Sık sorulan: Elektrik Faturasi Kayboldu Nasil Oderim?

Fatura kaybolursa ne yapmak gerekir?

Kaybolan faturaların kullanılmış olması halinde mahkemeye başvurulması gerekiyor. Mahkemeden kayıp faturaların geçersizliği ile birlikte bir zayi belgesi talep edilmesi lazım. Bu şekilde mahkemeden alınacak kararla birlikte, ivedi olarak vergi dairesine başvuru yapmak gerekiyor.

Elektrik Faturami nasil oderim?

Elektrik faturası hangi yollardan ödenebilir?

  1. Elektrik faturası ödeme yerleri ve yöntemleri:
  2. Elektrik şirketinin veznelerinden nakit veya kredi kartı ile.
  3. Anlaşmalı bankalarda gişelerden, ATM’lerden, hesaptan, internet bankacılığı, telefon bankacılığı veya otomatik ödeme ile.

Su faturası kayboldu nasıl ödenir?

Su Faturasını Kaybetmek Su faturaları için ödemeler, yetkili fatura ödeme merkezlerinden, PTT’den ve anlaşmalı bankaların otomatik ödeme talimatı, internet tahsilatı ve vezne tahsilatı gibi seçenekler ile yapılabiliyor.

Elektrik fatura yazılmadı ne yapmalıyım?

Bu durumda size en yakın hizmet noktamıza başvurarak veya 444 4 372 numaralı Enerjisa Çağrı Merkezimizi arayarak sayaç okuma talebinde bulunabilir; sayacınızdaki son tüketim değerlerini bildirerek, faturanızın oluşturulması için talepte bulunabilirsiniz.

Kaybolan fatura tekrar çıkarılır mı?

Faturayı tekrar çıkartma gibi birşey söz konusu değildir. Muhasebesel olarak bu mümkün değildir.

Kayıp fatura cezası ne kadar?

Hakkında on sekiz aydan üç yıla kadar hapis cezasına hükmolunur. Varlığı noter tasdik kayıtları veya sair suretlerle sabit olduğu halde, inceleme sırasında vergi incelemesine yetkili kimselere defter ve belgelerin ibraz edilmemesi, bu fıkra hükmünün uygulanmasında gizleme olarak kabul edilir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Elektrik Çarpan Kişi Ne Yapmalı?

Fatura olmadan elektrik borcu ödenir mi?

Elektrik Faturamı kaybettim nasıl öderim? Elektrik faturanızı kaybetmenizin fatura öderken etkisi olmaz. Eski faturanızla ya da adres, abonelik numarası gibi elektrik faturanız üzerindeki bilgileri biliyorsanız, ödeme noktalarından faturanız bulunur ve elektrik fatura ödemesi yapabilirsiniz.

Enerjisa fatura nasıl ödenir?

Elektrik faturası ödemelerinizi PTT şubelerinden, fatura tutarınız haricinde ilave bir ücret ödemeksizin yapabilirsiniz. Ödeme esnasında müşteri numaranız ve faturanıza ihtiyacınız olacaktır.

Elektrik borcu nereye ödenir?

Elektrik faturası nereye ödenir? Elektrik faturaları, PTT Şubelerinden, anlaşmalı banka şubeleri ve anlaşmalı ödeme noktalarından ödenebiliyor.

Su faturası gelmedi ne yapmalıyım?

Tüm telefonlardan 185’i tuşlayarak İSKİ Alo 185 Servisi’ne ulaşabilirsiniz.

Su faturasına nasıl bakılır?

E-DEVLET İSKİ BORÇ SORGULAMA VE ÖDEME – www.turkiye.gov.tr adresini tıklayarak, T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile e-Devlet sistemine giriş yapın. – Ardından arama çubuğuna “İSKİ borç ödeme” yazın. – Karşınıza çıkacak sayfada ödenmemiş fatura bilginizi ve ne kadar borcunuz olduğunu göreceksiniz.

Elektrik faturası sözleşme numarası nedir?

Elektrik abone numarası, elektrik tüketicilerinin tedarikçilerle olan abonelikleri için verilmiş olan numaradır. Farklı tedarikçiler tarafından sözleşme numarası, tesisat numarası ya da müşteri numarası olarak ifade edilir. Elektrik faturaları ile ilgili işlemlerin takibinde abone numarası ile sorgulama yapılır.

Elektrik faturasına itiraz dilekçesi nasıl yazılır?

kimlik numaralı müşterisiyim.. /. / 20 son ödeme tarihli elektrik faturamda bulunan 250 TL tutarındaki elektrik tüketimi bana ait değildir. Bundan önceki faturalarım 100 TL civarındadır. Konunun incelenerek tarafıma bilgi verilmesini, muhtemel sorunların ve hataların düzeltilmesini arz ederim.

Elektrik faturası ne zaman kesilir?

Elektrik faturası üzerinde yazan son ödeme tarihinde ödeme yapılmazsa tedarikçi şirketler tüketicilere ikinci bir bildirim yapar. Bildirimin yapıldığı tarihten sonraki 5 iş günü içinde ödeme yapılmamışsa tüketicilerin elektrik enerjisi kesilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector