten sonra evden veya işyerinden ayrılmanız gerekmez. Yalnızca kokulu ilaçlama yapılırsa ilaçlanan yeri 2 -3 saat kadar evden çıkıp kapalı tutmanız gerekiyor.

  Kokusuz böcek ilacı zehirler mi?

  İnsanların bu ilacı solunmasında herhangi bir şekilde zararları yoktur. Yinede bu ilaçların solunmamasında fayda vardır. Fakat kokusuz ilaçlamada ilaçlar gıdalara temas ederse gıdaları bozar ve mutlaka gıdalar atılmalı kesinlikle tüketilmemeli. Aksi takdirde bu ilaçlar insanları zehirler.

  Ev ilaçlamadan kaç saat sonra eve girilir?

  Ev ilaçlamadan kaç saat sonra eve girilir? İşlem sonrası eve 2-3 saat kadar girilmemelidir. Daha sonra eve girmeden önce ev güzelce havalandırılmalı. Solunum hastalıkları olan kişiler eve mutlaka havalandırıldıktan sonra girmelidir.

  Kalorifer böceği hamam böceği aynı mı?

  Ülkemizde kalorifer böceği olarak bilinen asıl olarak Alman Hamam Böceğidir. Bilimsel adı, Blattella germanica olan kalorifer böcekleri ülkemizde mücadelesi en inatçı haşere türü olarak ta tanınırlar.

  Toz böceği nedir?

  Toz böceği havada ve yerde bulunan toz zerrecikleri içerisinde yaşayan ve insanların yaşam alanlarında kolaylıkla üreyerek çoğalabilen zararlı canlılardır. Toz böcekleri mikroskobik canlılar oldukları için gözle görülmemektedirler. Toz böcekleri yaşamlarını nemli ve güneş almayan yerlerde sürdürmektedirler.

  Gider böceğinden nasıl kurtulurum?

  Nem böceğini yok etmek için sedir yağını su ile karıştırıp evinizdeki çatlak ve yarıklara püskürtün. Nem böceği yani gümüşçün (gümüş böceği) lavanta kokusunu da sevmez. Lavanta yağını da sulandırarak püskürtebilirsiniz. Yerlerin limon kokusu ile temizlenmesi de gümüş böceğini rahatsız edecektir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  Adblock
  detector