Yazılım Mühendisliği Yüksek Lisans Hangi Üniversiteler?

Yazılım Mühendisliği Yüksek Lisans kaç yıl?

Yazılım Mühendisliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nın ana hedefi 4 yıllık üniversite/ yüksek okul lisans programlarını bitiren kişilere yazılım mühendisliği alanında ihtisas eğitimi verilmesidir. Programı başarıyla bitirenlere ” Yazılım Mühendisliği Yüksek Lisans Diploması” verilmektedir.

Yazılım Mühendisliği Yüksek Lisans var mı?

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Yazılım Mühendisliği alanında tezsiz Yüksek Lisans programı sunmaktadır. Bu program yazılım mühendisi olarak çalışan ya da çalışmayı amaçlayan, tez çalışması yapmayıp eğitim ve mesleki hedeflerinde ilerlemek isteyen porfesyoneller için tasarlanmıştır.

Kimler Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisans yapabilir?

Kimler Başvurabilir? Programa Mühendislik Fakültesi mezunları, Matematik ve Bilgisayar, İstatistik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Astronomi ve Uzay Bilimleri benzeri Fen-Matematik Bilim ve Öğretmenlik Lisans Programları mezunları başvurabilecektir.

Hacettepe yazılım mühendisliği var mı?

Hacettepe Üniversitesi Bilişim Enstitüsü Bilişim Sistemleri Anabilim Dalı bünyesinde yürütülmekte olan Yazılım Mühendisliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı, yazılım projelerinin tasarlanması, geliştirilmesi ve yönetilmesi aşamalarına yönelik teorik ve pratik bilgi birikimine sahip yetkin uzmanlar yetiştirmeyi

Yüksek lisans yapmak için ne lazım?

TEZLİ YÜKSEK LİSANSIN ŞARTLARI NELER? 4 yıllık bir lisans programından mezun olmak. ALES sınavından en az 55 puan almak ve yabancı dil yeterliliği olmak. Başvurulan üniversite adayla yapacağı mülakatı da değerlendirmeye alarak seçim yapar.

You might be interested:  Paralel Elektrik Devresi Nasıl Yapılır?

Yazılım Mühendisliği nerede okunur?

Türkiye’de Yazılım Mühendisliği Bölümü

 • Atılım Üniversitesi (Vakıf)
 • Bahçeşehir Üniversitesi (Vakıf)
 • Maltepe Üniversitesi (Vakıf)
 • Yaşar Üniversitesi (Vakıf)
 • Işık Üniversitesi (Vakıf)
 • Aydın Üniversitesi (Vakıf)
 • İzmir Ünviersitesi (Vakıf)
 • Toros Üniversitesi (Vakıf)

Yazılım mühendisi ne kadar maaş alır?

Kamuda yeni çalışmaya başlayan bir yazılım mühendisi, 5.000 TL – 6.000 TL aralığında maaş alır. 5-10 yıl ve daha üzeri tecrübeye sahip olan kişiler genellikle aylık, 12.000 TL – 15.000 TL arasında maaş alır. Özel sektörde çalışmaya yeni başlayan yazılım mühendisleri ise daha az bir maaş ile çalışmaya başlar.

Yüksek lisans süresi ne kadar?

Tezli yüksek lisans 2 ders dönemi ve 2 de tez dönemi olmak üzere maksimum (uzatma ile birlikte) 6 dönem (3 yıl ) sürer. Tezsiz yüksek lisans ise iki ders dönemi ve bir dönem projesi olmak üzere maksimum 3 dönemden oluşur. Tezli programlar akademik kariyer için, tezsiz programlar iş hayatı için düzenlenmiştir.

Yazılım mühendisliği ne işe yarar?

Yazılım mühendisleri, yazılımları kullanacak kişilerle etkileşim kurarak onların ihtiyaçlarını anlamaya ve analiz etmeye çalışır. Analizler sonucunda en doğru uygulamayı tespit ederek öncelikle yazılımın omurgasını planlar. Planlanan yazılımın kodlama aşamasında programcılar ile beraber çalışır.

Yüksek lisans alan içi alan dışı ne demek?

İlk defa bu cümleyi duyanlar için şöyle ufak bir açıklama ile başlayalım. alan dışı yüksek lisans aslında 4 yıllık lisans öğrenimini x alanında yapmış ancak yüksek lisans eğitimini hayali veya geleceği olduğunu düşündüğü y alanında yapmak isteyenler içindir.

Yüksek lisans yapınca yüksek mühendis olunur mu?

Yükseköğretim Kurulu, Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı’ nın görüşü dikkate alınarak yüksek lisans programının tezli veya tezsiz olmasının ” Yüksek Mühendis ” ünvanını kullanabilmesi için herhangi bir engel teşkil etmediğine, tezsiz yüksek lisans öğrenim mezunlarının da ” Yüksek Mühendis ” ünvanını kullanabileceklerine

You might be interested:  Sık sorulan: Elektrikli Sobalar Ne Kadar Elektrik Yakar?

Mekatronik Mühendisliği hangi alanlarda yüksek lisans yapabilir?

Mekatronik Mühendisliği Yüksek Lisans Programı Dersleri:

 • İleri Mühendislik Matematiği.
 • İleri Mekatronik Sistem Tasarımı
 • İleri Robotik ve Otomasyon.
 • Mekatronik Sistemlerin Mühendislik Optimizasyonu.
 • Sayısal Görüntü İşleme.
 • Isıl Sistemler Tasarımı
 • Doğrusal Olmayan Kontrol.

Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ne zaman kuruldu?

Hacettepe Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 1971 yılında Hacettepe Enformatik Enstitüsü’ne bağlı bir bölüm olarak kurulmuştur. Bölümümüz, 1977 yılında Bilgisayar Mühendisliği dalında lisans eğitimi vermeye başlayan ilk iki bölümden birisidir.

Hacettepe Bilgisayar ingilizce mi?

Lisans programımızda bulunan derslerin tamamı İngilizcedir. Birinci sınıfta temel mühendislik derslerinin yanı sıra bilgisayar mühendisliğine giriş derslerimiz bulunmaktadır.

Hacettepe Bilgisayar Mühendisliği hazırlık var mı?

Kısaca kendimden bahsetmem gerekirse, Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğini tek tercihle kazandım. 1 yıl hazırlık ve akabinde 4 yıl bölümde okudum (1 dönem daha devam). Bence üniversite tercihini 3 aşamaya bölmelisiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector