Yıldız Teknik Mekatronik Mühendisliği Hangi Kampüste?

Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği hangi fakültede?

Yıldız Teknik Üniversitesi / Makine Fakültesi / Mekatronik Mühendisliği (İngilizce) için özel koşullar aşağıda belirtilmiştir.

Yıldız Teknik Mekatronik ne zaman açıldı?

Yıldız Teknik Üniversitesi, Mekatronik Mühendisliği Bölümü internet sitesine hoş geldiniz. Bölümümüz eğitim-öğretim faaliyetlerine 2008 yılında başlamış, İlk mezunlarını 2012’de vermeye başlamıştır.

Mekatronik mühendisliği dersleri nelerdir?

Mekatronik Mühendisliği bölümünde hangi dersleri göreceksin/gördün? Her Mühendislik bölümünde olduğu gibi; Matematik, Fizik, Kimya, Temel Programlama, Teknik Resim, Mesleki İngilizce gibi derslerini göreceksiniz.

Mekatronik Mühendisliği hazırlık var mı?

Mekatronik mühendisliği bölümü Türkçe verilen bir eğitimdir. Fakat bazı üniversitelerde 1 yıl hazırlık eğitimi verilebilir.

Mekatronik Mühendisliği ne iş yapar ne kadar maaş alır?

Mekatronik mühendisinin tecrübesi arttıkça ve işinde uzmanlaştıkça maaşta doğru orantılı bir şekilde artar. 10 yıl tecrübeye sahip olan mekatronik mühendisi ortalama 9.000 TL ile 20.000 TL arası maaş almaktadır. Kamuda çalışacak yeni mezun mekatronik mühendisi minimum 5.500 TL ile başlaması muhtemeldir.

ITÜ Mekatronik Mühendisliği var mı?

Mekatronik Mühendisliği. Mekatronik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı altında bir lisansüstü programı olup, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim vermektedir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Elektrik Nasil Calisir?

Mekatronik Mühendisliği ne zaman kuruldu?

Mekatronik Mühendisliği mekanik ve elektronik kelimelerinin birleştirilmesinden meydana gelmiştir ve ilk kez 1969 yılında Japonya’da ortaya çıkmıştır.

Mekatronik Mühendisliği nedir ne iş yapar?

Mekatronik mühendisi, yeni makine ve araçların üretim ve işlevlerindeki verimliliği artırmak için mekanik, elektronik ve bilgisayar mühendisliğinin özelliklerini birleştirir. Potansiyel çözümleri geliştirmek için bilgisayar destekli tasarım yazılımı kullanır.

YTÜ yaz okulu var mı?

Üniversitemizde 27 Temmuz-29 Ağustos tarihleri arasında Uzaktan Eğitim ile Yaz Okulu açılmasına karar verilmiştir. YTÜ Öğrencileri ile YTÜ Dışı Yükseköğretim Kurumlarında kayıtlı öğrenciler Yaz Okulu Başvurularını https:// yazokulu.yildiz.edu.tr adresi üzerinden gerçekleştireceklerdir.

2 yıllık mekatronik Bölümü Nedir?

2 Yıllık Mekatronik Bölümü Nedir? Mekatronik bölümü; her türlü mekanik, elektrikli ve elektronik cihazların üretimi, bakımı, onarımı ve işletilmesi konularında mekatronik mühendisleri ile teknisyenleri arasında görev yapan ara elemanları yetiştiren bir önlisans programıdır.

Mekatronik mühendisliği nasıl bir bölüm?

Mekatronik mühendisliği, hassas ve zeki ürün tasarımında, talep ve sorunlara çözüm getirmek üzere, makine, elektrik-elektronik ve bilgisayar mühendisliği bilim dallarının birleşimini ifade eden disiplinlerarası bir mühendislik dalıdır.

Mekatronik mühendisliği hangi üniversitede okunur?

Mekatronik Mühendisliği Programı Bulunan Tüm Üniversiteler

 • AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ (Teknoloji Fakültesi) Devlet.
 • BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
 • DÜZCE ÜNİVERSİTESİ
 • ERCİYES ÜNİVERSİTESİ
 • ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (İÖ)
 • FIRAT ÜNİVERSİTESİ
 • ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ
 • İSKENDERUN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Mekatronik bölümü kaç yıllık?

Mekatronik, üniversitelerde Meslek Yüksekokulu kapsamında eğitimi verilmekte olan 2 yıllık bir önlisans programıdır.

Mekatronik mühendisi ne iş yapar nerede çalışır?

Mekatronik Mühendislerinin Çalışabileceği İş Alanları

 • Robotik.
 • Haberleşme.
 • Eğitim.
 • Uzay.
 • Kimyasal işleme.
 • Otomotiv Sanayi.
 • Sağlık hizmeti.
 • Üretim endüstrileri.

Mekatronik bölümü mezunları ne iş yapar?

Mekatronik teknikeri; teknolojik alanda bulunan her türlü elektronik, mekanik ve elektrikli cihazların üretilmesinden bakım ve onarımlarının yapılmasına ve işletilmesine kadar tüm detayları ile ilgilenen kişidir. Mekatronik mühendisi gözetiminde çalışmalar yürütür.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector