Arçelik Buzdolabı Su Akıtıyor Ne Yapmalıyım?

Arçelik markasında görülen buzdolap alttan su akıtıyor sorunuyla bir daha karşılaşmamak için sebze ve meyvelerinizi buzdolabına koyarken saklama kaplarında saklayın. Taze sebze ve meyvelerde her zaman su vardır. Bu su zamanla buharlaşarak tahliye borularını tıkanmasına yol açar.
Ürünün fişini çekin ve içini boşaltın. Kapakları açık bırakıp kar-buz eriyene kadar bekleyin ve tamamen eridikten sonra kuru bir bez ile silin. Bekleme süresini kısaltmak için kesici ya da delici aletle karı-buzu temizlemeye çalışmayın.
Arçelik, Beko, Profili, Altus buzdolabı su akıttığında ne yapılmalıdır: Buzdolabının kapağını açtıktan sonra, arka kısmının en alt kısmına bakılır. Eğer orada tahliye deliğini görürse kontrol eder.

Arçelik buzdolabının altından neden su akar?

Buzdolabınızın sebze bölümünde, oluşan fazla nemin tahliye edileceği kısmın tıkanması su akıtmasına sebep olur. Yiyeceklerin doğru yerleştiğinden ve tahliye kanalının tıkalı olmadığından emin olun.

Buzdolabının altından su neden gelir?

Dolabın drenaj kanalları gereksiz buzlanmadan dolayı tıkanır. Böyle durumlarda su, su tahliye kanalı yerine ilk bulduğu açıklıktan su akıtmaya başlar. Özellikle de buzdolaplarının alt kapısının tavan kısmında hava menfezlerinde akıtma daha yoğun oranda söz konusu olacaktır.

No frost buzdolabı neden su akıtır?

Sandık tipi derin dondurucunuzun dibinde su tahliye deliği bulunur. Tahliye deliğinin üzerinde tıpa vardır. Tahliye deliğini tıpası tam takılı değilse veya ürünün dış yüzeyinde bulunan tahliye kapağı kapalı değilse derin dondurucunuz su akıtabilir.

You might be interested:  Merkezi Sistem Kalorifer Ne Zaman Yanar 2018?

Buzdolabı içi neden sulanır?

Dahili terleme genelde, buzdolabı içine sıcak havanın girmesine izin veren kapının kauçuk şeridinin kurumasından kaynaklı olabilecek nem süzememe nedeniyle gerçekleşir. Özellikle buzlanmadan bağımsız olmayan buzdolaplarında olmak üzere aşırı sayıda kapı açılmaları da ayrıca terlemeyi arttırır.

Kombinin altından neden su akar?

Kombideki su basıncının ortalama 1.5 bar olması tavsiye edilmektedir. Eğer bu basınç 1 barın altına düşerse kaloriferlere yeterli miktarda su gitmez ve ısı azalır. Ancak bu basınç 1.5 barın çok üstünde olursa bu kez cihaz bu fazla basıncı tahliye etmek isteyecek ve bu sebeple su akıtacaktır.

Derin dondurucunun altından neden su gelir?

CEVAP: Tıkanmış veya donmuş bir drenaj deliği veya drenaj tüpü su sızıntısının nedeni olabilir. Buz çözme modundayken suyun dondurucudan çıkmasına izin vermek için tahliye deliğini ve tahliye borusunu temizleyin. Sızıntının nedeni tahliye tavası da olabilir.

Buzdolabı neden Altan su akıtır?

BUZDOLABI NEDEN SU AKITIR? Buzdolaplarında su akıtma problemi genel olarak yemeklerin sıcak konmasından kaynaklanır. Yani diğer bir ifade ile yiyecekler buzdolabına çok sıcak ya da çok soğuk yerleştirilmemelidir. Aksi takdirde buzdolabının iç kısmı üzerinden terleme ile beraber su akıtma durumu ortaya çıkar.

Buzdolabından su sesi gelmesi normal mi?

Eğer buzdolabınızdan su akış sesine benzer sesler geliyorsa buzdolabının içinde dolaşan soğutucu gazının akış sesidir. Buzdolabının çalışması esnasında çıkan bu ses bir arıza teşkil etmez. Buzdolabından gelen bu seste normaldir.

Ariston Hotpoint buzdolabı neden su akıtır?

Buzdolabının su akıtma sebebi buzlanma yapması ve kanalın tıkanmasıdır. Eğer fişi çekip 2-3 gün beklerseniz buzlar eriyecek ve kanal açılacaktır. Fakat 1-2 ay içinde tekrar su akıtmaya başlayacaktır. Üstelik ilk erittiğinizde süzülen sular damper termostata zarar verecektir.

You might be interested:  Philips Kaydol Kazan Nasıl Yapılır?

Buzdolabı Soğutmuyorsa nedeni nedir?

Buzdolabında su kanalları mevcuttur. Bu su kanalları tıkandı ise böyle bir sorun meydana gelebilir. Uzun süre buzdolabının açık kalmış olması buzdolabının soğutmama nedenleri arasındadır. Uzun süre elektriklerin gitmiş ve gelmemiş olması da soğutmayı engellemektedir.

Buzdolabı Sebzeliği neden buz tutar?

En yaygın neden. iki – Buzdolabınızdaki serpantinler kirli veya tozluysa, dondurucu sıcaklığını donma sıcaklığında tutmak için kompresörün daha fazla ve daha uzun süre çalışması gerekir. Bu olduğunda, bazı buzdolabı modellerinde buzdolabı aşırı soğuyabilir ve yiyecek ve içecekleri dondurabilir.

Buzdolabı kaç derece olmalıdır?

Buzdolabı için ideal soğutma derecesi yaz aylarında 2-5 derece arasında, kış aylarında 5-8 derece arasında olmalı. Bakteri oluşumu düşük derecelerde yavaşlar ve yiyecekler daha sağlıklı korunur.

Buzdolabının içi neden kar yapar?

Buzdolabının içine soğuk hava eşit bir şekilde dağılmazsa, arka duvarında karlanma ve buzlanma oluşabilir. Bunu önlemek için, buzdolabının iç duvarlarıyla yiyecekler arasında dört parmak boşluk bırakılmalıdır.

Buzdolabı neden terler?

Özelikle çok sık şekilde buzdolabı kapağının açılması ve yanı sıra buzdolabı içerisindeki havaya sürekli olarak daha sıcak olan hava girişinin gerçekleşmesi buzdolabında terleme görülmesine neden olmaktadır.

Buzdolabında nem olur mu?

Buzdolabının buharlaşma ve nemlenme gibi durumlar ile karşı karşıya kalması noktasında birden fazla etken söz konusu olabilmektedir. Buna göre buzdolabının çalıştığı mekandaki ortam sıcaklığı bile bu nem ve buharlaşma oluşumunun gerçekleşmesinde etkili olabilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector