Buzdolabı Super Düğmesi Ne Işe Yarar?

– Süper Soğutma Tuşu nedir? * Süper Soğutma Tuşu ile soğutucu kısmındaki ısı hızlı bir şekilde +2° C’ye düşürülür. Bu özellikle büyük miktarlarda yeni yiyecek maddeleri buzdolabına yükleneceği zaman istenmeyen ısı düşüşlerini ve böylelikle yiyeceklerin vitaminlerini kaybetmelerini engelleyen koruyucu bir sistemdir.

Bosch marka buzdolabı Super modu nedir?

BOSCH buzdolaplarında süper soğutma ayarı da mevcuttur. Süper soğutmada, soğutucu kısmı yaklaşık olarak 15 saat boyunca en soğuk hale getirilir. Daha sonra süper soğutmadan önce kullanılan ayara getirilir. Bu soğutmadaki amaç ise; fazla miktarda besini dondurucunuza koymadan önce yapmanız gereken ayardır.

Ugur derin dondurucu Super düğmesi ne işe yarar?

Ürününüzün ilk kez çalışması ile beraber, sarı renkli hızlı (süper) dondurma tuşuna basınız. Bu sayede dondurucunuz daha derin bir soğutma yapacaktır.

Süper Frost ne demek?

Super Frost ile iç bölümün ısısı en kısa sürede -32 dereceye kadar düşürülmektedir. Bu sayede gıdaların korunarak dondurulması sağlanmaktadır. Vitaminler, tat ve görünüş en iyi şekilde muhafaza edilmektedir. Gıdaların dondurma işlemi tamamlandığında cihaz otomatik olarak normal konumuna tekrar geri döner.

Buzdolabı ECO modu nedir?

Eco Mode ile buzdolabınız ekonomik koşullarda çalışmaya başlar. Tek düğmeye basılarak etkin hale gelen Eco Mode sayesinde buzdolabınız daha düşük enerji ile yüksek performans sergiler. No Frost özelliği buzdolabında karlanma ve buzlanma sorunlarına fırsat vermez.

You might be interested:  Klima Sıcaklık Ayarı Nasıl Yapılır?

Buzdolabında 2 mi soğuk 4 mü?

Buzdolabınızın soğutucu kısmının kapağını açtığınızda yan ya da arka tarafta bir termostat (sıcaklık kontrol aracı) düğmesini ve etrafında derece göstergelerini görürsünüz. Ortalama bir soğukluk tercih ediyorsanız düğmeyi 4 dereceye; en soğuk konumu tercih ediyorsanız 2 Santigrat dereceye ayarlayın.

Ugur derin dondurucu neden karlama yapar?

Uzun süredir cihaz temizlenmedi ise oluşan buzlanmadan ötürü cihazın iç kısmına nem akışı olacak ve daha fazla karlanmaya sebep olacaktır. Eğer kapak contası zamanla sertleşti ise sıcak su ve bir bez yardımıyla yumuşatabilirsiniz. Sert contanın her zaman karlanmaya sebep olacağını unutmayınız.

Dondurucu ayarı kaçta olmalı?

Yaz aylarında dondurucu kısmının mümkünse – 20 aralığında kullanılması daha uygun olabilmektedir. Buzdolabı ayarı yapılırken bulunan ortamın sıcaklığı da göz ardı edilmemelidir. Yaz ve kış aylarında sıcaklık arttığı zamanlarda soğutma kapasitesinin arttırılması gerektiği için +2 ile – 20 derecesine ayarlanabilmektedir.

Uğur derin dondurucu yeşil ışık ne işe yarar?

Yeşil renkli enerji lambası sönüyor ve ürünüm çalışmıyor? Elektrik kesintisi olup olmadığını kontrol ediniz. Ürününüzün elektrik kablosunda kopukluk, zedelenme, fişinde hasar veya prizde arıza, temassızlık olmadığını kontrol ediniz.

Derin dondurucu Hızlı dondurma ne işe yarar?

A)Hızlı Dondurmanın Avantajı: Besin maddeleri taze olarak işlenip hızlı dondurulduğundan,lezzet ve besin değerini korurlar. Besin maddeleri temizlendiği ve pişirilmeye hazır hale getirildiği için az yer kaplar,depolanması kolay olur.

Vestel Derin dondurucu Süper düğmesi ne ise yarar?

5 : “SÜPER DONDURMA” konumudur. Yeni konulan yiyeceklerin hızlı dondurulması içindir. Dondurucunuz uzun süreli çalışacaktır. İstenen donma işlemi gerçekleştiğinde, düğme tekrar eski konumuna getirilmelidir.

Super Freeze ne demek Vestel?

Aksi taktirde kompresöre zarar verebilirsiniz. TR – 8 – 1) Super Freeze (Hızlı dondurma modu) göstergesi ve barı 2) Super Cool (Hızlı soğutma modu) göstergesi ve barı 3) Dondurucu bölme ayar göstergeleri ve barları Aktif olan set değeri aydınlatılır.

You might be interested:  Soba Kurumunu Ne Temizler?

Bosch buzdolabı ECO modu kac derece?

Uzun zaman evde olmayacaksanız, cihazı enerji tasarruf moduna alabilirsiniz. Soğutucu bölmesi ısı derecesi otomatik olarak +14 °C değerine ayarlanır. Bu süre dahilinde soğutucu bölmesinde herhangi bir besin muhafaza etmeyiniz.

Arçelik Buzdolabı ECO mod nedir?

Bulunduğu Kategoriler. Eco Smart Mod, çamaşırlarınız için en ideal sıcaklık ve buhar ayarını otomatik olarak yapar. Doğru sıcaklık ve buhar ayarıyla su damlaması ya da yanma gibi sorunlar da engellenir. Bununla birlikte sadece gerekli olduğu kadar enerji ve su harcanarak ütüden çok daha fazla verim elde edilir.

Eco mode ne demek?

ECO modu yakıt tüketiminizi en uygun duruma getiren bir fonksiyondur. Araçta belirli güç tüketen sistemlere (ısıtma, klima, takviyeli direksiyon vb.) göre çalışır ve belirli sürüş işlemleri (gaz verme, hızlanma, hız regülatörü, yavaşlama vb.) üzerinde etkindir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector