Soru: Bilgisayar Mühendisliği Hangi Bölümden Çift Anadal Yapmalı?

Bilgisayar mühendisliği hangi bölümden çift anadal yapabilir?

İTÜ’de Bilgisayar Mühendisliğinde okuyan bir öğrenci Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği ya da Elektrik Mühendisliği ile ÇAP yapabiliyor. Aynı mantıkla, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ile ÇAP yapılabilen üniversiteler de elbet mevcut.

Hangi bölümlerde çift anadal yapabilir?

Çift Anadalda Geçerli Hangi Bölümler Var?

 • Psikoloji ile beraber Sosyoloji.
 • Ekonomi ile beraber Finans.
 • Sosyoloji ile beraber Felsefe.
 • İşletme ile beraber Finans.
 • Siyaset Bilimi ve Tarih.
 • Yabancı Diller ile beraber Uluslararası İlişkiler.
 • İktisat ile beraber Matematik.
 • İktisat ile beraber İşletme.

Endüstri Mühendisliği neyle ÇAP yapmalı?

Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğrencileri: Endüstri Mühendisliği lisans öğrencileri şu bölümler ile çift anadal yapabilir: Bilgisayar Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Matematik, Fizik ve Kimya.

Moleküler Biyoloji ve Genetik hangi bölümlerle ÇAP yapabilir?

Aşağıda adı olan bölümlerin öğrencileri “ Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünde” ÇİFT ANADAL veya YANDAL yapabilirler: Fen Bilgisi Öğretmenliği. Biyoloji. Fizik.

Bilgisayar mühendisleri hangi alanlara yönelebilir?

Bilgisayar Mühendisliği Uzmanlık Alanları

 • Bilgisayar Sistemleri, Mimarisi, Paralel İşleme.
 • Bilgisayar Ağları, İletişim, Mobil Sistemler.
 • Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik.
 • İşaret, Görüntü ve Ses İşleme.
 • Robotik.
 • Gömülü Sistemler.
 • Programlama Dilleri ve İşletim Sistemleri.
 • Biyo-İnformatik Ve Sağlık Uygulamaları
You might be interested:  FAQ: Elektrik Enerjisi Hareket Enerjisine Nasıl Dönüşür?

Çift anadal yapmak için ne gerekir?

Cevap 4 – Öğrenciler çift anadal lisans programlarına, başvuru sırasına kadar olan sürede anadal diploma programında tüm dersleri başarı ile tamamlamış olması, genel not ortalamasının en az 100 üzerinden 70 olması ve başvuru anında ilgili sınıfta başarı sıralaması itibarıyla en üst % 20 de bulunması şartıyla başvuruda

Çift Anadal ücretli mi?

Çift Anadal Programının ücreti nedir? Çift anadal eğitimi ücretli olup, 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı için KDV dahil 10.000 TL’dir.

Hacettepe Üniversitesi çift anadal var mı?

Üniversitede çift anadal /yandal yapma imkanı yoktur.

2 yıllık bölümlerde çap var mı?

Resmi Gazetede yayımlanan yönetmelik değişikliğine göre, daha önce lisans programları arasında yapılabilen çift anadal uygulaması artık önlisans programları arasında da yapılabilecek. Ayrıca bir lisans öğrencisi önlisans programlarında da çift anadal yapabilecek.

Endüstri mühendisliğinde yazılım var mı?

Yazılım ve Bilişim Sektörü: Yazılım sektörü endüstri mühendisliğinin yıldızının parladığı bir bölümdür. Endüstri mühendisi iseniz yazılım sektöründe iş bulmanız pek de zor değildir. Yazılım analisti, iş analisti, yazılım testçisi gibi işlerde genelde endüstri mühendisleri tercih edilmektedirler.

Odtü çift anadal hangi bölümler arasında yapılır?

Birbirlerine yakın programlarla çift ana dal yapmak, programı bitirmek için öğrencilerin avantajına olsa da, elektrik ve elektronik mühendisliği ve felsefe gibi birbirlerine görece uzak programlarla da çift ana dal yapmak olanaklıdır.

ITÜ çift anadal nasıl yapılır?

Öğrencinin ÇAP ‘a başvurabilmesi için birinci yıl sonunda en az otuz beş (35), ikinci yıl sonunda en az (70) yetmiş krediyi tamamlaması, başvurduğu döneme kadar Anadal lisans programında almış olduğu dersleri başarmış olması, başvuru sırasında ağırlıklı genel not ortalamasının 4.00 üzerinden en az 3.00 olması ve Anadal

You might be interested:  Hızlı Cevap: Elektrik Üretmek Için Hangi Farklı Yöntemler Vardır?

Çift Anadal nedir Boğaziçi?

MADDE 5 – (1) Çift anadal programı, iki ayrı lisans programının Senato tarafından belirlenecek gereklerini sağlayan öğrencilerin, eş zamanlı olarak iki ayrı lisans diplomasına hak kazanmasına imkan tanıyan programdır.

Matematik bölümü hangi bölümlerle ÇAP yapabilir?

Yandal programı olan tüm bölümlerde, yani İktisat, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Psikoloji, Tarih, Amerikan kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Felsefe, Fizik, Kimya, MBG, Müzik Yorumculuk, Yiyecek ve İçecek Yönetimi, İletişim ve Tasarım, Grafik Tasarım, Tiyatro bölümlerinde.

Ingilizce öğretmenliğinde çift anadal var mı?

✓ İngilizce Öğretmenliği Programındaki öğrenciler için Çift Anadal Programları: ❖ Başvurduğu dönem itibari ile başarı sıralaması ilgili sınıfın en üst %20’lik diliminde bulunan öğrenciler çift anadal programına başvurabilir. ❖ Öğrenciler en erken 3. en geç 5. yarıyılın başında ÇAP’a başvurabilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector