I Care Ne Demek Buzdolabı?

I – CARE I-Care butonuna 8 saniye basılı tutulduğunda, Led yanar, bu da size sogutucu bölüm sıcaklığını dondurucu bölüm sıcaklığını ayarlayabilme imkanı sunar. 2 dakika sonra display enerji tasarruf moduna geçer. Enerji tasarruf modundan çıkmak için, her hangi bir butona basınız yada dolabın kapağını açınız.

Buzdolabinda I care ne demek?

‘I care° veya ‘Holiday° fonksiyonlari etkin ise, Dondurucu bölmesinin sinyali Dondurucu bölmesinde müşteri ile son etkileşimden 10 dakika geçtikten sonra, seçilmiş olan isiyi gösterir.

Buzdolabında A2 ne demek?

Hotpoint Ariston buzdolabı arıza kodları a2 genellikle uzun süre elektrik kesintisinin ardından buzluk bölümünün kontrol edilmesi için verilen bir uyarıdır. Arızalı kompresör ve ana kart sorunlarında da A2 kodlu uyarı verilebilir.

Süper cool ne demek buzdolabı?

– Süper Soğutma Tuşu nedir? * Süper Soğutma Tuşu ile soğutucu kısmındaki ısı hızlı bir şekilde +2° C’ye düşürülür. Bu özellikle büyük miktarlarda yeni yiyecek maddeleri buzdolabına yükleneceği zaman istenmeyen ısı düşüşlerini ve böylelikle yiyeceklerin vitaminlerini kaybetmelerini engelleyen koruyucu bir sistemdir.

Buzdolabında aktif oksijen ne demek?

Bu yenilikçi teknoloji buzdolabının içindeki özel bir cihaz sayesinde dağlarda soluduğumuz türden, tertemiz havayı gıdalarla buluşturuyor. Active Oxygen Teknolojisi, üç oksijen atomundan oluşan “aktif oksijen” salınımı yaparak bakteri oluşumunu %90’a, kötü koku oluşumunuysa %70’e varan oranda engelliyor.

You might be interested:  Klima Hesaplama Nasıl Yapılır?

Buzdolabı calışıyor ama soğutmuyor nedeni ne olabilir?

Buzdolabında su kanalları mevcuttur. Bu su kanalları tıkandı ise böyle bir sorun meydana gelebilir. Uzun süre buzdolabının açık kalmış olması buzdolabının soğutmama nedenleri arasındadır. Uzun süre elektriklerin gitmiş ve gelmemiş olması da soğutmayı engellemektedir.

Buzdolabının altı neden dondurur?

Hızlı cevap: Buzdolabınız yiyecek ve içeceklerinizi ‘birdenbire’ donduruyorsa, buzdolabının sıcaklık ayarı yanlışlıkla ÇOK DÜŞÜK veya ÇOK SOĞUK olarak ayarlanmıştır. Buzdolabının bölüm sıcaklığını orta veya 5 numaraya ayarlamayı deneyin.

Buzdolabında A1 ne demek?

Ariston Buzdolabı A1 Arıza Kodu

Dolabınız sıcaklık ısı derecesinin yükseldiğini, dolapta bulunan yiyeceklerin kontrol edilmesi gerektiğinin sinyalidir.

Profilo buzdolabı alarm ışığı neden yanar?

Sıcaklık çok arttığından dolayı alarm veriyordur. Derecesi normal seviyeye geldiğinde sorun çözülecektir. Sorun malzemelerden kaynaklanmıyor ise kapağı açtığınızda karşınıza çıkan fanın dönüş yapıp yapmadığını kontrol ediniz. Çalışmayan fan soğutma sağlamadığı için sıcaklık yükselmiş ve alarm durumuna geçilmiştir.

Vestel buzdolabı SR hatası nedir?

Buzdolabınıza fazla miktarda taze yiyecek konulduğunda ve kapağı uzun süre açık kaldığında iç ortam soğukluğu düşecektir. Ürününüz yeterli soğukluğa ulaştığında SR/Ünlem uyarısı kaybolacaktır.

Bosch buzdolabı Super Cool nedir?

SuperCool işlevi dışarıdaki sıcak havanın içeri girerek yiyeceklerin bozulmasını engellerken, buzdolabının sıcaklığının kısa süre içinde düşürülmesini sağlıyor.

Buzdolabında yazan Fridge ne anlama gelir?

Buzdolabının İngilizcesi Refrigerator olarak geçer ve günlük konuşmada FRIDGE olarak kısaltılır. Buzdolabının buzluk / derin dondurucu kısmı içinse FREEZER kelimesi kullanılır.

Active Oksijen ne demek?

ActiveOxygen Refresh programı, çamaşırlarınızı 45 dakikada su ve deterjan kullanmadan ozon jeneratöründen sağlanan soğuk buhar ile havalandırır. Bu sayede çamaşırlarınızın tazelenmesini ve kötü kokulardan arınmasını sağlar.

Active Humidity ne demek?

ActiveHumidity: Tazeliği 4 kata kadar uzatan benzersiz teknoloji. ActiveHumidity teknolojisi, belirli aralıklarla sebzelere otomatik olarak soğuk buhar püskürterek daha uzun süre taze kalmalarını sağlar. Size de uzun ömürlü tazeliğin tadını çıkarmak kalır.

You might be interested:  Halı Yıkama Makinesinin Içine Ne Konur?

Hotpoint Ariston Active Oxygen nedir?

Hotpoint buzdolaplarında bulunan High Definition Soğutma Teknolojisi, yiyeceklerinizin doğal lezzetini uzun süre muhafaza eder. Active Oxygen Teknolojisi, yiyeceklerinizin ilk günkü tazeliğini 9 güne kadar korur, bakteri oluşumunu yüzde 90’a varan oranda engeller, kötü koku oluşumunu yüzde 70’e varan oranda azaltır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector