Buzdolabı Küf Kokusu Nasıl Giderilir?

Buzdolabınızı Esir Alan Kötü Kokulardan Kurtulmak İçin Bilmeniz Gereken 11 Pratik Bilgi

 1. Elma sirkesini suyla karıştırıp buzdolabına koyun.
 2. Sirke kokusundan hoşlanmıyorsanız bir kaba karbonat koyarak buzdolabına yerleştirin.
 3. Çay bardağına ya da küçük bir kaba az miktarda süt koyarak dolapta üstü açık şekilde bekletin.

Sebebi her ne olursa olsun buzdolabı kokusu nasıl geçer diye merak ediyorsanız, en pratik ve etkili yöntemleri koku gidene kadar adım adım deneyebilirsiniz. Bozulmuş ve son kullanma tarihi geçmiş yiyecekleri atın. Bazen sadece tarihi geçmiş yiyecekleri ortadan kaldırmak buzdolabı kokusunu gidermek için yeterli olabilir.

Küflü buzdolabı nasıl temizlenir?

Limonun öteki yarısını soyun ve suya birkaç parça limon kabuğu da atın. Kabı mikrodalgada üç dakika ısıtın. Ardından, kabı buzdolabının içine yerleştirin. Kapalı buzdolabında ortalama yarım saat dinlendirin ve buzdolabını bir bezle silin.

Dolap içi rutubet kokusu nasıl giderilir?

* Dolabınızın içine lavanta, yasemin gibi kurutulmuş çiçeklerin güzel koku keselerinden koyabilirsiniz. * Boş bir sprey kutusuna yumuşatıcı koyup dolabın içine sıkabilirsiniz. * Koku şişelerini ağzı açık şekilde dolabınıza koyarsanız dolabınız güzel kokacaktır.

Küf kokusunu gidermek için ne yapmalı?

Ancak misafirleriniz gelecekse ve evde hafifte olsa bir küf kokusu varsa en kısa çözüm yolu oda spreyidir. Küf sorununa karşı en etkili ve kalıcı çözüm ise sirke kullanımıdır. Sirke küf birikimlerinin oluştuğu noktalara dökülerek kısa sürede çözülmeleri sağlanabilir.

You might be interested:  Buzdolabı Nasıl Güzel Kokar?

Kokmuş Buzdolabı kokusu nasıl giderilir?

Derin dondurucunuzun içindeki tüm malzemeleri dışarı çıkardıktan sonra bir miktar elma sirkesi karıştırdığınız su ile silerek hem oluşan bakterilerden hem de kokudan kurtulabilirsiniz. Elma sirkesi uçucu bir madde olduğu için sonradan kendine has kokusu derin dondurucuda kalmayacaktır.

Buzdolabında küflenme neden olur?

Buzdolabı, bakteri ve küfün büyümesi için uygun ortamlardır. Buzdolabında açıkta uzun süre bırakılan yiyecekler, küf için idealdir. Buzdolabının içindeki hava akışından dolayı, küf kapalı olmayan diğer ürünlere de geçebilir.

Buzdolabı temizlenirken fişi çekilir mi?

Buzdolabı temizliğine başlamadan önce olası bir tehlikeye karşı dolabın fişini çekmelisiniz. Eğer fiş çekilmeden temizlik yapılırsa kablolara su gelebilir ve bu durum hayati bir risk oluşturabilir.

Dolap ici rutubet nasıl önlenir?

Bunlardan kurtulmak için bu bölgeye saf sirke sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra gardırobunuzun yüzeylerini soğuk su ile silip bir havlu ile kurulayabilirsiniz. Böylece gardırobunuzda çoğalan küflerin tamamından kurtulmuş olacaksınız.

Giysilerde rutubet kokusu nasıl giderilir?

Kıyafeti koyabileceğiniz bir kabın için 4 litre su ve 1 bardak sirke ekleyin. Daha fazla suya ihtiyacınız varsa, her 4 litre için 1 bardak sirke kullanın. Küf kokulu giysinizi, su ve sirke karışımının içine koyun ve 4-5 saat bekletin. Giysiyi karışımın içinden çıkarın ve her zamanki gibi normal yıkama yapın.

Mobilyadaki küf kokusu nasıl giderilir?

Eğer küf kokusu varsa, zemine klorlu kireç serpin, birkaç gün sonra süpürerek temizleyin. Bodrumu havalandırın. Hiçbir yöntem çözüm olmuyorsa küf öldürücü dezenfektanlar kullanabilirsiniz.

Evde içindeki küf kokusu nasıl giderilir?

İşte rutubet kokusunu gidermenin yolları

 1. Rutubet kokusu nasıl geçer?
 2. Evinizi sürekli havalandırın.
 3. Kahve ve hardal karışımı
 4. Çiçekleri odada tutmayın.
 5. Kedi kumu.
 6. Karbonat ve tuz karışımı
 7. Peteklerin önünü açık bırakın.
 8. Çamaşır suyu ve cam sil karışımı
You might be interested:  Buzdolabı Hangi Marka Alınmalı 2015?

Evde küf kokusu nasıl gider?

Nem ve Küf Kokusu Nasıl Giderilir?

 1. Rutubet olan evde kötü kokuyu gidermek için kedi kumundan yardım alabilirsiniz.
 2. Yüzeyleri sirkeli suyla silmek de nem ve küf kokusunu yok etmek konusunda size yardımcı olabilir.

Rutubet kokusu hasta eder mi?

Rutubetin ve küfün yol açtığı rahatsızlıkların başında küf alerjisi gelir. Bu alerji burun akıntısı, hapşırık, burun kaşıntısı, gözlerde yaşarma, hatta bazı kişilerde öksürük, nefes darlığı, hırıltılı nefes alma, sinüzit, baş ağrısı gibi insan yaşamının kalitesini düşürecek hastalıklara kadar gider.

Kokmuş et kokusu nasıl geçer?

Elma sirkesi ile suyu ağzı geniş bir kapta karıştırın ve bu kabı dolabınıza koyun. Kötü kokuların kısa sürede kaybolduğunu göreceksiniz. Çay bardağına bir miktar süt koyarak, hem et kokusu hem de dolaptaki diğer kokuları yok edebilirsiniz. Çünkü süt, çevresindeki kötü kokuları kendine çekme özelliğine sahiptir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector