Sık sorulan: Endüstri Mühendisliği Hangi Bölümden Yandal Yapmalı?

Endüstri mühendisliği hangi yandal?

Yandal Bilgileri – Endüstri Mühendisliği Bölümü Yöneylem Araştırması, Üretim Planlama ve Kontrol olmak üzere iki yandal program vardır.

Endüstri mühendisliğinde yazılım var mı?

Yazılım ve Bilişim Sektörü: Yazılım sektörü endüstri mühendisliğinin yıldızının parladığı bir bölümdür. Endüstri mühendisi iseniz yazılım sektöründe iş bulmanız pek de zor değildir. Yazılım analisti, iş analisti, yazılım testçisi gibi işlerde genelde endüstri mühendisleri tercih edilmektedirler.

Bilgisayar mühendisliği hangi bölümden çift anadal yapmalı?

İTÜ’de Bilgisayar Mühendisliğinde okuyan bir öğrenci Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği ya da Elektrik Mühendisliği ile ÇAP yapabiliyor.

Yandal Başvurusu ne zaman yapılır?

– Öğrenci, yandal programına, anadal lisans programında en erken 3., en geç 6. yarıyılın başında başvurabilir. – Öğrencinin başvuru sırasında anadal programındaki genel akademik başarı not ortalamasının 4,00 üzerinden en az 2,50 olması gerekir.

Endüstri mühendisliği yanında ne okunmalı?

Endüstri Mühendisleri İkinci Üniversite Olarak Hangi Bölümü

 • Dış Ticaret. Özellikle global bir firmada çalışmak istiyorsanız dış ticaret okuyabilirsiniz.
 • İnsan Kaynakları Yönetimi. Bir firmanın en önemli bileşeni insandır.
 • Lojistik.
 • Yönetim Bilişim Sistemleri.
 • Bilgisayar Programcılığı
 • İşletme Yönetimi / İşletme.
You might be interested:  Hızlı Cevap: Hangi Saatler Arası Elektrik Ucuz?

Endüstri Mühendisliği Yüksek lisans kimler başvurabilir?

1. Yalnızca mühendislik lisans programlarından mezun olanlar başvurabilir. 2. Programa kabul edilen öğrenciler, gerekli durumlarda Program Yürütme Kurulunun belirlediği bilimsel hazırlık derslerini almakla yükümlüdür.

Endüstri mühendisi işsiz kalır mı?

Endüstri mühendisliği mezunu birisinin işsiz kalma ihtimali çok düşüktür. Bir kimya, makina, gıda vb mühendisliklerden çok değerledir.

Endüstri mühendisi ne iş yapar ne kadar maaş alır?

Endüstri Mühendisi maaşı ortalama aylık 6900 – TL’dir. En düşük Endüstri Mühendisi maaşı 5100 -TL, En yüksek ise 8900 – TL’dir. Eğitimini tamamlayanlar kamu kurum ve kuruluşlarında çalışıyorlarsa 657 sayılı kanunda belirlenen teknik hizmetler sınıfındaki kadroların derece ve kademesinden maaş alırlar.

Endüstri mühendisliği iyi bir meslek mi?

Endüstri Mühendisliği, insan, bilişim, makine, donanım ve enerjiden oluşan sistemlerin iyileştirilmesi, kurulumu ve tasarımı ile ilgilenen meslek dalıdır. İnsanlığın varoluşu ile başlayan bu mühendislik dalının amacı, kıt kaynakların en iyi şekilde kullanılmasını sağlamaktır.

Bilgisayar mühendisleri hangi alanlara yönelebilir?

Bilgisayar Mühendisliği Uzmanlık Alanları

 • Bilgisayar Sistemleri, Mimarisi, Paralel İşleme.
 • Bilgisayar Ağları, İletişim, Mobil Sistemler.
 • Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik.
 • İşaret, Görüntü ve Ses İşleme.
 • Robotik.
 • Gömülü Sistemler.
 • Programlama Dilleri ve İşletim Sistemleri.
 • Biyo-İnformatik Ve Sağlık Uygulamaları

Çift anadal yapmak için ne gerekir?

Cevap 4 – Öğrenciler çift anadal lisans programlarına, başvuru sırasına kadar olan sürede anadal diploma programında tüm dersleri başarı ile tamamlamış olması, genel not ortalamasının en az 100 üzerinden 70 olması ve başvuru anında ilgili sınıfta başarı sıralaması itibarıyla en üst % 20 de bulunması şartıyla başvuruda

Odtü çift anadal hangi bölümler arasında yapılır?

Birbirlerine yakın programlarla çift ana dal yapmak, programı bitirmek için öğrencilerin avantajına olsa da, elektrik ve elektronik mühendisliği ve felsefe gibi birbirlerine görece uzak programlarla da çift ana dal yapmak olanaklıdır.

You might be interested:  Soru: Elektrik Hangi Saatlerde Ucuz 2019?

Yandal sertifikası diplomaya çevrilir mi?

Hayır. Yandal programındaki başarı durumuzdan anadal programınız etkilemez.

2021 yandal ne zaman?

2021 -YDUS (Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş) Sınavı 19 Aralık 2021 tarihinde yapılacak. Başvurular 1-11 Ekim 2021 tarihleri arasında alınacak olup geç başvuru tarihi 17 Kasım 2021 olarak belirlendi. Sonuçların açıklanma tarihi daha sonra ÖSYM tarafından açıklanacak. YDUS Sınavı saat 10.15’te yapılacak.

Çift Anadal Başvuruları Ne Zaman?

2020-2021 Eğitim- Öğretim Yılı Bahar döneminde Çift ana dal ve yan dal programlarına başlayacak öğrenciler için ücret alınmayacaktır. Çift Anadal ve Yandal Kayıtları 23-26 Şubat 2021 tarihleri arasında Öğrenci İşleri Direktörlüğüne gelerek yapılacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector