Soru: Elektrik Faturasını Hangi Bankalar Alıyor?

Elektrik faturası bankadan ödenir mi?

Elektrik faturaları, PTT Şubelerinden, anlaşmalı banka şubeleri ve anlaşmalı ödeme noktalarından ödenebiliyor.

Enerjisa fatura nereye ödenir?

Elektrik faturası ödemelerinizi PTT şubelerinden, fatura tutarınız haricinde ilave bir ücret ödemeksizin yapabilirsiniz. Ödeme esnasında müşteri numaranız ve faturanıza ihtiyacınız olacaktır.

Gediz elektrik Fatura hangi bankalarla anlaşmalı?

Tüm PTT şubeleri, anlaşmalı bankalar Akbank, Albaraka, Alternatif Bank, Anadolu Bank, Bank Asya, Denizbank, Burgan Bank, Fibabanka, Finansbank, Garanti Bankası, Halk Bankası, HSBC, Ing Bank, İş Bankası, Kuveyt Türk, Şekerbank, TEB, T bank, Tekstilbank, Turkishbank, Türkiye Finans, Vakıfbank, Yapı Kredi, Ziraat Bankası

PTT elektrik faturası alıyor mu?

Anlaşmalı elektrik dağıtım şirketleri adına elektrik faturası ödemelerinizi PTT işyerlerinden yapabilirsiniz. Ayrıca Pttmatikler ile posta çeki hesap sahibi müşterilerimizce İnteraktif Posta Çeki Hesabı (İPÇ) sisteminden PTT işyerlerine uğramadan da ödeme yapabilirsiniz.

PTT günü geçmiş elektrik faturası alıyor mu?

Geciken elektrik faturası nereye ödenir Haberi Bilindiği üzere, elektrik faturaları PTT Şubelerinden, anlaşmalı banka şubeleri ve anlaşmalı ödeme noklarından yapılabiliyor. Gecikmiş faturalar, tahsilât anlaşması olan tüm bankalar tarafından tahsil edilebiliyor.

Elektrik paraları nasıl ödenecek?

elektrik faturaları devlet tarafından ödeniyor. Başvuran vatandaşar için aylık 118 liraya kadar olan elektrik faturalarınını ödemesi yapılıyor. Cihaza başlı yaşayan hastalar için ödenen elektrik urası desteği ise 200 lira. Her ay PTT’den nakit veriliyor.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Laptoplar Ne Kadar Elektrik Harcar?

Elektrik faturası kaç fatura ödenmezse kesilir?

Yapılan bu uyarının ardından ikinci faturanın gelmesiyle beraber, ikinci faturada ödenmediği takdirde yetkili kurumlar aboneleri son kez ikaz eder. Yapılan ikazın ardından ikinci faturanın 5 gün içerisinde ödenmemesi halinde abonenin elektriğinin kesileceği belirtilir.

Tam kapanmada fatura ödeme yerleri açık mı?

Tam kapanma süresince ödeme olanağı bulamayan müşteriler ve genelge kapsamında kapalı olan iş yerleri için borçtan dolayı kesme işlemi yapılmayacak. Elektrik ve gazda, sayaç okuma faaliyetleri, sağlık tedbirlerine uyularak devam edecek.

Elektrik faturası internet bankacılığından nasıl ödenir?

Ekranda talep edilen bilgileri girerek İnternet Bankacılığı hizmetine giriş yapın. Soldaki menüden “Ödemeler > Fatura > Anında Fatura Ödeme ” adımlarını takip edin. “Kurum Tipi” bölümünde “ Elektrik ” seçeneğini işaretleyin. “Kurum Adı” bölümünde hizmet aldığınız elektrik dağıtım kurumunu seçin.

Elektrik faturasını nasıl görüntülenir?

Eğer faturanızı kaybettiyseniz ve SMS ya da eposta ile almıyorsanız elektrik borcunuzu sorgulamak Sözleşme Hesap No gereklidir. Bu numarayı 444 4 372 numaralı Enerjisa çağrı merkezinde borç sorgulamak için kullanabilirsiniz. 6

ATM elektrik Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Atm Den Elektrik Faturası Nasıl Yatırılır

  1. Giriş Yapın ve Öde ekranını görüntüleyin. Giriş butonuna tıklandıktan sonra ekrana gelen kartsız işlem butonu.
  2. Fatura Türü Ödemek istediğiniz fatura türünü seçin.
  3. Kurum Seçin.
  4. Borç Onay.
  5. ATM ‘ye Paranızı koyun.
  6. Ödeme Onayı Verin.
  7. Para Üstünü Alın.

Kredi kartıyla elektrik faturası nasıl ödenir?

Bu amaçla yapılması gereken işlem, tüketicinin TC kimlik numarası ile elektrik faturası üzerinde bulunan abone numarasının sisteme girilmesi ve borç sorgulama işleminin yapılmasıdır. Daha sonra borcun ödenmesi için kredi kartı bilgilerinin sisteme girişi yapılır ve ödeme işlemi tamamlanır.

Izmir elektrik faturası nereden ödenir?

Anlaşmalı Bankalar: Anlaşmalı bankalarının gişelerinden veya internet bankacılığı hizmetlerinde GDZ İzmir elektrik faturalarınızı ödeyebilir veya otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Online İşlemler: GDZ online işlemler şubesine üye olarak İzmir Elektrik faturalarınızı kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Elektrik Kim Buldu Nasıl Buldu?

Elektrik faturası olmadan nasıl ödenir?

Tedarikçinizin belirlediği fatura arkasında ya da internet sitesinde bulunan anlaşmalı banka şubeleri, ATM’leri, online bankacılık hizmetleri ve ödeme vezneleri gibi ödeme noktaları aracılığıyla eğer bu bilgileri biliyorsanız ya da eski faturanıza sahipsiniz kolaylıkla ödeme yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector