Sık sorulan: Hayatımızda Elektrik Olmasaydı Ne Olurdu?

Elektrik olmasa hayatımızda neler değişirdi 3 sınıf?

Cevap: Elektrik olmasaydı, bugün yaşadığımız hayatın hiçbiri olmazdı. Şehirler karanlık ekonomiler tarıma dayalı, haberleşme sistemi ilkel, ulaşım ise atlar veya buharlı taşıtlarla yapılıyor olurdu. Tıp bu kadar gelişmemiş, insanlar hala salgın hastalıklarla mücadele ediyor olurdu.

Enerji kaynakları olmasaydı ne olurdu?

*En basitinden ısı enerjisi olmasaydı bitkiler fotosentez yapamaz ve oksijen üretemezlerdi dolayısıyla bizler yaşayamazdık. *İnsan vücudu 2 dakika bile oksijensizliğe katlanamaz. *Işık enerjisi olamsaydı karanlıkta kalırdık. *Kısacası hayatımızın her karesinde enerji olduğu için, enerji olmasaydı yaşam olmazdı.

Elektrik olmasaydı ne olurdu Eödev?

Elektrikler Olmasaydı; Bulaşık makinesi,çamaşır makinesi,radyo,mkirodalga,rondo,fırın,mikser,fön makinesi ve sayabileceğimiz bir çok teknolojik alet çalışmazdı. Sanayi de,otomobil tekstilinde kullanılan makineler çok yavaş bir şekilde çalışır. Işık kaynaklarından ampul,florasan,avize çalışmazdı.

Yazı olmasaydı ne olurdu?

İletişim kurmakta zorlanırdık.İletişim kurmak için sembol kullanarak veya resim çizerek iletişim kurabilirdik. Yazı olmasaydı,herhangibi sorunumuzu anlatmakta zorlanırdık.Farklı semboller kullanmak ise zor olurdu.Çünkü her ülkenin alfabesi,harfleri farklıdır.Bu yüzden sembollerle iletişim kurmak biraz zor olabilirdi.

Bilgisayar olmasaydı ne gibi zorluklarla karşılaşırdık?

Bilgisayar olmasaydı ne gibi zorluklarla karşılaşırdık? Bilgisayar yerine elle yazılan yazıların okunması zorlaşabilirdi. Bilgisayarda depoladığımız belgeleri dosyalar halinde evimizde, iş yerimizde saklamak zorunda kalırdık. Aradığımız dosya, belge vb. şeyleri bulmamız uzun zaman alırdı.

You might be interested:  FAQ: Makine Mühendisliği Nasıl?

Ağaçlar olmasaydı hayatımız nasıl olurdu?

Ağacın yok olması ile en önemli kaybedeceği şey, oksijen kaynağının yok olmasıdır. 40 kişinin oksijen ihtiyacını bir ağaç karşılayabilir. Oksijen olmadan canlılığın olması mümkün değildir. Ormanlar topraklarımızın yok olmasını önler, ağaç olmazsa erozyon sonucunda toprağımız kalmaz.

Güneş enerjisi olmazsa ne olur?

İnsanlar güneşi bir enerji kaynağı olarak kullanmasaydı, tükenebilir enerji kaynaklarının son bulması halinde, yaşamsal faaliyetlerin duracağını söyleyebiliriz. Ancak güneş enerjisinden pasif olarak dahi faydalanmanın mümkün olmaması halinde ise yaşamın duracağı bir gerçektir.

Rüzgar enerjisi olmasaydı ne olurdu?

Su damlacıkları rüzgar yoluyla havalanıp bulutları oluşturur. Rüzgar olmasaydı bu durum çok zor gerçekleşirdi ve bugün ki yağmur oranlarında çok çok büyük azalmalar olurdu. Çöller artardı. Bugün rüzgar gücünden yararlanan gemiler bulunmaktadır.

Cep telefonu olmasaydı ne olurdu?

Yakınlarımızla haberleşemezdik.Gurbette olan birisini arayamazdık.Başımıza tehlike geldiğinde birilerini arayamazdık.Kısaca uzaktaki kişilerle iletişim sağlanmazdı.

Teknolojik ürünler olmasaydı neler olurdu?

Teknoloji olmasaydı hayatımı hayatımız daha zor olurdu. Teknolojik aletler sayesinde bir işimizi daha kolay ve çabuk yapmaktayız. Çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi olmadığını düşünün çamaşırları ve bulaşıkları elimizde yıkamamız gerekecekti. Teknoloji olmasaydı karanlıkta ve ilkel bir hayat yaşıyor olacaktık.

Fizik olmasaydı ne olurdu?

Fizik bilgisi hiç olmasaydı, insan soyu ateş ve tekerleği dahi icat edemez, dünyadaki hayatını kolaylaştıracak hiçbir araç ve düzene ulaşamazdı.

Elektrikler uzun süre Kesilseydi neler yapamazsınız?

Cevap: Elektrik uzun süre kesilseydi ocakta yemek yapamazdık,televizyon ve telefon gibi teknolojik aletleri kullanamazdık,ışık yanmazdı karanlıkta kalırdık.

Yazı olmasaydı hayatımızda ne gibi değişiklikler olurdu?

Yazı icat edilmeseydi, hayat çok zor olurdu. Muhtemelen eğitim kurumları olmaz, hastaneler birbirine girer, banka işlerini yürütmek imkansız olurdu. Hesaplar tutulamaz, maaşlar ödenemez, dolayısı ile meslekler de var olamazdı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector