Okuyucular soruyor: Elektrik Teknolojisi Ne Iş Yapar?

Elektrik teknolojisi ne kadar maaş alır?

Elektronik Teknisyeni maaşı ortalama aylık 4100 – TL’dir. En düşük Elektronik Teknisyeni maaşı 3400 -TL, En yüksek ise 4800 – TL’dir.

2 yıllık elektrik bölümü mezunları ne iş yapar?

Elektrik bölümü mezunları ne iş yapar? Elektrik bölümünden mezun olan kişiler elektrik teknikeri unvanı alıp birçok kamu kuruluşunda ve özel sektörde çalışabilirler. Elektrik kesintilerini belirleyip gerekli arızayı giderirler. Tüm elektrikli makinelerin çalışmasını sağlayıp, bakım ve onarımlarını yaparlar.

2 yıllık elektronik Teknolojisi Nedir?

2 Yıllık Elektronik Teknolojisi Bölümü Nedir? Elektronik Teknolojisi bölümü; elektronik cihazların fabrikada üretilmesinde görev alan, bu elektronik cihazların montaj, bakım ve onarımını veya satışını sağlayan teknikerleri yetiştiren bir önlisans programıdır.

Elektronik teknolojısı nedir?

Elektronik Teknolojisi, endüstrideki donanım ve üretimin, elektronik devre sistemleri kullanarak, kontrol edilmesi diye tanimlayabiliriz.

Elektrik elektronik Teknolojisi alanı mezunları ne iş yapar?

Elektronik teknikeri, çeşitli elektronik sistemleri veya cihazları test etmek ve onarmakla sorumludur. Elektronik malzeme üretim şirketleri, bilgisayar firmaları, telekomünikasyon şirketleri, kamu kurumları ve elektrik mühendisliği firmalarında istihdam edilebilir.

Elektrik Teknikeri DGS ile hangi bölümlere geçebilir?

Elektrik Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri ve ya Elektrik Bölümü DGS Geçiş Bölümleri şunlardır:

 • Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği.
 • Elektrik Mühendisliği.
 • Elektrik -Elektronik Mühendisliği.
 • Elektronik Mühendisliği.
 • Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği.
 • Endüstri Mühendisliği.
 • Endüstri ve Sistem Mühendisliği.
You might be interested:  FAQ: Gen Mühendisliği Ne Iş Yapar?

Elektrik Teknikeri şantiyede ne yapar?

Elektrik teknikeri ne iş yapar? Elektrik tesisatı işlerinde cihazların çizilen projeye uygun olarak yerleştirilmesini sağlayan, işletmelerdeki gerilim hatlarında oluşan arızaların takibini yapan, bu arızalarla ilgili çalışmaları takip eden çalışandır.

Tekniker ile teknisyen arasındaki fark nedir?

Teknisyen ile tekniker genellikle karıştırılır. Teknisyenler, mesleki eğitim veren lise ve dengi eğitim kurumlarından mezun olanlar için kullanılır. Tekniker ise meslek yüksekokulu mezunlarının kazandığı bir unvandır.

Elektronik teknolojisi hangi bölümlere geçiş yapabilir?

Elektronik Teknolojisi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri ve ya Elektronik Teknolojisi Bölümü DGS Geçiş Bölümleri şunlardır:

 • Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği.
 • Elektrik Mühendisliği.
 • Elektrik – Elektronik Mühendisliği.
 • Elektronik Mühendisliği.
 • Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği.
 • Endüstri Mühendisliği.

2 yıllık elektrik bölümü okunur mu?

Türkiye’deki üniversitelerde en çok okutulan 2 yıllık programlardan bir tanesi de Elektrik bölümüdür. Neredeyse her devlet üniversitesinde ve çeşitli özel üniversitelerde okutulmaktadır. Özellikle mslek lisesi çıkışlı öğrencilerin tercih ettiği bir bölümdür.

Elektronik mezunu elektrik işi yapabilir mi?

Elektronik mezunu bir insan elektrik dalında bir işe giremez. Örneğin diplomanızda Elektrik ibaresi yoksa EKAT için başvuru yapamazsınız, yada elektrik projesi çizemezsiniz. Eğer elektronikçi değilseniz, bir elektronik eşya üretim fabrikasına veya elektronik servisine sizi almazlar.

Lise elektrik-elektronik nedir?

Elektrik – elektronik alanında; Her tür elektromekanik taşıyıcıların emniyetli vesorunsuz bir şekilde işlemesini sağlayacak, bakım ve onarım işlemlerini kendi başına ve belirli bir süre içerisinde yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

Kimya Teknolojisi bölümü mezunu ne iş yapar?

Kimya teknolojisi çözelti hazırlama, numune alma nicel ve nitel analiz yapma, kimyasal -fiziksel kalite kontrol, çökelti hazırlama ve kullanıldığı araç gerecin bakımını yapmak gibi işleri yapan her türlü resmi kurumlar ile özel sektör işletmelerinde faaliyet gösterecek kimya teknikerleri yetiştiren bir önlisans

You might be interested:  Soru: Beyin Nasıl Elektrik Üretir?

Elektronik Teknolojisi kaç yıllık?

Elektronik Teknolojisi (2 Yıllık ) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları – ÜniversiteGO – ÜniversiteGO.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector