Okuyucular soruyor: Viko Elektrik Kimin?

Viko elektrik kime satıldı?

Türkiye’de elektrik anahtarları ve priz üretiminin en büyük şirketi olan Viko ‘nun çoğunluk hisselerini Japon devi Panasonic satın aldı. Satış işlemi iki firma tarafından yapılan açıklamalarla duyurulurken, Japon Nikkei gazetesi Panasonic’in Viko için 460 milyon dolar ödeyeceğini yazdı.

Viko ne zaman kuruldu?

Viko İstanbul Ümraniye`de bulunan fabrikasında elektrik malzemeleri üreten özel bir kuruluştur. Marka,üretim ve satış konularında liderdir, bu konularda birçok ödül almıştır.Vi-ko olarak da adlandırılır.Sektördeki en büyük rakibi Günsan`dır.Ürünleri 20 den fazla ülkeye ihraç edilmektedir. }

Mutlusan mı Viko mu?

Viko elektrik malzemeleri genel olarak Mutlusan elektrik malzemeleri ile kıyaslandığında daha yüksek fiyatlı olabilir. Mutlusan elektrik malzemeleri ise fiyat konusunda daha uygundur. İki marka da genel olarak oldukça kaliteli markalardır.

Viko Priz ne malı?

bünyesindeki priz ve aydınlatma ürünleri markasıdır. 2013 yılında Japonya merkezli Panasonic Corporation, Viko hisselerinin yüzde 90’ı, 2017 yılında ise tamamını satın alarak şirketin adını Panasonic Eco Solutions Elektrik Sanayi ve Tic. A.Ş. olarak değiştirdi.

Makel nerenin malı?

Makel Elektrik Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., elektrik malzemeleri sektöründe 1977 yılında faaliyetlerine başlayan ve sektöründe birçok ilke imza atma başarısı gösteren Türk sermayeli bir gruptur.

Legrant ne malı?

Legrand tarihi Limousin bölgesindeki Limoges, Fransa’da kurulmuş, bina elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler geliştiren firma.

Viko priz nedir?

Vaviyen Anahtarlar Bir Lamba Grubu Ya Da Lambanın İki Yerden Açılıp Kapatılmasını Sağlayan Anahtar Türleridir. Aynı Zamanda Bu Anahtar Türleri Sıralı Grup Panoların Aydınlatılmasında Kullanılmaktadır. Vaviyen Anahtarın 3 Adet Bağlantı Klemensi Bulunmaktadır.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Makine Mühendisliği Stajda Ne Yapar?

Anahtarlı priz nedir?

Anahtar priz, üzerinde açma kapama işlevine sahip aynı zamanda 220v şebeke elektriğini kullanabilmemize olanak tanıyan klasik anlamdaki prizi üzerinde barındıran ev, ofis ve iş yerlerinde sıklıkla kullanılan bir kontrol mekanizmasıdır.

Ovivo kaliteli mi?

Ovivo markası gerçekten fiyatının üzerinde bir kaliteye sahip. Görüntü olarak modern ve sağlam bir yapısı var. Teşekkür ederim eksiksiz ve sağlam bir şekilde elime ulaştı hepsi teker teker ambalajlı. Kullanıcı bu ürünü Seldur Elektrik satıcısından aldı.

En iyi priz hangisi?

En iyi priz ve anahtarların sıralanmasında Legrand, optimum fiyat-kalite oranı nedeniyle ilk sırada yer almaktadır. En geniş ürün yelpazesi ve uygun fiyatlar (yüksek fiyat segmentindeki diğer markalara kıyasla), Fransız şirketlerinin ürünlerini, gerektiğinde evde priz ve anahtarların yerine doğru seçim haline getirir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector