Arçelik Buzdolabı E Işareti Ne Demek?

E işareti ekonomi modunun göstergesidir. Ekonomi modu sıcaklık derece ayarlarını +4 ile -18 derece yaptığınız zaman aktif olur.

Arcelik buzdolabı e işareti nasıl geçer?

Buzdolabında çıkan kırmızı ünlem işaretinin gitmesi için uyarı gelen ünlem işaretine basılı tutmak gerekmektedir. Kırmızı ünlem işaretinin görünmesi durumunda kendi imkanlarınız ile bu uyarı işaretinin ekrandan gitmesini sağlayabilirsiniz. Teknik servis ile iletişime geçmenizi gerektirecek bir durum bulunmamaktadır.

Arçelik Buzdolabı E0 hatası nasıl giderilir?

Buzdolabının dondurucu bölümünde ki sensör çalışmadığında buzdolabı E0 hatası verecektir. Sensörlerin tamiri mümkün olmadığından yenisi ile değiştirilmesi gerekir. Sensörün değiştirilmesi sadece uzman kişiler tarafından yapılmalı, bu nedenle bu hatayı aldığınızda Arçelik Servisini aramanız gerekecektir.

Vestel buzdolabı E işareti nedir?

Ekonomi modu seçili iken soğutucu ve dondurucu bölme sıcaklık göstergelerin- de ‘E’ harfi görünecektir. Mod seçili iken çember içindeki ‘e’ sem- bolü de mod ekranında görünecektir. Mod süresince ; Dondurucu bölme sıcaklık değerleri ayarlanabilir.

Buzdolabı E4 hatası nasıl giderilir?

Teknik servis çağırmalı ve defrost ısıtıcı parçası orijinal parça ile değiştirilmelidir. Beko buzdolabının termal sigortası arızalı ise buzluk kısmının kapaklarının yenisi ile değişimi sağlanmalıdır. Böylelikle E4 hata kodundan kurtulmuş olursunuz.

Buzdolabına nasıl reset atılır?

· Buzdolabının açma/kapama düğmesi kapatılmalı ve 3 ile 4 dakika kadar beklenmelidir. · Bekleme süresi dolduktan sonra buzdolabının “alarm” düğmesi 20 saniye basılı tutulmalıdır. Söz konusu işlemlerin doğru şekilde uygulanması halinde buzdolabı gösterge paneli resetleme işlemi etkin biçimde tamamlanır.

You might be interested:  Paycell Salla Kazan 50 Tl Nasıl Kullanılır?

Buzdolabı Soğutmuyorsa nedeni nedir?

Buzdolabında su kanalları mevcuttur. Bu su kanalları tıkandı ise böyle bir sorun meydana gelebilir. Uzun süre buzdolabının açık kalmış olması buzdolabının soğutmama nedenleri arasındadır. Uzun süre elektriklerin gitmiş ve gelmemiş olması da soğutmayı engellemektedir.

Kombide e0 ne demek?

Ocağınız da çalışmıyorsa dairenizde gaz yok demektir. Bu durumda önce kapı dışında yer alan gaz vanasına bakın ve kapalı durumda ise açın. Gaz vanası açık olmasına karşın ocak ve kombi çalışmıyorsa bu bölgede gaz çalışması olabileceğini belirtir.

Kombide E1 hatası ne demek?

E1 Arıza Kodu: Ateşleme hatası olduğunu gösterir. Kombiden sıcak su ve ısınmada faydalanılamaz. Bu durumda cihazın resetlenerek bir süre sonra tekrar çalıştırılması çözüm olabilir. Eğer sorun hala devam ediyorsa gaz valfi veya iyonizasyonla ilgili bir sorun olabilir.

Klimada ED ne demek?

Ed= Dış ünite arızası Yavaş yanıp sönme hatası. EE= Su seviyesi ikazı arızalı Hızla yanıp sönme hatası. F3= iç ünite master/slave ünitesi iletişim kontrol kanalı anormal Hızla yanıp sönme Hızla yanıp sönme hatası.

Vestel Buzdolabında sr ne demek?

Buzdolabınıza fazla miktarda taze yiyecek konulduğunda ve kapağı uzun süre açık kaldığında iç ortam soğukluğu düşecektir. Ürününüz yeterli soğukluğa ulaştığında SR/Ünlem uyarısı kaybolacaktır.

Vestel buzdolabı soğutma ayarı kaç olmalı?

Buzdolabı ayarı + 4 derece ve – 18 derece arasında bulunması gerekmektedir.

Arçelik buzdolabı E4 arızası ne demek?

Arçelik buzdolabı E4 arızası ne anlama gelir, E4 arıza kodu ne demek, E4 hatası çözümü bu arıza kodu hakkındaki sorularınızın cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Sorun; E4 Dondurucu Bölme Evaporatör Sensörü Hatası demektir. Defrost zamanı geldiğinde ısıtıcı 25 dk. devrede tutulur.

E 4 arızası nedir?

Eğer Airfel Kombi E4 Hatası/kodu ile karşılaşıyorsanız; bu, kalorifer devresindeki su basıncının yetersiz olduğu anlamına gelmektedir.

You might be interested:  Siemens Buzdolabı Eco Ne Demek?

Vestel Klima E4 hatası nasıl giderilir?

Klima E4 Arıza Hata Kodu: E4 arıza kodu, klimanızda kompresör ısınması ile ilgili bir sorun olabilir. Klimanızda sistem basınç kontrolü veya bakır borunun kontrolü ve kompresör kontrol ile bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector