Soru: Geciken Elektrik Faturası Nereye Ödenir?

Son ödeme tarihi geçmiş elektrik faturası internetten ödenir mi?

Eskiden geciken elektrik faturaları sadece ilgili elektrik dağıtım firmasının yetkili vezneleri tarafından tahsil edilmekteydi. Ancak günümüzde geciken elektrik faturaları elektrik dağıtım firmalarının veznelerinin yanı sıra anlaşmalı bankaların şubeleri ve internet şubeleri üzerinden de tahsil edilmektedir.

Elektrik ve su faturası nereye ödenir?

Elektrik faturaları, PTT Şubelerinden, anlaşmalı banka şubeleri ve anlaşmalı ödeme noktalarından ödenebiliyor.

Enerjisa fatura nereye ödenir?

Elektrik faturası ödemelerinizi PTT şubelerinden, fatura tutarınız haricinde ilave bir ücret ödemeksizin yapabilirsiniz. Ödeme esnasında müşteri numaranız ve faturanıza ihtiyacınız olacaktır.

Postaneler elektrik faturası alıyor mu?

Elektirk Tahsilatları Anlaşmalı elektrik dağıtım şirketleri adına elektrik faturası ödemelerinizi PTT işyerlerinden yapabilirsiniz. Ayrıca Pttmatikler ile posta çeki hesap sahibi müşterilerimizce İnteraktif Posta Çeki Hesabı (İPÇ) sisteminden PTT işyerlerine uğramadan da ödeme yapabilirsiniz.

Son ödeme tarihi geçmiş elektrik faturası nasıl ödenir?

Bilindiği üzere, elektrik faturaları PTT Şubelerinden, anlaşmalı banka şubeleri ve anlaşmalı ödeme noklarından yapılabiliyor. Peki, geciken elektrik faturası nereye ödenir? Gecikmiş faturalar, tahsilât anlaşması olan tüm bankalar tarafından tahsil edilebiliyor.

You might be interested:  Gıda Mühendisliği Nerede Çalışır?

PTT fatura ödeme Nasıl Yapılır?

PTT fatura ödeme talimatı vermek için PTT şubelerine başvurmak ve maaşı PTT şubelerinden çekmek gerekmektedir. PTT üzerinden verilen otomatik talimatlarda işlem ücreti kesilmemektedir. Otomatik fatura ödeme talimatı verdikten sonra PTT üzerinden kargo takiplerinizi de yapabilirsiniz.

Indirimli elektrik nereden ödenir?

İhtiyaç sahibi hanelere elektrik tüketim desteği verilmesine ilişkin uygulamada ödemeler, hak sahiplerinin geçerli kimlik belgesi ve mesken elektrik faturası ibraz etmesiyle PTT üzerinden yapılacak.

Enerjisa faturası nasıl ödenir?

Fatura nasıl ödenir? Fatura ödemelerinizi hiçbir fiziksel noktaya gitmek zorunda olmadan, Online Hizmetler Merkezimiz ve Enerjisa Mobil üzerinden yapabilirsiniz.

Elektrik su faturası nasıl ödenir?

Elektrik faturası hangi yollardan ödenebilir?

  1. Elektrik faturası ödeme yerleri ve yöntemleri:
  2. Elektrik şirketinin veznelerinden nakit veya kredi kartı ile.
  3. Anlaşmalı bankalarda gişelerden, ATM’lerden, hesaptan, internet bankacılığı, telefon bankacılığı veya otomatik ödeme ile.

Elektrik faturası internet bankacılığından nasıl ödenir?

Ekranda talep edilen bilgileri girerek İnternet Bankacılığı hizmetine giriş yapın. Soldaki menüden “Ödemeler > Fatura > Anında Fatura Ödeme ” adımlarını takip edin. “Kurum Tipi” bölümünde “ Elektrik ” seçeneğini işaretleyin. “Kurum Adı” bölümünde hizmet aldığınız elektrik dağıtım kurumunu seçin.

Elektrik faturasını nasıl görüntülenir?

Eğer faturanızı kaybettiyseniz ve SMS ya da eposta ile almıyorsanız elektrik borcunuzu sorgulamak Sözleşme Hesap No gereklidir. Bu numarayı 444 4 372 numaralı Enerjisa çağrı merkezinde borç sorgulamak için kullanabilirsiniz. 6

ATM elektrik Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Atm Den Elektrik Faturası Nasıl Yatırılır

  1. Giriş Yapın ve Öde ekranını görüntüleyin. Giriş butonuna tıklandıktan sonra ekrana gelen kartsız işlem butonu.
  2. Fatura Türü Ödemek istediğiniz fatura türünü seçin.
  3. Kurum Seçin.
  4. Borç Onay.
  5. ATM ‘ye Paranızı koyun.
  6. Ödeme Onayı Verin.
  7. Para Üstünü Alın.
You might be interested:  FAQ: Mıknatıs Ile Elektrik Üretimi Nasıl Yapılır?

Elektrik desteği yardımı elden alınır mı?

PTT iş yerlerine başvuru yapılarak elektrik desteği yardımı alınabiliyor. Bu destekten yararlanmaya hak kazanan vatandaşlar, PTT’den sunulan yardımı nakit olarak çekebiliyor.

Başka bir şehirden elektrik faturası ödenir mi?

Faturanın belirlenen tarihler içerisinde ödenmesi gerekiyor. Ancak kimi zaman aboneler, faturayı ödemeyi unutabiliyor veya farklı bir şehirde bulunabiliyor. Bilindiği üzere, elektrik faturaları PTT Şubelerinden, anlaşmalı banka şubeleri ve anlaşmalı ödeme noklarından yapılabiliyor.

Tapu harcı PTT’ye yatırılır mı?

Tapu Harcının Ödenebileceği Bankalar Tapu harcı, PTT, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankaları hariç olmak üzere tüm bankaların kredi kartları ile Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi internet sitesinden ödenebilir. PTT. Ziraat Katılım Bankası Ziraat Bankası

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector