Okuyucular soruyor: Erciyes Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Nerede?

Erciyes Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği hazırlık var mı?

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 1995 yılında başlangıçta Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği olarak açılmış olup 1999 yılında bölümümüzün ismi YÖK tarafından Bilgisayar Mühendisliği Bölümü olarak değiştirilmiştir. Bu bölümde ilk yılı İngilizce hazırlık olmak üzere 5 yıllık bir eğitim-öğretim programı uygulanmaktadır.

Erciyes Üniversitesi Makina Mühendisliği hazırlık var mı?

Makine Mühendisliği Bölümü (%30 İngilizce) İngilizce hazırlık sınıfına dayalı lisans öğretimi, normal ve ikinci öğretim olmak üzere iki program halinde yürütülmektedir.

Erciyes Üniversitesi Endüstri Mühendisliği hazırlık var mı?

Bilimsel ve teknolojik esaslara uygun hazırlanmış müfredat programınına ek olarak öğrencilere sunulan ingilizce hazırlık eğitimi ve bir kısım derslerin ingilizce işlenmesi mezunlarımızın yurt içi ve yurt dışında saygın kurum ve kuruluşlarda çalışma imkanı bulabilmesini sağlamaktadır.

Erciyes Üniversitesi bölümleri nelerdir?

Erciyes Üniversitesi (Kayseri)

 • Diş Hekimliği Fakültesi.
 • Eczacılık Fakültesi.
 • Edebiyat Fakültesi.
 • Eğitim Fakültesi.
 • Fen Fakültesi.
 • Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi.
 • Hukuk Fakültesi.
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.

Erciyes Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği hazırlık var mı?

1988-1989 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Erciyes Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Elektronik Mühendisliği anabilim dalında lisansüstü eğitime (yüksek lisans ve doktora) başlanmıştır. 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılından itibaren isteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıfı eğitimi yapılmaktadır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: 1 Ton Kömürden Ne Kadar Elektrik Üretilir?

Kayseri Üniversitesi hangi bölümler var?

Kayseri Üniversitesi

 • Develi İslami İlimler Fakültesi.
 • Develi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi.
 • Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi.
 • Uygulamalı Bilimler Fakültesi.
 • Bünyan Meslek Yüksekokulu.
 • Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksekokulu.
 • İncesu Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu.
 • Mustafa Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksekokulu.

Makina Mühendisliği hazırlık var mı?

1969-1970 eğitim-öğretim yılında lisans, 1980-1981 eğitim-öğretim yılında lisansüstü faaliyete başlamış olup, ülkemizin en eski üçüncü makina mühendisliği bölümü olma özelliğine sahiptir. İngilizce Hazırlık Sınıfı olan birinci öğretim lisans programında derslerin %30’u İngilizce olarak verilmektedir.

Makine Mühendisliği hazırlık var mı?

Bölüm eğitim süresi hazırlık sınıfı hariç olmak üzere 4 yıldır. Çağdaş Makine Mühendisliği eğitiminin verildiği bölümde, eğitim süresi İngilizce hazırlık hariç olmak üzere dört yıldır. Yeterli İngilizce düzeyine sahip olan öğrenciler doğrudan bölümdeki eğitimlerinin birinci yılına başlayabilirler.

Makine mi makina mı?

Türk Dil Kurumu’na göre ‘ makine ‘ olarak yazılmaktadır. Günümüzde bu kelime ‘ makina ‘ olarak yanlış yazılabilmektedir. -Bu hafta annem ile birlikte çamaşır makinesi almaya gideceğiz.

Endüstri Mühendisliği bölümü mezunları ne iş yapar?

Endüstri Mühendisliği ürün veya hizmet üreten kuruluşların verimliliğini yükseltmek amacıyla, makine ve malzemenin etkili bir şekilde kullanılması için yöntem ve tekniklerin geliştirilmesi ve uygulanması ile ilgili konularda eğitim ve araştırma yapan mühendislik dalıdır.

Erciyes Üniversitesi Özel mi devlet mi?

Erciyes Üniversitesi, Kayseri’de 1978’de kurulan bir devlet üniversitesidir.

Erciyes Üniversitesi hangi mahalle?

Erciyes Üniversitesi 38.704205 enlem ve 35.524281 boylamda yer almaktadır. Semt/ Mahalle olarak Yenidoğan Mh. ve Talas ilçesine bağlıdır. Erciyes Üniversitesi haritası Kayseri ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Erciyes Üniversitesi posta kodu 38039.

Erciyes Üniversitesi hangi kuruma bağlı?

Erciyes Üniversitesi Yozgat Kampusü’nde bulunan fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları 2006 yılında kurulan Yozgat Bozok Üniversitesi ‘ne, Nevşehir Kampusü’nde bulunan fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları da 2007 yılında kurulan Nevşehir Üniversitesi ‘ne bağlanmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector