Soru: Elektrik Kazı Ruhsatı Nasıl Alınır?

Kazı Ruhsatı kaç günde çıkar?

Birimimize başvuran kurum ve kuruluşların kazı ruhsat talepleri kayda alınıp, onaydan geçtikten sonra ortalama 5 gün içinde sonlandırılmaktadır.

Yol kazı izni nereden alınır?

Kazı izinleri sadece Kültür ve Turizm Bakanlığınca verilir.

Inşaat kazı izni nasıl alınır?

Kazı izni, özellik arz eden yapılarda inşaat ruhsatı verilmeden önce mal sahiplerinin talebi üzerine ilgili idarenin uygun görüşü üzerine mimari proje onayı ile zemin etüdü raporuna göre kazı durumu, miktarı ve güvenlik önlemleri belirtilmek suretiyle verilen izni oluyor.

Izmir aykome nerede?

İbb Aykome Şube Müdürlüğü, belediyeler, devlet daireleri, Çınarlı Mah., 1560/1 Sok., No:1A, Konak, İzmir, Türkiye – Yandex Haritalar.

Define bulunca ne yapılır?

Tesadüfen define bulan kişi, defineyi hemen bağlı olduğu yerdeki müzeye götürerek teslim etmeli ve emanet fişi almalıdır. Definenin teslim edilmemesi halinde kaçak taşıyıcı durumuna düşülür ve cezai işlemler uygulanır. Daha sonra ise define Kültür Bakanlığı’nca incelenir ve değer biçilir.

Define aramak serbest mi?

Türkiye genelinde define arama izni verilemez. Define aranacak yer 50 metrekareyi ve 10 metre derinliği geçemez.

Alt yapı çalışmalarını kim yapar?

Alt Yapi Koordinasyon Sube Müdürlügü, AYKOME’nin amaçlari çerçevesinde aldigi kararlar dogrultusunda AYKOME üyesi kurum ve kuruluslarin yatirim programlari dahilindeki çalismalarinin yürütülmesinden sorumlu olup, Fen Isleri Daire Baskanligi’na bagli olarak görev yapmaktadir.

Aykome açılımı nedir?

Büyükşehir dahilindeki altyapı hizmetlerinin bir koordinasyon içinde yürütülmesi amacı ile Büyükşehir Belediye Başkanı’nın başkanlığında yönetmelik ile tespit edilecek kamu kurum ve kuruluşları temsilcilerinin katılacağı bir Altyapı Koordinasyon Merkezi ( AYKOME )’nin kurulmasını öngörmüştür.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Makine Mühendisliği Nedir Ne Iş Yapar Ne Kadar Maaş Alır?

Ukome kararı nasıl alınır?

Yönetmelik gereği UKOME toplantıları, üyelerin salt çoğunluğunun katılımıyla yapılabiliyor. Kararlar da açık oylamayla, toplantıya katılanların salt çoğunluğu ile alınıyor. Yeni yapıda büyükşehir belediye başkanının önerdiği bir kararın alınması için devlet kurumlarından temsilcilerin de ‘evet’ demesi gerekecek.

Kazı için izin nasıl alınır?

2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununun 50. Maddesi ve buna bağlı olarak çıkarılan Define Arama Yönetmeliği çerçevesinde define aranmasına izin verilmektedir. Define aramak isteyenler, define arayacakları yerin bağlı olduğu müze müdürlüğüne bir dilekçe ile müracaat ederler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector