Soru: Elektrik Faturasına Itiraz Nasıl Yapılır?

Elektrik faturasına itiraz dilekçesi nasıl yazılır?

kimlik numaralı müşterisiyim.. /. / 20 son ödeme tarihli elektrik faturamda bulunan 250 TL tutarındaki elektrik tüketimi bana ait değildir. Bundan önceki faturalarım 100 TL civarındadır. Konunun incelenerek tarafıma bilgi verilmesini, muhtemel sorunların ve hataların düzeltilmesini arz ederim.

Enerjisa fatura itiraz nasıl yapılır?

Fatura itirazlarınız için 444 4 372 numaralı Enerjisa Çağrı Merkezimizden ya da hizmet noktalarımızdan. Dilerseniz Online Hizmetler Merkezi ya da Enerjisa Mobil uygulaması üzerinden de itiraz formu doldurarak talebinizi iletebilirsiniz.

Faturaya itiraz etme nasıl olur?

Faturaya itirazın gerçekleştirilmesi bakımından kanunda belirli bir şekilde öngörülmemiştir. Noter kanalı ile, güvenli elektronik imza ile, telgraf ya da iadeli taahhütlü mektup ile, faturanın kabul edilmemesi, geri postalanması yolu ile hatta sözlü olarak da faturaya itiraz gerçekleştirilebilir.

Doğalgaz faturasına itiraz nasıl edilir?

187 numaralı hat, itiraz işlemlerinin yapılabildiği bir hattır. Bireyler 187’yi arayarak fatura itirazlarını kolayca gerçekleştirebilir. Doğalgaz Fatura İtirazı Nereden Yapılır? Kişiler faturalarının çok gelmesi durumunda, itiraz hakkını kullanarak incelenmesini sağlayabilir.

E arşiv fatura itiraz nasıl yapılır?

e – Arşiv fatura kullanıcısı tarafından düzenlenmiş e – arşiv faturalar için gelen iptal talepleri için GİB platformu üzerinde “Gelen İtiraz /İptal Bildirimleri” sekmesinde onaylama veya reddetme işlemleri yapılmalıdır.

You might be interested:  Soru: Tıp Mühendisliği Ne Demek?

Tedaş’a dilekçe nasıl gönderilir?

Tedaş’a dilekçe yazarken mutlaka dilekçeyi bağlı bulunduğunuz il sınırlarındaki Tedaş müdürlüklerine göndermeniz gerekir. Tedaş müdürlüklerine hitaben yazılan dilekçeler Tedaş tarafından dikkate alınacaktır. Dilekçenin türü ne olursa olsun mutlaka abone sayaç numarasını dilekçeye yazmanız gerekir.

Elektrik faturası çok yüksek geldi ne yapmalıyım?

Faturanızın yüksek gelmesinin sebebinin teknik arıza ya da sayacınızın yanlış okunması olduğuna inanıyorsanız, elektrik şirketinize başvuruda bulunmalısınız. İtiraz edeceğinizin faturanın aslı ve kimlik fotokopiniz ile şirketinizin müşteri merkezlerinden birine başvuruda bulunabilirsiniz.

Elektrik sayacı arızalı ise ne yapılır?

elektrik sayacı bozulunca ne yapmalı Haberi Sayacınızın arızalı olması durumunda en yakın hizmet noktamıza dilekçeyle birlikte müracaat etmeniz veya ALO 186 BEDAŞ Çağrı Merkezimizi arayarak kayıt oluşturmanız gerekiyor. Arızalı sayaçlar için tüketiciye geriye dönük eksik tüketim tahakkuk ettirilebiliyor.

Kaybolan elektrik fatura tekrar çıkarılır mı?

Elektrik Faturamı kaybettim nasıl öderim? Elektrik faturanızı kaybetmenizin fatura öderken etkisi olmaz. Eski faturanızla ya da adres, abonelik numarası gibi elektrik faturanız üzerindeki bilgileri biliyorsanız, ödeme noktalarından faturanız bulunur ve elektrik fatura ödemesi yapabilirsiniz.

Faturaya itiraz iade etmek gerekir mi?

Neticeten, kural olarak iade faturası kesilmesi halinde faturaya itiraz edilmiş olduğu kabul edilmeyecektir. Bu sebeple, bir faturaya itiraz usulünde en güvenilir yol olarak noter marifetiyle fatura aslının tanzim eden satıcıya iade edilmesi gerekmektedir.

Iade faturasında açıklamaya ne yazılır?

İade Faturasında Bulunması Gereken Bilgiler Nelerdir?

  1. Satıcının faturasındaki seri numarası ve tarihi.
  2. İade edilen malın miktarı
  3. İade edilen malın birim bedeli.
  4. İade edilen malın toplam bedeli.

Hangi durumlarda iade faturası kesilir?

İade faturası; bir ürünün üretimi, satışı ya da tedarik edilmesi durumunda düzenlenmediği için esasen bir fatura çeşidi değildir. İade faturasını alıcı düzenlemektedir. Alıcı, satın aldığı ürünün hepsini ya da bir kısmını herhangi bir sebepten dolayı iade etmesi durumunda iade faturası keser.

You might be interested:  Sık sorulan: Ah Ne Demek Elektrik?

Doğalgaz faturasını nereye şikayet edebilirim?

Şayet tüketici;faturalandırmanın tüketimlerin tespit edilmesi, tahakkuk ve faturalandırma esaslarına uygun olmadığı iddia ediyorsa;elindeki faturaların aslını/fotokopisini ekleyerek ilgili doğalgaz dağıtım şirketini EPDK’ya şikayet edebilir.

Doğal gaz şirketini nereye şikayet edebilirim?

Elindeki sözleşmenin bir fotokopisini şikayet dilekçesine ekleyerek tüketici hakem heyetine başvurmasını öneriyoruz. Ancak dilerse 175 Alo Tüketici Hattını arayarak yol gösterici bilgi alabilir.

Aksa doğalgaz nereye şikayet edilir?

Kaçak ve sızıntı gibi acil durumlarda 187 Doğal Gaz Acil Hattımızı arayarak bize ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector