Soru: Elektrik Faturasi Nasil Işlenir?

Elektrik faturası ne zaman gider yazılır?

1981/1436, K.1982/242 sayılı Kararı; “Geçmiş yıllara ilişkin olarak ödenen elektrik bedeli, ödendiği yıl hesaplarına gider yazılabilir ”

Elektrik su doğalgaz hangi hesapta muhasebeleştirilir?

Ynt: Elektrik ve Doğalgaz Faturalarının Muhasebe kaydı. 381 nolu hesap dönem atladığında kullanılsa daha iyi olur. Aynı dönemde olursa 381 yerine 320 tercih edilebilinir.

Elektrik su gideri hangi hesapta izlenir?

770 Genel Yönetim Giderleri Hesabı

Türk Telekom faturası nasıl işlenir?

Türk Telekom Faturası Nasıl İşlenir?

  1. Faturanın dip toplamı karşılığını Satıcılar (320 hesap) veya Diğer Çeşitli Borçlar (336 hesap) altındaki Türk Telekom carisinin alacağına yazınız <(A) 78.27 TL>.
  2. KDV toplamını 191 İndirilecek KDV (%18) hesabının borcuna yazınız <(B) 10.59 TL>.

Elektrik tüketim vergisi gider yazılabilir mi?

Buna göre, bedel alınmadan teslim edilen elektrik ile ilgili faturalarda hesaplanan ve şirketiniz tarafından ödenen Belediye Tüketim Vergisi, TRT Payı ve Enerji Fonunun ise kurum kazancının tespitinde gider olarak indirim konusu yapılması mümkün bulunmamaktadır.

Su tüketim bildirimi fatura yerine geçer mi?

Dolayısıyla, söz konusu teslimler için düzenlenen “ su ihbarnamesi” olarak adlandırılan belgenin Vergi Usul Kanunu uyarınca fatura veya fatura yerine geçen belge olarak değerlendirilmesi mümkün bulunmamaktadır.

You might be interested:  Sık sorulan: Elektrik Yangınlarında Ne Kullanılmaz?

Su gideri hangi hesapta izlenir?

SU FATURASI İŞLEME İşletmeye ait su faturası vergi yasalarımız gereği gider yazılabilir. Su faturasında bölüm ayrımı yoksa 770 Genel Yönetim Giderleri hesabına kaydedilebilir.

Nakliye giderleri hangi hesapta izlenir?

Malların nakliye gideri 760 PAZARLAMA, SATIŞ ve DAĞITIM GİDERLERİ hesabının borcunda gösterilir.

Güvence bedeli hangi hesapta izlenir?

Güvence bedeli ödemesi yapan aboneler alacaklı olduklarından güvence bedellerini 126/226- Verilen Depozito ve Teminatlar hesabında muhasebeleştirmelidirler.

Kira ödemesi hangi hesapta izlenir?

Ödenecek vergi 360 hesaba kira ödemesi ise 329 veya 102 hesaba alacak yazılır.

770 Hangi hesaba yansıtılır?

770 Genel Yönetim Giderleri Hesabının İşleyişi: Bir işletmenin yönetim fonksiyonları, organizasyon ve kadro kuruluşu, büro hizmetleri, kamu ilişkileri, güvenlik, hukuk işleri, personel işleri, kredi ve tahsilatı da kapsayan muhasebe ve mali işler servislerin giderleri vb. giderler bu hesaba borç kaydedilir.

771 alacaklı ise hangi hesap borçlu olur?

771 Genel Yönetim Giderleri Yansıtma Hesabının İşleyişi: Önceden saptanmış maliyet yöntemlerinin uygulandığı durumlarda, önceden saptanmış genel yönetim giderleri, Fiili maliyet yönteminin uygulandığı durumlarda 770 Genel Yönetim Giderleri Hesabının borcuna kaydedilen giderleri hesabın alacağı karşılığı 632 Genel

Turkcell faturası nasıl işlenir?

0532 757 22 22 Ücretsiz Hizmet Hattı, faturanız ile bilgileri ücretsiz öğrenebileceğiniz bir sesli yanıt servisidir. Bu numarayı arayarak güncel tutarınızı takip edebilir, fatura tutarınızı ve fatura özetinizi öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom uygulamasına nasıl giriş yapılır?

Mobil Uygulama Üzerinden Türk Telekom Online İşlemlere Giriş Uygulamayı indirdikten sonra; işlem yapmak istediğiniz ürünü seçmeniz gerekmektedir. Cep telefonu, internet ya da ev telefonu seçeneklerinden birini seçtikten sonra; telefon numarası ve şifre bilgileriniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

Türk Telekom internet ödemesi nasıl yapılır?

9333’ü arayarak Fatura Ödeme menüsünden kredi kartınız ile, 444 1 444 Müşteri Hizmetlerimizi arayarak fatura bilgisi ve kredi kartı ile fatura ödeme menüsünden Otomatik Ödeme Talimatı verebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector