Arçelik No Frost Buzdolabı Su Akıtıyor Ne Yapmalıyım?

Ürünün fişini çekin ve içini boşaltın. Kapakları açık bırakıp kar-buz eriyene kadar bekleyin ve tamamen eridikten sonra kuru bir bez ile silin. Bekleme süresini kısaltmak için kesici ya da delici aletle karı-buzu temizlemeye çalışmayın.

No frost buzdolabı neden su akıtır?

Sandık tipi derin dondurucunuzun dibinde su tahliye deliği bulunur. Tahliye deliğinin üzerinde tıpa vardır. Tahliye deliğini tıpası tam takılı değilse veya ürünün dış yüzeyinde bulunan tahliye kapağı kapalı değilse derin dondurucunuz su akıtabilir.

Buzdolabının altından su geliyor ne yapmalıyım?

Eğer su akıntısı buradan geliyorsa, buzdolaplarının soğuk hava akışını sağlayan hava kanallarının karlanması ya da buzlanması durumu söz konusudur. Bu sorunu gidermek için ilk olarak yiyecekleri dolaptan çıkarmalı ve fişi çekmelisiniz. Karlanma ve buzlanma ortadan kalkana kadar dolap kapakları açık tutulmalıdır.

Buzdolabı neden içten su akıtıyor?

Özellikle buzdolabının drenaj kanalları gereksiz buzlanma ile beraber tıkanma yaratabilir. Böyle durumlarda ise su, su kanalları yerine bulmuş olduğu ilk açıklıktan akmaya başlar. Özellikle böyle durumlarda buzdolabının alt kapak bölümünün üst kısmında daha yaygın bir akma meydana gelebilmektedir.

Arçelik no frost buzdolabı neden Buzlanır?

Buzdolabının içine soğuk hava eşit bir şekilde dağılmazsa, arka duvarında karlanma ve buzlanma oluşabilir. Buzdolabı içine sıcak yiyecek koymamalısınız. Buzdolabının bulunduğu ortamın çok soğuk veya çok sıcak olmaması gerekir. Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra kar buz eritme işlemini yapabilirsiniz.

You might be interested:  W Lab Intim Yıkama Jeli Ne Işe Yarar?

Dondurucunun altindan neden su gelir?

Normal çalışma sırasında dondurucunuz buz çözme döngüsüne girer. Buz çözme sırasında, dondurucu tahliye deliğine su damlatacaktır. Buzla donarsa, çekmecenin altında bir buz tabakası olabileceğinden su taşar. Bu bir sızıntıya neden olacak ve su, dondurucunun altından damlayacaktır.

Buzdolabının su akıtması neden olur?

BUZDOLABI NEDEN SU AKITIR? Buzdolaplarında su akıtma problemi genel olarak yemeklerin sıcak konmasından kaynaklanır. Yani diğer bir ifade ile yiyecekler buzdolabına çok sıcak ya da çok soğuk yerleştirilmemelidir. Aksi takdirde buzdolabının iç kısmı üzerinden terleme ile beraber su akıtma durumu ortaya çıkar.

Ariston Hotpoint buzdolabı neden su akıtır?

Buzdolabının su akıtma sebebi buzlanma yapması ve kanalın tıkanmasıdır. Eğer fişi çekip 2-3 gün beklerseniz buzlar eriyecek ve kanal açılacaktır. Fakat 1-2 ay içinde tekrar su akıtmaya başlayacaktır. Üstelik ilk erittiğinizde süzülen sular damper termostata zarar verecektir.

Kombinin altından neden su akar?

Kombideki su basıncının ortalama 1.5 bar olması tavsiye edilmektedir. Eğer bu basınç 1 barın altına düşerse kaloriferlere yeterli miktarda su gitmez ve ısı azalır. Ancak bu basınç 1.5 barın çok üstünde olursa bu kez cihaz bu fazla basıncı tahliye etmek isteyecek ve bu sebeple su akıtacaktır.

Arçelik derin dondurucu neden su akıtır?

Derin dondurucu su akıtıyorsa öncelikle su tahliye tıpasını kontrol etmeniz gerekir. Bu tıpa ürünün iç kısımda bulunur. Fişi çekip yiyecekleri çıkartıp ürünün içindeki buzları erittiyseniz ve bu tıpa gevşemişse dışarı su akıtır. Fişi takmadan önce tıpayı sola doğru çevirerek sabitleyin.

Arçelik buzdolabının altından neden su akar?

Buzdolabınızın sebze bölümünde, oluşan fazla nemin tahliye edileceği kısmın tıkanması su akıtmasına sebep olur. Yiyeceklerin doğru yerleştiğinden ve tahliye kanalının tıkalı olmadığından emin olun.

You might be interested:  Buzdolabı Kapak Contası Nasıl Değiştirilir?

Buzdolabı Soğutmuyorsa nedeni nedir?

Buzdolabında su kanalları mevcuttur. Bu su kanalları tıkandı ise böyle bir sorun meydana gelebilir. Uzun süre buzdolabının açık kalmış olması buzdolabının soğutmama nedenleri arasındadır. Uzun süre elektriklerin gitmiş ve gelmemiş olması da soğutmayı engellemektedir.

Buzdolabı ayarı kaç olmalı?

Buzdolabı ayarı + 4 derece ve – 18 derece arasında bulunması gerekmektedir. Kullanımdan kullanıma fark olmasının yanında artı 2 dereceye göre de ayarlama yapılabilmektedir. Yaz aylarında soğutma derecesinin arttırılması ihtiyacından dolayı +2 ve – 20 aralığında ayar yapılması önerilmektedir.

Buzdolabında buzlanma neden olur?

Buzdolabındaki termostat ve sensör adlı parçaların ikisi de aynı fonksiyonu/görevi yerine getirir. Termostat veya sensör soğutmayı çok geç algılıyorsa buzdolabında buzlanma meydana gelebilir. No frost özelliğine sahip buzdolaplarında ise bu sorun genellikle alt yada üst kapılarının açık kalması nedeniyle meydana gelir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector