Bosch Buzdolabı Su Akıtıyor Ne Yapmalıyım?

1) Buzdolabım su akıtıyor ne yapmalıyım? Çözüm : Ara kanal rezistans arızalandığı zaman su akıtma meydana gelir. Bunun için teknik servis talebinde bulunabilirsiniz.

Buzdolabının su akıtması neden olur?

BUZDOLABI NEDEN SU AKITIR? Buzdolaplarında su akıtma problemi genel olarak yemeklerin sıcak konmasından kaynaklanır. Yani diğer bir ifade ile yiyecekler buzdolabına çok sıcak ya da çok soğuk yerleştirilmemelidir. Aksi takdirde buzdolabının iç kısmı üzerinden terleme ile beraber su akıtma durumu ortaya çıkar.

Bosch buzdolabı neden su akıtır?

Genel olarak kullanıcı hatasından ortaya çıkan bu duruma sebep buzdolabı kapılarının iyi kapatılamaması veya çok sık açılıp kapatılması diyebiliriz. Buzdolabına sıcak gıdaların soğutulmadan konması da iç kısımda terleme ve akabinde su akıtmaya neden olur.

Buzdolabının altından su akıyor ne yapmalıyım?

Eğer akıntı bu noktadan geliyorsa makinenizin soğuk hava akışını sağlayan hava kanallarında karlanma veya buzlanma vardır. Yiyeceklerinizi buzdolabından çıkartıp karlanma ve buzlanma ortadan kalkana kadar kapaklarını açık tutarak kurumaya bırakın.

Buzdolabından su sesi gelmesi normal mi?

Eğer buzdolabınızdan su akış sesine benzer sesler geliyorsa buzdolabının içinde dolaşan soğutucu gazının akış sesidir. Buzdolabının çalışması esnasında çıkan bu ses bir arıza teşkil etmez. Buzdolabından gelen bu seste normaldir.

You might be interested:  Buzdolabı Soğukluk Ayarı Nasıl Yapılır?

Buzdolabı altından neden su akıtır?

Dolabın drenaj kanalları gereksiz buzlanmadan dolayı tıkanır. Böyle durumlarda su, su tahliye kanalı yerine ilk bulduğu açıklıktan su akıtmaya başlar. Özellikle de buzdolaplarının alt kapısının tavan kısmında hava menfezlerinde akıtma daha yoğun oranda söz konusu olacaktır.

Buzdolabı Soğutmuyorsa nedeni nedir?

Buzdolabında su kanalları mevcuttur. Bu su kanalları tıkandı ise böyle bir sorun meydana gelebilir. Uzun süre buzdolabının açık kalmış olması buzdolabının soğutmama nedenleri arasındadır. Uzun süre elektriklerin gitmiş ve gelmemiş olması da soğutmayı engellemektedir.

Derin Dondurucu Alttan neden su akıtır?

Bir buzdolabı / dondurucu buz çözme döngüsüne girdiğinde, su tahliye deliğine damlar, tahliye borusuna ve suyun buharlaşması gereken tahliye tavasına akar. Bu bileşenlerden herhangi biri tıkanır veya donarsa, dondurucunun altından su sızacaktır.

Bosch buzdolabı ısı ayarı kaç olmalı?

Buzdolabınızın dondurucu kısmı -15 derce, soğutucu meyve sebze yeri ise +4 derece olarak ayarlanmalıdır. Isı derecesini +2 ile +8 derece arasında ayar yapabilirsiniz. Soğutucu yerinde istediğiniz ısı ayarını ayarlayıncaya kadar soğutucu bölmesine ait alan ayar tuşuna 7 kez arka arkaya basmalısınız.

Buzdolabı Arizalari nelerdir?

Buzdolabı Arızaları Nelerdir? Nasıl Çözülür?

 • Buzdolabı soğutmuyor : gaz kalmamış olabilir veya motor arızalıdır.
 • Buzdolabı çok gürültülü çalışıyor : fan motoru kontrol edilmelidir.
 • Buzdolabı buzlanma yapıyor : soğuk hava dağılmadığı için buzlanma meydana gelmektedir, termostat ve sensörler kontrol edilmelidir.
 • No frost buzdolabı neden su akıtır?

  Sandık tipi derin dondurucunuzun dibinde su tahliye deliği bulunur. Tahliye deliğinin üzerinde tıpa vardır. Tahliye deliğini tıpası tam takılı değilse veya ürünün dış yüzeyinde bulunan tahliye kapağı kapalı değilse derin dondurucunuz su akıtabilir.

  Arçelik buzdolabı su akıtıyor neden?

  Buzdolabının içine sıcak yiyecek koymamalısınız. Ürünün bulunduğu ortamın çok soğuk veya çok sıcak olmaması gerekir. Aksi durumda buzdolabınızın içinde terleme ve su akıtma sorunu yaşanır. Arka duvarda karlanma ve buzlanma görünüyorsa, kar-buz eritme işlemini mutlaka yapmanız gerekir.

  You might be interested:  Klima Çarpmasına Hangi Ilaç Iyi Gelir?

  Kombinin altından neden su akar?

  Kombideki su basıncının ortalama 1.5 bar olması tavsiye edilmektedir. Eğer bu basınç 1 barın altına düşerse kaloriferlere yeterli miktarda su gitmez ve ısı azalır. Ancak bu basınç 1.5 barın çok üstünde olursa bu kez cihaz bu fazla basıncı tahliye etmek isteyecek ve bu sebeple su akıtacaktır.

  Derin dondurucudan neden ses gelir?

  Derin dondurucunuzdan gelen ses su dökülmesi, su püskürtmesi ya da rüzgâr sesine benziyorsa bu, makinenin içindeki gazın dolaşımı sebebiyle çıkan sestir ve normaldir. Bazı modellerde fan olduğundan rüzgâr sesi gibi bir ses duyabilirsiniz. Derin dondurucu yerine tam oturmuyor ve sallanıyorsa ses çıkarabilir.

  Altus buzdolabı neden ses yapar?

  1) Buzdolabının ayakları ayarlı olmayabilir. Bu durumda titreşim meydana gelerek ses yapar. Buzdolabının sağ ve sol kısmındaki ayaklarını zemine göre ayarladığınız zaman sorun çözülebilir. 2) Buzdolabını iç fanı bozuk olabilir.

  Arçelik buzmatik nasıl çalışır?

  Eğer buzmatik buz yapmıyorsa öncelikli olarak buzdolabınızın ekranında yer alan üst üste duran iki tane buz simgesine bakın. Bu simgenin üzerinde çizgi varsa, özellik aktif değil demektir. Hızlı soğutma tuşuna 3 saniye basarak buzmatik özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  Adblock
  detector