Soru: Elektrik Abonelik Işlemleri Nerede Yapılır?

Elektrik devir işlemleri nerede yapılır?

Elektrik sözleşmesiyle ilgili tüm işlemler için, bölgenizde görevli elektrik perakende satış şirketini arayabilir ya da müşteri merkezine gidebilirsiniz. Eğer serbest tüketiciyseniz alternatif elektrik tedarikçilerden biriyle iletişime geçebilirsiniz.

Elektrik aboneliği almak için nereye başvurulur?

Elektrik aboneliğinizi başlatmak için size en yakın olan şubeye gidebilirsiniz. Ya da (ckbogazici.com.tr) adresi üzerinden online işlemler ile başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuzun gerçekleşmesinin ardından ekipler evinize gelerek sizden gerekli evrakları ve imzanızı isteyecek.

Konya elektrik aboneliği nerede yapılır?

Başvurumu nerede tamamlamalıyım? İşlemlerinizi Meram Elektrik müşteri merkezlerinde tamamlayacaksınız. Meram Elektrik ‘in toplam 61 ilçede müşteri merkezi bulunmaktadır. Size en yakın müşteri merkezini Meram Elektrik ‘in internet sitesinden ya da 444 8 186 numaralı çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

Sakarya elektrik aboneliği nerede yapılır?

(Mesken ve enerjisi kesik olan tesisatlar için) Sepaş Enerji Online işlemler menüsünden, e – devlet sisteminden veya en yakın Müşteri Hizmetleri Merkezinden abone işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Elektrik aboneliği devir olur mu?

Elektrik Aboneliğinde Devir İşlerimleri Abonelik başvurusu sırasında gerekli olan evraklar aşağıdaki gibidir. Aboneliği devralacak olan kişi/kuruluş bu belgelerle, devedecek kişinin kimlik bilgileri ve imzalı dilekçesiyle birlikte devir işlemini gerçekleştirir.

You might be interested:  FAQ: Elektrik Faturasını Üzerime Nasıl Alırım?

Doğalgaz abonelik devri nasıl yapılır?

Doğalgaz aboneliğinin devredilmesi için nüfus cüzdanı, tapu ya da kira kontratı fotokopisi, binaya ait tesisat numarası ile birlikte ilinizin doğalgaz dağıtım şirketine gitmeniz gerekmektedir.

Yeni evin elektrik aboneliği ne kadar?

Başvurunun değerlendirilmesinin ardından, kabulu halinde dağıtım bağlantı anlaşması yapılır. bağlantı ücreti ödenir. Sıfır daire elektrik abonelik ücreti 2019 yılı için abonelik ücreti, damga, kesme ve bağlama bedelleri dahil 108,50TL olarak düzenlenmiştir.

Elektrik aboneliği nasıl alınır?

Elektrik Aboneliği Nasıl Alınır?

  1. Nüfus cüzdanı
  2. Mülkiyeti belirten belge (kira kontratı, tapu kaydı, lojman tahsis belgesi vb.)
  3. Daireye ait tesisat ya da abone numarası
  4. DASK poliçesi veya poliçe numarası ile poliçe sahibinin T.C. kimlik numarası
  5. IBAN numarası

Köydeki evime nasıl elektrik alabilirim?

Köy evine elektrik bağlatmak için öncelikle tapu belgeleriniz, adres bilgileriniz ve kimlik belgeleriniz ile bulunduğunuz il ve ilçeden elektrik işlemleri dairesinden hangi elektrik dağıtım kurumuna aitse, oraya başvuru yaparak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. E-devlet üzerinden de abonelik oluşturabilirsiniz.

Elektrik aboneliği internetten açılır mı?

e-Devlet üzerinden artık elektrik aboneliği yapılabilecek. Vatandaşlar, Ticaret Bakanlığı tarafından geliştirilen proje ile artık e-Devlet üzerinden elektrik aboneliği başvurusunda bulunabilecek. 18 Şubat 2019 tarihinden yıl sonuna kadar devam edecek olan abonelik işlemlerini e-Devlet şifrenizle çözebileceksiniz.

Kiracı elektrik aboneliğini nasıl üstüne alır?

Kiracı elektrik aboneliği için gerekli evraklar, mesken yani konutlar için aşağıdaki gibidir.

  1. Kira kontratı
  2. Tesisat veya sayaç numarası (tüketim noktasına ait eski bir fatura varsa fatura üzerinden öğrenilebilir)
  3. Başvuru sahibine ait T.C. kimlik numarası yer alan geçerli bir kimlik belgesi.
  4. DASK numarası veya poliçe.

Su aboneliği internetten nasıl yapılır?

Su aboneliği başvurusunda bulunmak isteyenler, TC kimlik no ve e-Devlet şifresi ile beraber, e-Devlet’in resmi internet sitesine girerek başvuruda bulunabilirler. Online siteye girilmesinin ardından, sırayla başvuru formu, başvuru onayı ve başvuru sonucu ile işlemlerini tamamlayabilirler.

You might be interested:  FAQ: Elektrik Hangi Yollarla Elde Edilir?

Düzce elektrik aboneliği nerede yapılır?

Düzce bölgesinde elektrik abonelik işlemleri nasıl yapılır? Düzce bölgesinde hizmet veren elektrik satış şirketi Sepaş Enerji olduğundan bu şirketin müşteri merkezlerine başvurmanız gerekir. Sepaş Enerji ile abonelik işlemleri 1-5 iş günü içerisinde sonuçlanır ve SEDAŞ elektriğinizi açar.

Elektrik aboneliği açtırma kaç gün sürer?

Elektrik enerjisi, siz sözleşmeyi imzaladıktan sonra, imar alanı içinde iki gün, dışında en geç beş iş günü içinde kullanıma açılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector